fbpx Przeskocz do głównej zawartości.

Zastanawiasz się, jak ćwiczyć barki, żeby osiągnąć pożądany efekt? Poznaj 5 sprawdzonych ćwiczeń, które pomogą Ci wyrzeźbić wymarzoną sylwetkę!

wyprzedaż do 70%

Jak ćwiczyć barki – najlepsze ćwiczenia

Trening na barki łatwo zrealizować nawet w domu. Większość ćwiczeń wymaga użycia hantli, ale nawet te możemy z powodzeniem zastąpić innymi rekwizytami, na przykład butelkami czy bańkami z wodą. Jakie ćwiczenia na barki są najlepsze?

1. Pionowe pompki z podwyższeniem nóg

Aby prawidłowo wykonać to ćwiczenie, potrzebujemy stabilnej podpory dla nóg. Może to być taboret lub niski stołek. Podczas powtórzeń nogi powinny być wyprostowane w kolanach, a tułów ustawiony niemal pionowo.

2. Wyciskanie hantli nad głowę na siedząco

Kolejne ćwiczenie angażujące wszystkie aktony mięśnia naramiennego. Jeśli nie mamy w domu hantli możemy wykorzystać butelki z wodą. Klatkę piersiową należy lekko wypchnąć do przodu, a ręce za hantlami unosić do góry i opuszczać. Na poniższym filmie widać dokładnie, jak wykonać to ćwiczenie.

3. Unoszenie ramion z hantlami bokiem

Proste ćwiczenie dające świetne rezultaty. Hantle trzymamy w obu dłoniach i unosimy ramiona na boki. Pamiętajmy tylko, by sylwetka była wyprostowana i cały ruch wychodził z ramion.

4. Dipy, czyli ćwiczenia na barki

Dipy, czyli pompki na poręczach to ćwiczenie angażujące nie tylko barki, ale również mięśnie klatki piersiowej i triceps. Do jego wykonania będziemy potrzebować bardzo stabilnych krzeseł lub innych sprzętów symulujących poręcz. Zobacz, jak prawidłowo wykonać to ćwiczenie:

5. Wyciskanie sztangi nad głową

Wyciskanie sztangi to ważny element treningu na barki. Ćwiczenie możemy wykonywać stojąc lub siedząc. Niestety wykonywanie go warunkach domowych może być trudne. Łatwo tu także o kontuzję, więc ze sztangą najlepiej trenować przy asekuracji lub stojaku.

Jak często robić trening na barki?

Wszystko zależy od naszych indywidualnych predyspozycji i efektów, jakie chcemy osiągnąć. Jeśli zależy nam na rozwoju mięśni warto wykonać trening przynajmniej 2 razy w tygodniu. Możemy połączyć je z ćwiczeniami na górną część klatki piersiowej.

Zobacz też, jakie inne ćwiczenia możesz wykonać w domu bez sprzętu.

Strój dresowy do ćwiczeń, jasnoszary
Strój dresowy do ćwiczeń, ciemnoszary, z czerwonym paskiem
Strój dresowy do ćwiczeń, ciemnoszary, z zielonym paskiem

Sklep OZONEE
 

Odpowiedz