fbpx Przeskocz do głównej zawartości.

Lato powinno mieć podkład muzyczny. Właściwie trudno wyobrazić sobie wakacje bez jakiegoś gorącego hitu, który towarzyszyłby nam podczas zabawy i wyjazdów. Czego słuchaliśmy do tej pory? Oto 10 niezapominanych wakacyjnych przebojów!

wyprzedaż do 70%

Największe wakacyjne przeboje

Jakie warunki musi spełnić utwór, by stać się wakacyjnym przebojem? Przede wszystkim powinien wpadać w ucho, być lekki, skoczny i pełen pozytywnej energii. Na koniec lata 2019 zebraliśmy piosenki, które królowały na wakacyjnych listach przebojów w ciągu ostatnich trzech dekad. Większość z nich wcale się nie zestarzała i wciąż można świetnie się przy nich bawić. Oto 10 wakacyjnych przebojów, które swego czasu zawładnęły parkietami na całym świecie.

10 wakacyjnych hitów, których nie zapomnimy

1. Los Del Rio „Macarena” – rok 1993

Lata 90. to prawdziwa kopalnia gorących przebojów. Jednym z nich jest niezapomniana Macarena – kawałek, do którego zawzięcie tańczyły wszystkie dyskoteki na świecie. Żadna impreza, domówka czy inna potańcówka nie mogła się bez niego obyć, a kultowy już układ choreograficzny znali chyba wszyscy. Singiel grupy Los del Rio pochodzi z albumu „A mi me gusta”, który aż trzy razy zdobył tytuł platynowej płyty w Stanach Zjednoczonych. Hiszpańska formacja ma na swoim koncie aż 11 płyt, jednak żadna z nich nie odniosła takiego sukcesu, jak ta z kultową Macareną.

Singiel grupy Los del Rio pochodzi z albumu „A mi me gusta”, który aż trzy razy zdobył tytuł platynowej płyty w Stanach Zjednoczonych. Hiszpańska formacja ma na swoim koncie aż 11 płyt, jednak żadna z nich nie odniosła takiego sukcesu, jak ta z kultową Macareną.

2. Loft „Mallorca” – rok 1996

Kolejnym pamiętanym przebojem lat 90 jest Mallorca, utwór niemieckiej grupy Loft tworzącej muzykę z gatunku dance i disco. Kawałek ten gościł na listach przebojów, a przede wszystkim składankach i playlistach DJ-ów we wszystkich wakacyjnych kurortach i turystycznych imprezowniach. Charakterystyczny refren, choć nieco kiczowaty, od razy podrywa do tańca i uparcie wpada w ucho.

3. Loona „Bailando” – rok 1998

Czymże byłoby zestawienie wakacyjnych hitów bez tego gorącego kawałka? Holenderska piosenkarka Loona, a właściwie Marie-Jose van der Kolk, śpiewała w kilku językach, ale największą popularność zdobyła dzięki utworowi wykonanemu po hiszpańsku. Co prawda tekst piosenki pozbawiony jest większej głębi, ale kto by się tym przejmował, gdy melodia i teledysk mają w sobie tyle słońca i energii.

4. Łzy „Agnieszka” – rok 2000

Nie ma większego znaczenia, do jakiego utworu bawiła się wtedy reszta świata, bo my mieliśmy swoją „Agnieszkę”. Przełomowy rok 2000 bez wątpienia wiąże się z olbrzymim sukcesem grupy Łzy i ich pamiętnym singlem, który z miejsca zdobył pierwsze miejsca na listach przebojów wielu rozgłośni radiowych. Zespół wydał potem jeszcze kilka bardzo udanych płyt, ale wciąż kojarzy się przede wszystkim z „Agnieszką”.

5. Ich Troje „Zawsze Z Tobą Chciałbym Być” – rok 2001

Dziś pewnie nikt się do tego nie przyzna, ale straszna prawda jest taka, że piosenek Ich Troje słuchali wszyscy. Swego czasu każdy Polak podśpiewywał pod nosem przeboje Wiśniewskiego. Jednym z nich jest właśnie wakacyjny hit „Zawsze z tobą chciałbym być”, który szturmem wkroczył na listy przebojów roku 2001. Kawałek pochodzi z czwartego albumu studyjnego grupy, który zyskał nawet status diamentowej płyty. Nie ma co się wstydzić, ludzie słuchali już gorszych rzeczy – grunt, że zabawa była przednia.

6. O-Zone „Dragostea Din Tei” – rok 2003

Tego utworu chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. Lato 2003 należało do trzech panów z zespołu O-Zone i nie ma co do tego żadnych wątpliwości. Wyjątkowo chwytliwa melodia i łatwe do zapamiętania „numa numa jej” zapewniły muzykom pierwsze miejsca na wszystkich wakacyjnych zestawieniach z przebojami. Choć piosenka już dawno zniknęła z list, to wciąż krąży gdzieś w eterze i rozbrzmiewa w sercach wakacyjnych imprezowiczów.

7. Bum „Kanikuły” – rok 2007

Nie ma się co oszukiwać. Kanikuły były prawdziwym wakacyjnym hiciorem i to takim jak się patrzy! Rosyjski zespół grający muzykę z pogranicza pop, dance i disco doskonale wyczuł nastroje i trafił w dziesiątkę ze swoim przebojem. Później kawałek doczekał się wielu coverów, ale czy któryś dorównuje oryginałowi? Chyba nie ma na to szans!

8. Michel Telo „Ai Se Eu Te Pego” – rok 2012

Brazylijski piosenkarz Michel Telo wręcz po mistrzowsku odtworzył kawałek zespołu Os Menimos de Seu Zeh, dając mu nowe życie. Piosenka stała się wielkim międzynarodowym hitem i uplasowała w czołówce wszystkich notowań. Trzeba przyznać, że utwór świetnie pasuje do wakacyjnego szaleństwa i beztroski.

9. Luis Fonsi „Despacito” – rok 2017

W roku 2017 cały świat śpiewał Despacito. Można było odnieść wrażenie, że w radiu nie leci nic innego, a Despacito to wszystko, co nam zostało. Trudno się dziwić, bo kawałek jest naprawdę dobry i jak mało który ostatnio, zasługiwał na miano wakacyjnego przeboju.

10. Alvaro Soler „La Libertad” – rok 2019

A czego słuchamy tego lata? Niestety z każdym rokiem coraz trudniej o prawdziwy wakacyjny hit. Na szczęście jest jeszcze Alvaro Soler, na którego muzyczny flow zawsze można liczyć. Jego najnowszy kawałek La Libertad to właśnie to, czego najchętniej słuchaliśmy tego lata.

Sprawdź też zestawienie najlepszych teledysków magazynu Billboard.


Sklep OZONEE
 

Odpowiedz