fbpx Przeskocz do głównej zawartości.

Nadmierna potliwość to zmora wielu Polaków. Problem ten doskwiera szczególnie podczas upałów, nie pozwalając w pełni cieszyć się urokami lata. Jak pokonać tę przypadłość i czuć się świeżo podczas upałów? Oto sprawdzone sposoby na nadmierne pocenie się latem.

wyprzedaż do 70%

Noś ubrania z naturalnych tkanin

Latem trzeba zwrócić szczególną uwagę na to, co na co dzień nosimy. Jeśli borykasz się problemem nadmiernej potliwości noś ubrania z lekkich, naturalnych materiałów, które pozwalają skórze oddychać i nie blokują parowania potu. Tyczy się to zarówno podkoszulków, spodni, jak i butów.

Zmień nawyki żywieniowe

Aby ograniczyć problem nadmiernego pocenia powinieneś także zmienić dietę. Przede wszystkim wyeliminuj z niej kawę, czosnek, cebulę i por, które zaburzają potliwość ciała. Ogranicz także ostre przyprawy, takie jak chilli, zawierające związki rozgrzewające organizm i wzmagające wydzielanie potu.

Stosuj antyperspiranty

Dobry antyperspirant zapobiega nadmiernemu poceniu, eliminuje nieprzyjemny zapach i hamuje rozwój bakterii. W upalny dzień zawsze warto mieć go przy sobie.

Pij herbaty ziołowe

Herbaty i napary ziołowe, zwłaszcza z szałwii lub mięty, pomagają zredukować nadmierną potliwość ciała poprzez zahamowanie aktywności gruczołów potowych. Pamiętaj tylko, by pić je po ostygnięciu. Gorące napoje rozgrzewają organizm i potęgują produkcję potu.

Jeśli poradzisz sobie już z letnim problemem, koniecznie zobacz, jak pozbyć się nieprzyjemnego zapachu z butów.

T-shirt męski
T-shirt czerwony
T-shirt zielony
T-shirt czarny

Sklep OZONEE
 

Odpowiedz