fbpx Przeskocz do głównej zawartości.

Rene_Lacoste-1922

Pewnie część z Was zastanawia się, skąd w dzisiejszym wpisie o polówkach wzięło się zdjęcie pana w szaliczku, marynarce i – jakby tego było mało – z rakietą tenisową w ręce? Zaraz wszystko się wyjaśni…

 .

Jean Lacoste: zapalony tenisista i… twórca koszulki polo

Jestem pewien, że znacie tego pana bardzo dobrze. To Jean-René Lacoste – francuski tenisista, który wsławił się zwycięstwem w największych turniejach tenisowych, takich jak Davis Cup i Wimbledon.

Jednakże, to nie wszystko, z czego słynie Francuz. Lacoste, nazywany „Krokodylem”, w 1926 pojawił się na meczu w zaprojektowanej przez siebie białej koszulce z kołnierzykiem. Wzbudziło to niemałą sensację, bowiem do tej pory tenisiści grali w rozpinanych koszulach z długim rękawem i długich, ciepłych spodniach. Nic więc dziwnego, że wkrótce każdy tenisista chciał mieć taką koszulkę.

I tak oto zaczęła się historia marki odzieżowej z krokodylem w logo.

 

Koszulka polo już nie tylko do gry w tenis 

Niemal sto lat później polówki wciąż zajmują niezwykle ważne miejsce w męskich trendach. I to nie tylko na kortach tenisowych, ale również polach golfowych i – oczywiście – boiskach do gry w polo.

Koszulkę polo „przejęli” zarówno miłośnicy stylu codziennego, sportowego, jak i business casual. Szczególnie mocno docenili ją pracownicy korporacji, dla których jest to miła odmiana dla formalnych koszul.

 

Z czym nosić koszulkę polo?

Polówkę można nosić zarówno wciągniętą w spodnie, jak i wypuszczoną na wierzch. Należy jednak pamiętać, by nie była ona zbyt szeroka ani długa – w przypadku włożenia jej do spodni będzie się nieestetycznie zwijać i fałdować.


Źródło zdjęcia głównego: Wikimedia Commons


Sklep OZONEE
 

Dołącz do dyskusji 4 komentarze

Odpowiedz