fbpx Przeskocz do głównej zawartości.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Aby Twoje ubrania zachowały idealny wygląd przez długi czas, musisz o nie odpowiednio dbać. Ta zasada tyczy się wszystkich elementów garderoby. Dzisiaj skupimy się na tym, jak prać jeansy w pralce. Powiemy też, co robić, żeby nawet po długim okresie użytkowania żadna para denimowych spodni nie traciła na jakości i wyglądzie.

Jak zadbać o spodnie?

Szykując swoje spodnie jeansowe na pierwszy kontakt z wodą, musisz pamiętać o najważniejszej kwestii, czyli temperaturze. To od niej zależy, czy materiał, z którego są zrobione spodnie, skurczy się, albo nagle zmieni swój fason.

Gorąca woda to cichy wróg tkaniny, który ze zwykłego, regularnego kroju potrafi zrobić parę jak z młodszego brata. Zalecana granica, na jaką możesz ustawić pralkę, to 40 stopni – pilnuj, aby jej nie przekroczyć!

Nową parę pierz po dłuższym czasie tak, aby materiał mógł się „przenosić”. Zwracaj uwagę na symbole prania oraz fakt, że jeansy podczas pierwszego kontaktu z wodą potrafią farbować. Przygotowując do tego spodnie, wywracaj je na lewą stronę.

Po zakończeniu prania staraj się ich nie prasować, ani nie wystawiać na działanie mocnego światła słonecznego.

Jakie jeansy wybrać?

To co równie istotne, to wykonanie spodni. Idealnym materiałem będzie bawełna, która swoją wytrzymałością zapewni komfort noszenia na długi czas. Korzystaj z tego, że spodnie jeansowe charakteryzują się różnorodnością krojów.

Możesz dobierać zarówno te klasyczne, jak i sportowe. Joggery ze ściągaczami będą idealnym wyborem na mniej formalne wyjścia. Nie bój się lekkich modyfikacji materiałów, z których są wykonane. Lekkie przetarcia nadadzą unikalnego charakteru.

Natomiast jeśli dalej stoisz przed wyborem nowej pary jeansów, to sprawdź nasz wcześniejszy wpis, który pomoże Ci podjąć decyzję.

 


Sklep OZONEE
 

Odpowiedz