fbpx Przeskocz do głównej zawartości.

Czas obron prac licencjackich i magisterskich zbliża się wielkimi krokami – prędzej czy później czekają one każdego studenta. W nawale obowiązków i stresów łatwo zapomnieć, że bardzo ważny jest ubiór. No właśnie, w co się ubrać na obronę pracy?

wyprzedaż do 70%

Obrona pracy – wszystko ma znaczenie

Poza szeroką wiedzą, dobrym przygotowaniem i opanowaniem stresu, na obronie liczy się także odpowiedni dresscode. Obrona pracy to oficjalny i uroczysty moment, koronacja Twoich studenckich wysiłków. Elegancko i stosownie do okazji ubrani egzaminujący na pewno docenią, jeśli koszulki polo, jeansy i ulubione sneakersy zostawisz w domu.

Ubiór na obronę licencjatu

Zatem w co się ubrać na obronę pracy licencjackiej? Najlepszy będzie bardzo elegancki ubiór – postaw na czarny lub ciemnogranatowy garnitur. Możesz ewentualnie poeksperymentować z kolorem koszuli, jednak mile widziana będzie klasyczna biała, lepiej nie bawić się tutaj w modowe eksperymenty. Możesz także założyć krawat lub muchę, ale pamiętaj o tym, żeby postawić na klasyczne fasony, bez jaskrawych kolorów i nietypowych wzorów.

Jak się ubrać na obronę pracy magisterskiej?

Tak samo, jak w przypadku obrony pracy licencjackiej, wymagany jest oficjalny ubiór. Ciemny garnitur i jasna koszula to absolutna podstawa. Nie musisz jednak zakładać eleganckich półbutów czy mokasynów, zadbaj jednak o to, aby obuwie było czyste i schludne (ulubione sneakersy czy podarte trampki możesz założyć później na świętowanie z przyjaciółmi po udanej obronie swojej pracy).

Skoro już wiesz, jak się ubrać na obronę, sprawdź nasze stylówki na rozmowę kwalifikacyjną.

Stykówka na obronę pracy
Koszula biała
Koszula różowa


Sklep OZONEE
 

Odpowiedz