fbpx Przeskocz do głównej zawartości.

O ile kobiety nie mają problemu z łączeniem barw, tak mężczyznom kolorowe faux pas przytrafia się nader często. Jak dobrać kolor spodni do butów, by nie narobić sobie obciachu?

wyprzedaż do 70%

Jasne buty i garnitur – czy to da się pogodzić?

Dobieranie koloru butów do spodni zależy od okazji i stopnia formalności. W klasycznych zestawieniach z czarnym lub ciemno-grafitowym garniturem lepiej sprawdzi się obuwie w tym samym kolorze. Większą dowolność dają garnitury granatowe. Nosząc taki możesz pozwolić sobie, na przykład na jasnobrązowe buty typu Oxford.

Jak dobrać jasne buty do ciemnych spodni?

Styl casualowy pozwala na nieco więcej swobody, ale i tu warto trzymać się pewnych zasad. Jasne buty w typie mokasynów możesz dobrać, na przykład, do ciemnych chinosów. Rozsądnie jest trzymać się jednego koloru, a zmieniać tylko odcienie. Ciemne spodnie moro lub khaki doskonale współgrają z białymi trampkami lub adidasami. Największe możliwości stylizacyjne dają jeansy. Do nich możesz założyć niemal każdy rodzaj obuwa w dowolnym kolorze.

Pamiętaj też o dodatkach. Jeśli nosisz pasek, warto dobrać go pod kolor butów. Dzięki temu nawet odważniejsza stylizacja będzie bardziej spójna.

Zobacz też, jakie spodnie założyć do czarnej koszuli

spodnie czarne męskie
czarna koszulka
czerwona kurtka jensowa

Sklep OZONEE
 

Odpowiedz