fbpx Przeskocz do głównej zawartości.

Mountain Bike cyclist riding single track outdoor

Jesteś amatorem jazdy na dwóch kółkach, ale irytuje Cię brak odpowiednich ścieżek rowerowych? Jeśli z powodu niewłaściwej infrastruktury rowerowej powoli przymierzasz się do zamiany swojego „górala” na rower stacjonarny, radzimy przystopować.

Dzisiaj gratka dla wszystkich cyklistów, czyli najlepsze trasy rowerowe, które pozwolą Ci nie tylko pokonać odległość domu od pracy czy szkoły, ale zwiedzić kawałek świata. Gdzie najlepiej się wybrać na rowerową przejażdżkę? Podpowiadamy!

Pierwsza rowerowa autostrada

Nasi zachodni sąsiedzi naprawdę mogą się poszczycić najlepszymi drogami. Od teraz mogą kusić swoją infrastrukturą nie tylko domorosłych kierowców rajdowych, ale i cyklistów. W Niemczech powstała bowiem pierwsza autostrada bez samochodów. Póki co trasa ma długość 3 mil, jednak w założeniu ma mieć 62 i łączyć 10 największych miast na zachodzie kraju. Autostrada jest całkowicie oddzielona od drogi uczęszczanej przez kierowców samochodów, dlatego też nie uświadczysz na niej ani jednego zbłąkanego auta. „Ścieżka” posiada nawet pasy ruchu, a także kładki i przejścia podziemne dla pieszych.

Miliony za czyste powietrze

Podobnym projektem może się poszczycić także Norwegia, która niedawno ogłosiła swój plan walki z emisją spalin. Wybawieniem ma być inwestycja rzędu blisko miliarda dolarów i wybudowanie sieci rowerowych autostrad łączących 9 największych miast w kraju. Myślisz, że takie rzeczy tylko za granicą? Mylisz się! Polska też może się poszczycić podobną atrakcją dla cyklistów. Mowa o Wschodnim Szlaku Rowerowym Green Velo, który prowadzi przez pięć wschodnich województw. Trasa o łącznej długości prawie 2 tysięcy kilometrów to prawdziwy Święty Graal dla zapaleńców jazdy na dwóch kółkach.

Modnie do celu

Bez względu na to, gdzie jest miejsce przeznaczenia Twojej przejażdżki, warto zadbać o wzorową stylówkę. Już kiedyś przedstawialiśmy zasady rowerowych stylizacji autorstwa Quentina D. Washingtona. Dzisiaj czas na konkretny zestaw. Poza dwoma kółkami i sprawnymi lampkami, potrzebować będziesz biały t-shirt z ciekawym printem, szarą bluzę (na wypadek odczuwanego chłodu przy osiągnięciu zawrotnych prędkości) i krótkie spodnie w energetycznym, zielonym kolorze. Do tego oczywiście wygodne sneakersy. Tak ubrany, z pewnością modnie i bezpiecznie przemierzysz kilometry rowerowych autostrad.

 

Odpowiedz