fbpx Przeskocz do głównej zawartości.

Co dokładnie oznacza termin „maminsynek”? Psychologia, chociaż nie stosuje oficjalnie takiego określenia, tłumaczy to zjawisko. Maminsynkiem jest mężczyzna, który pozostaje w niezdrowych relacjach ze swoją matką. Cierpią na tym przede wszystkim jego partnerki, ale i on sam.

Dorosły facet-maminsynek ma problemy z niezależnością, ciężko mu brać sprawy w swoje ręce i poczuwać się do odpowiedzialności za swoje zachowania. Co wyróżnia typowych maminsynków? Poznaj 6 sygnałów i sprawdź, czy któryś z nich nie dotyczy przypadkiem również Ciebie!

wyprzedaż do 70%

maminsynek-cechyMaminsynek — co to znaczy?

Maminsynek to stereotypowe określenie na mężczyznę, dla którego matka jest najważniejszą osobą. Niestety zdrowe relacje z rodzicami bardzo różnią się od tych, które tworzy maminsynek. Cechy, jakie powinny Cię niepokoić, nie są jednak niemożliwe do naprawienia! Wystarczy wziąć sprawy w swoje ręce.

Najważniejszym argumentem za podjęciem tego trudu jest fakt, że związek z maminsynkiem dla kobiety jest niebywale trudny, jeśli nie niemożliwy. Nieświadoma niczego dziewczyna wchodzi w relację nie tylko z facetem, ale i jego matką. Teściowa:

  • będzie wybierała meble do salonu i imiona dla dzieci,
  • skomentuje wybór garderoby,
  • zaplanuje wakacje (oczywiście we trójkę!).

Wtedy, niestety, partnerka jest na straconej pozycji, jej zdanie zawsze będzie znaczyło dla faceta mniej niż to, co mówi ukochana mama. Od tego już tylko krok, by zniszczyć sobie związek.

Co jeszcze może skutecznie zniszczyć relację? Przeczytaj w naszym artykule.

Chłopak, ojciec czy mąż-maminsynek prowadzi za to bardzo wygodne życie. Nie musi się martwić podejmowaniem decyzji, bo mama wszystko ma pod kontrolą. Tocząca konflikt z teściową, partnerka prawdopodobnie będzie się starała zastąpić matkę w życiu mężczyzny, co sprawia, że on może na jeszcze dłużej utknąć w stanie niesamodzielności.

zwiazek-z-maminsynkiemMaminsynek — objawy, które powinny Cię niepokoić

Powyższy opis może dotyczyć również Ciebie? Przekonaj się, jak jest naprawdę. Poznaj 6 najczęstszych objawów  świadczących o tym, że jesteś maminsynkiem.

1. Trudno Ci znaleźć dziewczynę i utrzymać związek

Umawiasz się na randki, wszystko jest dobrze, chcesz przedstawić swoją wybrankę mamie i nagle… relacja się kończy? A może trwa i zaczynacie razem mieszkać, ale Twoja matka, nieproszona uczestniczy w urządzaniu domu oraz często składa Wam wizyty-niespodzianki?

Nie wiesz, czemu dziewczyna wtedy ucieka? Odpowiedź jest prosta — prawdopodobnie nie chce żyć w trójkącie z teściową…

2. Zawsze możesz liczyć na słoiki z domowym jedzeniem od mamy

Albo na zrobienie prania, czy posprzątanie Twojego mieszkania. Wystarczy, że zadzwonisz. I dzwonisz! Pomyśl, jak wtedy czuje się Twoja dziewczyna/partnerka…

3. Masz powyżej 30 lat i mieszkasz z mamą

Nie było okazji, żeby się wyprowadzić z domu? Mama zapewnia Cię, że możesz tam zostać tak długo, jak chcesz. Nie musisz opłacać rachunków, robić zakupów ani gotować. Przecież przeprowadzka to tylko dodatkowy koszt i stres. Prawda?

facet-maminsynek4. Dziewczyna zarzuca Ci, że zawsze bronisz mamy

Podczas rodzinnego obiadu mama zasugerowała, że Twoja partnerka za dużo czasu spędza w pracy i zaniedbuje Cię? Jest za bardzo skupiona na swoim wyglądzie? A może odwleka decyzję o ciąży? Niby się nie zgadzasz, ale nie powiesz tego wprost — mamie zrobiłoby się przykro, a przecież miała dobre intencje. Tylko co z emocjami Twojej dziewczyny?

5. Konsultujesz z mamą swoje decyzje

Nowy kolor ścian w salonie, kupno garnituru na ważną okazję czy wybór kierunku studiów oraz wakacyjnej destynacji — zawsze możesz liczyć na opinię mamy. Z chęcią podpowie Ci, co zrobić, zna Cię przecież najlepiej! A gdy Twoja dziewczyna chce inaczej, jesteś szczerze zdziwiony. Co tu chyba jest nie tak…

6. Nigdy nie musiałeś wykonywać obowiązków domowych w rodzinnym domu

Mama zawsze wiedziała lepiej, jak zrobić pranie czy usmażyć naleśniki. Nie chciała, żeby jej pomagać, bo i tak musiałaby po Tobie poprawić. Wolałeś się nie wtrącać, żeby nic nie przypalić lub nie skurczyć ulubionego swetra. A teraz Twoja partnerka nie może uwierzyć, że nigdy w życiu nie sprzątałeś łazienki i uczy Cię obsługi zmywarki.

Już wiesz, kim jest maminsynek. Co to znaczy dla związku i relacji? Nieustanny konflikt między dziewczyną lub żoną a teściową, który może stać się codziennością. Sposobem na to jest postawienie granic swojej rodzicielce — pewne sfery Twojego życia jej nie dotyczą, może czasem należy o tym przypomnieć?

A może obawiasz się, że problem leży zupełnie gdzie indziej? Przeczytaj tekst o tym, co może sugerować, że jesteś narcyzem.


Sklep OZONEE
 

Odpowiedz