fbpx Przeskocz do głównej zawartości.

Modne fryzury dla mężczyzn to szybki sposób na szybką odmianę całego wizerunku, zwłaszcza jeśli wcześniej przez całe życie miałeś jeden fryz i długość. Jakie będą modne fryzury męskie w tym roku? O co poprosić, będąc u fryzjera i na kim się wzorować?

wyprzedaż do 70%

modne-fryzury-meskie-krotkie

Włosy potrafią dużo namieszać w męskim wizerunku – szczególnie jeśli Twoje otoczenie zna Cię tylko w jednej fryzurze i z jednym typem zarostu od lat (lub bez niego). Nowoczesne fryzury męskie mogą zarówno odjąć, jak i dodać Ci lat (w pozytywnym znaczeniu tego słowa). Oto krótka lista fajnych fryzur męskich, które będziesz w tym roku widywał często na ulicach.

Fryzury męskie 2022 – najgorętsze trendy

Jeśli brakuje Ci pomysłu na okiełznanie swoich włosów lub i bez tego masz za dużo na głowie, przychodzimy Ci z pomocą. Poznaj 4 cięcia, które radykalnie Cię odmienią i skorzystaj z tej ściągi u fryzjera. Modne fryzury dla mężczyzn w tym roku to głównie półdługie i długie propozycje. Buzzcut (“jeżyk” na 2 mm) jest w odwrocie.

1. M jak Middle Part

Trudno w to uwierzyć, ale ciuchy, dodatki, makijaże czy fryzury z lat 2000. to już vintage, a ten jest teraz niezwykle modny. Najmodniejsze fryzury męskie w tamtych latach to coś, co jeszcze niedawno było prawdziwym, obśmiewanym jak śmierć Hanki Mostowiakowej w kartonach obciachem.

Marek Mostowiak, jej serialowy mąż, był w dziedzinie fryzjerstwa nieświadomym trendsetterem. To on rozpowszechnił fryzurę Middle Part, którą 20 lat później poprawił po nim młody Matczak (znany bardziej jako Mata). Mało osób o tym wie, ale cięcie na „emkę” było popularne już we wczesnych latach 1900 zeszłego wieku – Middle Part nosił m.in. Charlie Chaplin.

Fryzura charakteryzuje się przedziałkiem dokładnie na środku głowy i dłuższymi (10-15 cm) włosami opadającymi na boki. Powinny one być starannie wycieniowane i niezbyt krótkie. To propozycja dobra dla gęstych włosów i na chwilę, jeśli poczujesz, że masz sentyment i potrzebujesz powrotu do tych szalonych lat.

najmodniejsze-fryzury-meskie2. French crop – sposób na zakola

Wśród modnych fryzur męskich w zestawieniu nie mogło zabraknąć tej klasycznej propozycji. French Crop to jedna z modnych fryzur męskich krótkich. Doskonale odwraca uwagę i maskuje zakola. Inne tego typu cięcia znajdziesz w artykule „Fryzura na zakola – 5 sprawdzonych propozycji”. 

Włosy są tutaj mocno wycieniowane, a czasami całkowicie wygolone z tyłu i po bokach. Nie ma też przedziałka. W górnej części jest ich najwięcej – ta warstwa zdecydowanie odcina się od krótkich boków, tworząc charakterystyczną, zaczesaną do przodu „kopułę” z grzywką na czole.

French crop zaostrza rysy twarzy, dzięki czemu wydaje się ona bardziej męska. Nadaje się zarówno dla posiadaczy prostych, jak i kręconych włosów – na falach i lokach będzie wyglądać najciekawiej i najbardziej „zawadiacko”. Doda też objętości cienkim włosom. Nie wymaga też właściwie żadnych zabiegów stylizacyjnych.

popularne-fryzury-meskie-20223.    (Monsieur) Pompadour

Wszelkie rankingi modnych fryzur męskich od lat zawierają tę właśnie fryzurę. To najbardziej pracochłonna (pochłaniająca czas przy stylizacji) propozycja, ale efekt jest tego wart.

Mimo historycznej nazwy, nawiązującej do kochanki króla Francji Ludwika XV  Madame de Pompadour, należy ona do kanonu nowoczesnych fryzur męskich. Kochanica tego słynnego Francuza nosiła wysoko zaczesane i upudrowane na sztywno włosy – wieżę ze wpiętymi ozdobami. Do męskiej wersji tej fryzury nie będziemy niczego wpinać – bez obaw. Pompadour w wersji dla facetów cechują podgolone lub wycieniowane boki oraz długa, postawiona do góry i ułożona gładko za pomocą szerokiej szczotki i utrwalona żelem lub lakierem grzywka o długości od 5 do 10 centymetrów.

Najlepiej będzie wyglądać na gęstych, prostych lub kręconych włosach. Powinny one być jednak dość grube. Uczesanie wyszczupli twarz z “pućkami” i nieco ją wydłuży, dlatego najlepsze będzie dla okrągłej lub kwadratowej, kanciastej twarzy – przywróci jej właściwe, harmonijne proporcje.

Pompadour w wersji premium, wysoką i na brylantynie, nosił już Elvis Presley, a ze współczesnych gwiazd – Bruno Mars, Justin Bieber czy David Beckham.

nowoczesne-fryzury-meskie4. Side swept – na szlachcica

Jeśli zapuszczasz włosy, side swept to bardzo fajny pomysł na „przeczekanie” do upragnionej długości – technicznie rzecz ujmując, to przedłużony side part. Podobnie jak side part, to fryzura z przedziałkiem z boku, jednak włosy są tu nieco dłuższe (powinny mieć co najmniej 15 cm). Druga strona jest całkowicie wygolona lub bardzo krótka. Pamiętasz szlachciców z Trylogii Sienkiewicza? To właśnie ich fryzura. Taki fryz nosił też jakiś czas temu Sylwester Wardęga.

Taka fryzura najlepiej sprawdzi się na gęstych i zadbanych, zarówno prostych, jak i kręconych włosach. Nie mogą one jednak być zbyt śliskie – dużo łatwiej będzie Ci je ułożyć na odrobinie pasty.

 

Jeśli side swept Ci się znudzi lub zarośnie, z łatwością stworzysz z niego man buna – koczek samurajski, który też właśnie powraca i będzie jedną z najgorętszych fryzur męskich 2022.

Niezależnie od aktualnej mody, modna fryzura to przede wszystkim taka, która pasuje do Twojej twarzy. Nie musisz zaciskać zębów i decydować się na Middle Parta – pokazaliśmy go bardziej jako powracającą ciekawostkę niż obowiązujący klasyczny kanon.

W kanonie znajdziesz dla siebie sporo propozycji, które na przestrzeni lat różnią się właśnie detalami. Klasyczne cięcia unowocześniają też pewne detale lub techniki, które sprawiają, że włosy bardzo długo, nawet odrastając, zachowują formę. Jeśli chcesz wyjść od fryzjera zadowolony, wybierz renomowanego specjalistę, na którego trzeba nieco poczekać (bo ma on zapchany kalendarz).


Sklep OZONEE
 

Odpowiedz