fbpx Przeskocz do głównej zawartości.

Święta już prawie za pasem, a Nowy Rok powoli wprasza się do naszej świadomości. Przed tym czeka na nas jednak jedno z najważniejszych wydarzeń schyłku roku, czyli sylwester. Co zrobić w sytuacji, gdy nie mamy żadnych planów i jesteśmy zmuszeni zostać w domu? Uspokajamy, taki sylwester wcale nie musi być taki straszny!

Będę grał w grę!

Głupio byłoby nie zacząć od największego klasyka wśród klasyków, czyli sławnej wypowiedzi, którą usłyszała kiedyś pani redaktor, zaczepiając przypadkowego przechodnia. Jak już wcześniej wspomnieliśmy, granie w grę komputerową w czasie sylwestra często kojarzy się właśnie w taki sposób. Cała historia to już legenda, a dla niektórych impreza sylwestrowa będzie spędzana właśnie w towarzystwie wirtualnego świata. Czy to powód do wstydu?

Kategorycznie odradzamy myślenie w takich kategoriach. Nikt przecież nie powiedział, że spędzanie właśnie tego czasu w domu jest czymś gorszym. Dodatkowo scenariusz ten wcale nie musi wynikać z własnych decyzji, lecz czegoś niezależnego od nas. Warto odrzucić uprzedzenia i traktować ten czas jako idealną sytuację do spędzenia go wedle swoich upodobań.

Jak spędzić sylwestra?

Scenariuszy może być wiele, a tak naprawdę wszystko zależy od własnej kreatywności. Na początek warto jednak zastanowić się, czy chce się spędzić ten czas samemu, czy z przyjaciółmi. Sami polecamy opcję drugą, bo jej wybór poszerzy znacznie pole decyzyjności.

Zapytaj wszystkimi dostępnymi Ci kanałami komunikacji czy są osoby, które mają ochotę na domówkę. Często bywa, że plany potrafią zmienić się bezpośrednio przed samą imprezą sylwestrową, wiec istnieje duże prawdopodobieństwo, że pojawi się pewien odzew.

Natomiast w sytuacji, gdy odzewu nie będzie – nie warto się załamywać. To tylko jeden wieczór w roku, teoretycznie bardziej istotny, ale praktycznie identyczny jak wiele innych. Pomyśl o nim w kategoriach najlepszej możliwości do indywidualnego zaplanowania czegoś wyjątkowego. Z pozoru wydaje się to trudne, ale należy jedynie wyrzucić bagaż niepotrzebnych myśli.

Gdzie na sylwestra? Domówka!

Wracając do pierwszej możliwości, czyli chętnych na zorganizowanie przyjęcia w domu. Jako organizator postaraj się, aby wieczór ten różnił się od innych w pewien znaczący i widoczny sposób. Spraw, by czas spędzony ze znajomymi był wyjątkowy, a wspomnienia zostały na zawsze. Jak to zrobić?

Gry i zabawy to klucz do sukcesu. Nie pozwalaj Twoim gościom pozostawać biernym i większość wieczoru sączyć napoje alkoholowe. Przecież to nie o to chodzi. Nikt nie mówi, że musisz wymyślić jakąś zabawę – gry planszowe w zupełności wystarczą. Jeśli masz dostęp do konsoli bądź gier komputerowych, poszukaj coś, co może zaangażować was wszystkich. Dla facetów idealnie sprawdzi się wieczór ze strzelanką lub grą sportową.

Za wszelką cenę korzystaj z możliwości, jaką dają Ci znajomi. Szczególnie teraz, kiedy większość imprez to wifi party, albo alkoholowe zakrapianki, gdzie spora część uczestników nie pamięta, co na nich robiła.

Drugi scenariusz, to samotny wieczór. Tak jak już mówiliśmy, nie ma powodu do wstydu. Potraktuj to jako idealną okazję do nadrobienia całego sezonu serialu i spędź ten czas z ulubionymi aktorami szklanego ekranu. Posiadasz jakieś zaległości książkowe? To właśnie ten czas, w którym możesz je nadrobić. Oddaj się lekturze i zapomnij o otaczającym Cię świecie. To samo tyczy się gier komputerowych, które zawsze chciałeś przejść, a nie miałeś czasu. I pamiętaj – to nie żaden powód do wstydu. NIkt Ci nie wmówi, że to przy czym się dobrze bawisz, jest śmieszne lub bezsensowne.

Sylwester 2017

Dzięki nam poznałeś proste scenariusze, które nie pozwolą, aby sylwester był tylko kolejnym nudnym wieczorem w roku. Bez względu na to, czy będziesz spędzał go ze znajomymi lub sam, pamiętaj o podstawowej zasadzie, czyli bezpieczeństwie.

Jeśli interesujesz się modą, to sprawdź nasz wpis, w którym radzimy jak ubrać się na sylwestra.


Sklep OZONEE
 

Dołącz do dyskusji 3 komentarze

 • Ania pisze:

  Szczęśliwego Nowego Roku Kochana!

   
 • Joanna N. pisze:

  Ja na szczęście miałam już wcześniej zarezerwowane miejsce na balu i przyznam, że naprawdę dobrze się bawiłam – nie musiałam później sprzątać i odpoczęłam wczoraj w domowym zaciszu 🙂

   
  • OZONEE pisze:

   Cześć Joasiu! To fakt, brak konieczności ogarniania sylwestrowego bałaganu to rzeczywiście ogromny plus wychodzenia na zorganizowane imprezy 😉
   Zostań z nami przez cały 2018 rok 🙂
   Najlepsze życzenia noworoczne od całej Ekipy Ozonee!

    

Odpowiedz