fbpx Przeskocz do głównej zawartości.

Jak dodać sobie kilku centymetrów, gdy matka natura poskąpiła nam wzrostu? Specjalnie dla niskich facetów przygotowaliśmy aż 5 stylizacyjnych wskazówek, które pomogą optycznie wydłużyć sylwetkę. Jakie ubrania nosić, a czego lepiej unikać?

Jak powinien ubierać się niski facet, czyli moda dla niskich facetów

Tradycyjnie to wysocy mężczyźni uchodzą za bardziej atrakcyjnych i mających większe powodzenie u płci pięknej. Wysoki wzrost kojarzy nam się z siłą, pewnością siebie oraz zdolnością do zapewnienia kobiecie bezpieczeństwa. Bez wątpienia coś w tym jest, ale przecież istnieją przykłady niskich facetów, którzy do tej pory uchodzą za prawdziwe bożyszcza. Niejaki Tom Cruise na przykład ma niecałe 170 cm wzrostu, a jednak szaleją za nim kobiety na całym świecie. Widać wzrost nie ma tak dużego znaczenia, zwłaszcza gdy facet wie, jak poradzić sobie z tym mankamentem. Kluczem do sukcesu jest właściwy ubiór, który pozwoli nam wizualnie wydłużyć sylwetkę i zlikwidować jej asymetryczność. Jak tego dokonać?

Moda dla niskich – 5 stylowych wskazówek

1. Dobrze dopasowane ubrania

Jak powinien ubrać się niski facet, by dodać sobie kilku centymetrów wzrostu? Jednym z najprostszych trików na poprawienie proporcji sylwetki jest noszenie dobrze dopasowanych ubrań. Brzmi prosto, a jednak wielu facetów zapomina o tej zasadzie. Na ulicach wciąż widuje się mężczyzn noszących zbyt duże lub za luźne rzeczy, które zaburzają proporcje ciała, skracają sylwetkę, a nawet ją pogrubiają. Trzeba pamiętać, że niscy mężczyźni najlepiej prezentują się w ubraniach typu slim, czyli dopasowanych do figury, ale nie opiętych. Warto mieć na uwadze, że zbyt obcisłe ubrania na niskiej i krępej sylwetce tylko uwypuklą te mankamenty, które chcieliśmy zakryć.

2. Odpowiednia długość spodni i mankietów

Trzeba pamiętać, że za długie spodnie czy mankiety widocznie skracają naszą sylwetkę. To samo tyczy się z resztą zbyt długich koszul, T-shirtów czy rękawów marynarki zakrywających nasze dłonie. Nosząc się w ten sposób, odejmujemy sobie sporo centymetrów, a jeśli już jesteśmy niscy, to zaczynamy wyglądać po prostu śmiesznie.

Pamiętajmy więc, że mankiet marynarki czy koszuli nie powinien zjeżdżać i nachodzić na dłoń. Powinien kończyć się na nadgarstku lub lekko nad nim. Z kolei spodnie muszą być dopasowane tak, by nogawka nie zwijała się w harmonikę na bucie. Mając na uwadze te pozorne drobiazgi, nasza sylwetka wyda się smuklejsza i bardziej symetryczna.

3. Właściwe kolory dla niskiego faceta

Dobrym sposobem na zamaskowanie niewielkiego wzrostu jest także dobór odpowiednich kolorów. Uważa się, że niscy mężczyźni w celu zamaskowania mankamentów figury powinni nosić ubrania zbliżone kolorystycznie. To znaczy, że cała stylizacja powinna być utrzymana w podobnych barwach, tak aby żaden element nie wyróżniał się za bardzo na tle całości. W takim wypadku paski o dużych klamrach, koszule z ozdobnymi guzikami czy nachalnymi wzorami raczej odpadają. Takie elementy przyciągają uwagę i pozwalają realniej ocenić nasz wzrost.

Inna zasada mody dla niskich mówi z kolei o odwróceniu kolorów w stylizacji. Przykładem może być zestaw złożony z jasnej góry, na przykład szarej marynarki czy swetra, oraz ciemniejszych spodni. Taki zabieg może wizualnie zwiększyć wzrost niskiego mężczyzny.

4. Pionowe wzory, zamiast poziomych

Mężczyźni o niewielkim wzroście powinni też zrezygnować z dzielenia sylwetki poziomymi liniami. W praktyce oznacza to, że lepiej nosić ubrania w pionowe pasy czy wzory, a unikać tych z poziomymi liniami czy innymi motywami. Jak już wspomnieliśmy, niscy mężczyźni lepiej prezentują się w zestawach monochromatycznych, ale jeśli zależy nam na wzorach to lepiej wybierać pionowe linie czy prążki, które optycznie dodadzą nam kilku centymetrów. Ciekawym i modnym ostatnio rozwiązaniem są także spodnie z lampasami. Pionowe pasy biegnące przez całą długość spodni doskonale wydłużają męską sylwetkę.

5. Buty dla niskiego mężczyzny

Ostatnią kwestią, o której warto wspomnieć jest obuwie. Okazuje się, że wybierając odpowiednie buty, możemy naprawdę wiele zdziałać, jeśli chodzi o poprawienie proporcji naszej sylwetki. Dzięki nim możemy dodać sobie parę centymetrów i to w taki sposób, który nie będzie rzucał się w oczy. Jak to zrobić?

Moda dla niskich cechuje się konkretnymi zasadami i te dotyczą także butów. Należy pamiętać o dobieraniu koloru butów do barwy spodni. Taki spójny zestaw kolorystyczny przedłuży linię nóg, przez co wydamy się nieco wyżsi. Po drugie, warto wybierać modele obuwia z możliwie jak najwyższym obcasem. Jeśli nosisz przeważnie buty sportowe, rozejrzyj się za modelami o wyższej podeszwie. Zwykłe trampki zamień na buty typu loafers lub ugly shoes, które przeważnie mają wyższe podbicie. Z butami eleganckimi nie będzie większego problemu, bo w sprzedaży nie brakuje fasonów z grubą zelówką czy podeszwą. Jeśli wymiana wszystkich butów w garderobie brzmi zbyt drastycznie, możemy jeszcze rozejrzeć się za specjalną wkładką, która zapewni nam dodatkowy centymetr wzrostu.

Wolisz odważniejsze stylizacje? Poczytaj o powracającej modzie na neonowe ubrania.


Sklep OZONEE
 

Dołącz do dyskusji Jeden komentarz

  • Jarosław Augustyniak pisze:

    Jest to dobre rozwiązanie dla każdego klijenta który jest uległy na zmiany i który chce coś zmienić

     

Odpowiedz