fbpx Przeskocz do głównej zawartości.

Marzą Ci się pościgi, piękne kobiety i strzelaniny w serialach? Brakuje Ci pomysłów na mocne, męskie i gangsterskie kino? Sprawdź 10 naszych serialowych propozycji – od klasyków po mniej znane seriale gangsterskie.

W naszym zestawieniu znajdziesz seriale, które są powszechnie znane (które może warto sobie odświeżyć), ale także mniej popularne produkcje, które warto uwzględnić i zapisać sobie na listę lub z marszu zacząć oglądać.

wyprzedaż do 70%

1. Narcos – cocaine & THC

Kojarzysz takiego pana jak Peblo Escobar – jednego z najbogatszych swego czasu baronów narkotykowych? Powstał o nim świetny serial, który został wyprodukowany przez Netflixa. Świetna rola Wagnera Moura, narracja prowadzona gliniarza, a to wszystko przeplatane autentycznymi przebitkami prosto z Kolumbii. Jak już skończysz pierwsze trzy sezony z Pablem, to potem czeka Cię przygoda w Meksyku.

2. Peaky Blinders – mafia w erze przemysłowej

Thomas Shelby, w którego wciela się Cillian Murphy, to postać niemalże już kultowa. Doskonale oddany klimat Birmingham w erze przemysłowej, tuż po pierwszej wojnie światowej. Intrygi, wyścigi konne, zakłady bukmacherskie, szmuglowanie alkoholu do Stanów w czasach prohibicji… To tylko tak naprawdę kilka wybranych wątków, które pojawiają się w tej wielowymiarowej produkcji BBC. Wszystkie sezony obejrzysz na Netflix.

3. Breaking Bad

Jeden z najlepszych seriali wszechczasów. Walter White, nauczyciel chemii, dostaje terminalną diagnozę, raka płuc, i w zasadzie nie ma już nic do stracenia. Zdaje sobie sprawę z tego, że wiódł nudny, nijaki żywot, więc chce zakosztować choć trochę „prawdziwego” życia na krawędzi i zaczyna produkować najczystszą na rynku metaamfetaminę. Starannie rozplanowana fabuła w żadnym wypadku nie ciągnie się przez pięć bitych sezonów. To serial, który doczekał się także spin-offu w postaci El-Camino oraz prequelu pt.: „Better Call Saul”, które to produkcje rozwijają wątki związane z drugoplanowymi bohaterami.

4. Synowie Anarchii

Złe chłopaki z motocyklowego gangu, rockowa muzyka, bezwzględność, konszachty z deweloperami, wymuszenia, pościgi… raczej nie trzeba tutaj dodawać niczego więcej – serial szczególnie spodoba się miłośnikom motoryzacji oraz panom, którzy gustują w tak zwanym prawdziwym, oldschoolowym, męskim kinie.

5. Rodzina Soprano

Gangster, który trzęsie całym New Jersey, chodzący do psychoanalityka i nieradzący sobie z atakami paniki? Jeden z lepszych seriali wyprodukowanych przez HBO. Wielowymiarowa konstrukcja postaci i realny, współczesny obraz odrobinę podupadającej włoskiej mafii w Stanach Zjednoczonych. Ceniony przede wszystkim za nowatorskie podejście do portretowania mafii – bez sztucznych i hollywoodzkich dziwactw czy stereotypów, które dobrze znają już wszyscy fani tego gatunku.

6. Ślepnąć od świateł

Ekranizacja kultowej książki Jakuba Żulczyka o tym samym tytule. Nie mogło zabraknąć tej pozycji w naszym zestawieniu. Historia opowiada o dilerze narkotyków, Kubie, który „obsługuje” różnego rodzaju klientów, ale pragnie przy tym wieść w miarę spokojne życie. Warszawa jest tutaj sportretowana w zachodnim, wielkomiejskim stylu; jest klimat noir, jest intryga i świetne kreacje aktorskie najlepszych polskich artystów. Zdecydowanie polecamy!

7. Hannibal

Okazuje się, że rolę Hannibala Lectera może grać nie tylko Anthony Hopkins. Świetny thriller, w którym nie brakuje przemocy oraz psychologicznej głębi. Historia opowiada losy agenta FBI, który stara się wrócić do pracy tuż po załamaniu nerwowym. Jak się możecie domyślić – na terapię trafia prosto w ręce Hannibala Lectera, który ma nieposzlakowaną opinię doświadczonego psychiatry.

8. Dexter

Może mniej gangsterski serial, ale nie mogliśmy się powstrzymać, żeby go tutaj umieścić. Ten, kto nie zna Dextera, powinien dwa razy zastanowić się, czy aby na pewno zna się na współczesnych serialach. Dexter jest specjalistą pracującym dla Wydziału zabójstw w Miami. Jak się szybko okazuje – funkcjonariusz ma własne, niekonwencjonalne metody na wymierzanie sprawiedliwości…

9. Zakazane Imperium

Prohibicja od kuchni – nielegalny obrót alkoholem, historyczne wątki gangsterskie, świetnie funkcjonujące podziemie alkoholowe. Wielokrotnie nagradzany, typowo gangsterski serial. Tak nadal mogłaby wyglądać rzeczywistość w USA, gdyby nie zrezygnowano z zakazu spożywania alkoholu…

10. Dom z papieru

Tajemniczy „Profesor” rekrutuję grupę przestępców, każdego o nieco innej specjalizacji. Cel jest prosty – skok wszechczasów na hiszpańską mennicę. Serial zaczyna się od przejęcia obiektu i wzięcia zakładników. Dom z papieru ma już cztery sezony, więc jak można się domyślić, nie wszystko pójdzie zgodnie z planem…

Zobacz także:


Sklep OZONEE
 

Odpowiedz