fbpx Przeskocz do głównej zawartości.

festiwal

Sezon wakacyjny trwa, a razem z nim festiwalowe, muzyczne szaleństwo. Polska już od dawna przestała być muzycznym zaściankiem Europy, zatem szukajcie swoich muzycznych klimatów i wbijajcie na koncerty.

Przystanek Woodstock

Festiwal, tradycją sięgający 1995 roku, od zawsze budził spore emocje. Powodem kontrowersji jest kwestia finansowania festiwalu. Organizatorzy zastrzegają, iż fundusze na festiwal nie pochodzą ze styczniowej zbiórki, mimo to – spekulacje nie cichną. Poza tym, niemal co roku w mediach pojawiają się materiały o pijanych i odurzonych narkotykami Woodstockowiczach. Kto był na festiwalu, z pewnością wie, ile prawdy tkwi w tych doniesieniach. Z czego jeszcze słynie Przystanek Woodstock? Koncerty są w całości za darmo, co jest rzadkością wśród imprez tego typu. W tym roku zagrają między innymi: Within Temptation, Shaggy, Modestep, Voo Voo, Coma, Curly Heads, Mela Koteluk, Mrozu. Rezerwujcie więc czas od 30 lipca do 1 sierpnia.

Open’er Festival

To może nie najstarszy, ale z pewnością największy i najbardziej znany festiwal muzyczny w Polsce. Na lotnisku Gdynia–Kosakowo pobito w tym roku co najmniej dwa rekordy: najlepszej pogody w historii festiwalu i największej frekwencji. Podczas 4 dni festiwal zgromadził 100 tysięcy uczestników. Pomimo że w tegorocznym line up’ie nie było wielkich gwiazd znanych z telewizji czy popularnych list przebojów, Open’er pozostaje naszą wizytówką. Zresztą, festiwal został zauważony już dawno temu przez zagraniczne media. Jednym z wielu wyróżnieni jest przyznanie mu przez brytyjski magazyn „Q” statusu jednego z sześciu najlepszych festiwali w 2006 roku. Wielu zagranicznych artystów swoją pierwszą wizytę w Polsce zaliczyło właśnie tutaj. W tym roku zagrali m. in.: Kodaline, Of Monsters and Men, The Prodigy, Kasabian, Hozier, Disclosure. Byliście?

Sunrise Festiwal w Kołobrzegu

Dawniej znany jako Sunrise with Ekwador, festiwal po licznych modyfikacjach jest obecnie  jedną z najpopularniejszych imprez z muzyką elektroniczną w tle. Jego pomysłodawcą jest DJ Kris. W 1999 roku świętując swoje imieniny, zorganizował pierwsze imprezy w Mieleńskim klubie Miami Nice. Biły one rekordy popularności, przekształcając się w prekursorskie w swoim typie, masowe widowisko muzyczne. Obecny Sunrise to obowiązkowy punkt w letnim rozkładzie jazdy dla wszystkich fanów „big room” oraz Trouse (fani elektro-brzmień dobrze wiedzą, o co chodzi). Impreza potrwa trzy dni, od 24 do 27 lipca w kołobrzeskim Amfiteatrze na ul. Fredry 1. Tegoroczny line- up prezentuje się imponująco. Gwiazdą tegorocznej edycji jest amerykański showman muzyki elektronicznej Steve Aoki! Poza tym wystąpią m.in. Don Diablo, Tujamo, Peran, obowiązkowo DJ Kris i wielu innych. Festiwal trwa od 17:00 aż do białego rana. Zatem kierunek – Kołobrzeg!

Off Festival

To propozycja dla fanów muzyki alternatywnej, czyli odbywający się w samym sercu Śląska – Katowicach – Off Festival pod opieką samego Artura Rojka. Jak informują organizatorzy, „festiwal nie jest modny, bo wiele trendów po prostu wyprzedza”. Sama nazwa „off” sugeruje, iż kierunek festiwalu to pójście pod prąd mainstreamowym trendom muzycznym. Nie w jego stylu przyciąganie fanów za pomocą znanych nazwisk czy komercyjnych hitów. Tutaj słucha się bezkompromisowo, alternatywnie i niezależnie, a  w centrum ma być po prostu muzyka. To doskonała propozycja dla każdego, kto szuka czegoś nowego i świeżego. Od 7 do 9 sierpnia będzie można posłuchać wielu świetnie zapowiadających się artystów, na przykład: The Residens, Sun Kill Moon, Patti Smith, Young Fathers, Decapitated, Xiu Xiu, Ride, Decapitated.

To tylko kilka pozycji z naszego zestawienia. Która według Was jest najlepsza?

Jaki festiwal dorzucilibyście do tej listy? 😀


Sklep OZONEE
 

Odpowiedz