fbpx Przeskocz do głównej zawartości.

Podczas letnich imprez mało kto potrafi obyć się bez alkoholu. Znowu budzisz się na drugi dzień i myślisz: „Mam kaca”? Jeśli zamierzasz imprezować podczas wakacji, a nie chcesz przypłacić tego kacem pamiętaj, by nie popełniać tych 4 błędów.

wyprzedaż do 70%

1. Nie chcesz mieć kaca? Nie pij na pusty żołądek

Przed imprezą zjedz koniecznie wartościowy posiłek. Najlepiej, by składał się z białka oraz tłuszczu, które odżywią organizm i spowolnią wchłanianie alkoholu. Picie na pusty żołądek sprawia, że trunki szybko uderzają nam do głowy, a rano mamy większego kaca.

2. Uzupełniaj płyny

Każdy alkohol, zwłaszcza piwo działa moczopędnie. Pijąc go tracimy dużo wody, co na drugi dzień daje typowe objawy kaca. Aby uniknąć bólu głowy po piwie (i w trakcie jego picia) warto uzupełniać płyny. Pomiędzy każdą kolejną butelką piwa wypij przynajmniej szklankę niegazowanej wody, a przed spaniem uzupełnij elektrolity.

3. Rób przerwy

Wypicie kilku kolejek pod rząd może i jest brawurowe, ale za to niezbyt rozsądne. Pomiędzy kolejnymi piwami czy drinkami rób przynajmniej kilkunastominutowe przerwy. Od wypicia kieliszka do wchłonięcia alkoholu do organizmu musi minąć około 20 minut.  Ten czas wykorzystaj na to, by coś przekąsić lub wypić szklankę czystej wody. Jeśli będziesz pił szota za szotem możesz szybko stracić kontrolę i… grunt pod nogami.

4. Nie mieszaj?

Nie ma naukowych dowodów na to, że mieszanie alkoholi zwiększy Twojego kaca. Uznaje się jednak (i są na to dowody) że najmocniejszy syndrom dnia wczorajszego powoduje czerwone wino. Najpopularniejszą hipotezą, która potwierdza ten fakt jest wysoka zawartość taniny w czerwonym winie, która powoduje gwałtowny wyrzut serotoniny i w konsekwencji może powodować na drugi dzień silny ból głowy.

Inna sprawdzoną receptą na unikniecie kaca jest umiar. Trzymaj się tego, a kac Cię nie dopadnie.
Zobacz także, jakie śniadanie na kaca jest najlepsze


 

Dołącz do dyskusji 3 komentarze

  • Aparycja pisze:

    Między piwami jeszcze szklanka wody? Łomatko, toż to można wybuchnąć 🙂

     
  • Adam pisze:

    Dodałbym jeszcze coś o zapijaniu, jeśli na imprezie króluje wysokoprocentowy alkohol. U mnie się sprawdza woda z sokiem z cytryny – skutki kaca znacznie mniejsze, niż przy zapijaniu gazowanymi napojami.

     

Odpowiedz