Czas obron prac licencjackich i magisterskich zbliża się wielkimi krokami – prędzej czy później czekają one każdego studenta. W nawale obowiązków i stresów łatwo zapomnieć, że bardzo ważny jest ubiór. No właśnie, w co się ubrać na obronę pracy?

Obrona pracy – wszystko ma znaczenie

Poza szeroką wiedzą, dobrym przygotowaniem i opanowaniem stresu, na obronie liczy się także odpowiedni dresscode. Obrona pracy to oficjalny i uroczysty moment, koronacja Twoich studenckich wysiłków. Elegancko i stosownie do okazji ubrani egzaminujący na pewno docenią, jeśli koszulki polo, jeansy i ulubione sneakersy zostawisz w domu.

Ubiór na obronę licencjatu

Zatem w co się ubrać na obronę pracy licencjackiej? Najlepszy będzie bardzo elegancki ubiór – postaw na czarny lub ciemnogranatowy garnitur. Możesz ewentualnie poeksperymentować z kolorem koszuli, jednak mile widziana będzie klasyczna biała, lepiej nie bawić się tutaj w modowe eksperymenty. Możesz także założyć krawat lub muchę, ale pamiętaj o tym, żeby postawić na klasyczne fasony, bez jaskrawych kolorów i nietypowych wzorów.

Jak się ubrać na obronę pracy magisterskiej?

Tak samo, jak w przypadku obrony pracy licencjackiej, wymagany jest oficjalny ubiór. Ciemny garnitur i jasna koszula to absolutna podstawa. Nie musisz jednak zakładać eleganckich półbutów czy mokasynów, zadbaj jednak o to, aby obuwie było czyste i schludne (ulubione sneakersy czy podarte trampki możesz założyć później na świętowanie z przyjaciółmi po udanej obronie swojej pracy).

Skoro już wiesz, jak się ubrać na obronę, sprawdź nasze stylówki na rozmowę kwalifikacyjną.

Stykówka na obronę pracy
Koszula biała
Koszula różowa

 

Zostaw odpowiedź