fbpx Przeskocz do głównej zawartości.

KSW 53: Reborn to pierwsza w tym roku gala największej polskiej federacji MMA. Na tę chwilę musieliśmy długo poczekać, ale już dziś, po siedmiomiesięcznej przerwie, nasi zawodnicy powracają w wielkim stylu. Kto zmierzy się w walce wieczoru i komu warto kibicować?

Światowa pandemia korona wirusa pokrzyżowała szyki wielu sportowcom. Fanom mieszanych sztuk walki przyszło czekać na kolejne wielkie wydarzenie aż siedem miesięcy, a to tylko spotęgowało oczekiwania co do kondycji zawodników oraz formy imprezy. Organizatorzy zadbali z resztą, by o powrocie federacji wiele się mówiło, a kibice już od kilku tygodni z zapartym tchem śledzą doniesienia o karcie walk i pojedynku wieczoru. Wiemy już, że podczas gali KSW 53 dojdzie do ośmiu pojedynków, a w walce finałowej zmierzą się Mateusz Gamrot  i Norman Park. Stawką w ich grze jest pas kategorii lekkiej. Kto ma szanse na zwycięstwo?

wyprzedaż do 70%

53 gala KSW i walka wieczoru

Przed nami 53 gala KSW: Reborn. Nazwa ta nie jest chyba przypadkowa, bo oznacza odrodzenie, a zatem wielki powrót naszych ulubionych zawodników. Po analizie karty walk można przypuszczać, że organizatorzy imprezy szykują dla nas solidną dawkę emocji. Podczas gali dojdzie aż do ośmiu starć, ale największe zainteresowanie budzi oczywiście walka wieczoru. W finałowym pojedynku zobaczymy niepokonanego Mateusza Gamrota i Normana Parka.

Panowie po raz pierwszy zmierzyli się ze sobą w maju 2017 roku podczas KSW 39 w Warszawie, gdzie lepszy okazał się Polak. Kolejne starcie odbyło się już pięć miesięcy później w Dublinie, jednak pozostało nierozstrzygnięte. Walkę uznano za nieważną po tym, jak Gamrot nieregulaminowo zaatakował Irlandczyka. Emocje wokół walki podsyca fakt, że panowie nie szczędzą sobie trash talku, a ich potyczki słowne często wychodzą poza klatkę. A warto dodać, że Park ma już na koncie zwycięstwa z dwoma innymi Polakami – Marcinem Wrzoskiem i Borysem Mańskowckim, więc potyczka z Gamrotem o mistrzowski pas zapowiada się niezwykle emocjonująco.

53 KSW – pojedynki, które warto zobaczyć

Walka wieczoru to coś, na co wszyscy czekamy, ale poza nią szykuje się także kilka innych, równie ciekawych pojedynków. Na tegorocznej gali KSW 53 dojdzie między innymi do potyczki pomiędzy Borysem Mańkowskim a Marcinem Wrzoskiem. Ten pierwszy powraca do kategorii lekkiej po kilku udanych pojedynkach w wadze półśredniej, a Wrzosek to były mistrz kategorii piórkowej, więc ich starcie zapowiada się szczególnie ciekawie.

Na KSW 53 pojawi się także Tomasz Drwal, który wraca do klatki po pięciu latach przerwy. Jego rywalem będzie Łukasz Bieńkowski. Poza Normanem Parkiem na karcie walk pojawia się nazwisko jeszcze jednego obcokrajowca – Chorwata Filipa Pejić, który zmierzy się z Romanem Szymańskim w kategorii lekkiej. Na gali KSW 53 pojawi się także między innymi mistrz wagi półśredniej AFN Tomasz Jakubiec, który stanie w szranki z debiutującym w federacji Andrzejem Grzebykiem, byłym mistrzem FEN.

53 gala KSW – gdzie oglądać?

Gala KSW 53: Reborn odbędzie w sobotę 11 lipca, a pierwsze zmagania mają rozpocząć się o godzinie 20:00. Wydarzenie będzie miało format studyjny, a więc bez udziału publiczności. Galę można zobaczyć wyłącznie w systemie PPV, czyli pay-per-view, w Cyfrowym Polsacie, sieciach kablowych oraz na stronach internetowych KSWTV.com i Ipla.tv. Koszt dostępu do transmisji wynosi 29 zł.

KSW: Karta walk (Fight Card)

Walka Wieczoru o pas mistrzowski w kategorii lekkiej KSW: Mateusz Gamrot – Norman Parke.

Karta Główna:

  • Walka w kategorii lekkiej KSW: Borys Mańkowski – Marcin Wrzosek
  • Walka w kategorii lekkiej KSW: Roman Szymański – Filip Pejić
  • Walka w kategorii lekkiej KSW: Artur Sowiński – Gracjan Szadziński
  • Walka w kategorii średniej KSW: Tomasz Drwal – Łukasz Bieńkowski
  • Walka w kategorii półśredniej KSW: Andrzej Grzebyk – Tomasz Jakubiec
  • Walka w limicie umownym -80 kg: Kamil Szymuszowski – Michał Pietrzak
  • Walka w kategorii koguciej KSW: Sebastian Przybysz – Jakub Wikłacz

Interesujesz się sztukami walki i kulturystyką? Sprawdź, czy znasz 8 najpopularniejszych kulturystów na świecie!

A jeśli sam także planujesz rozpocząć przygodę ze sportem i bodybiuldingiem, zacznij od podstaw i wybierz najwygodniejszy komplet do ćwiczeń.


Sklep OZONEE
 

Odpowiedz