fbpx Przeskocz do głównej zawartości.

Ofiarą mody może paść dosłownie każdy, bez względu na płeć. Rzecz jasna, nie ma nic złego w tym, by iść z duchem czasu i ubierać się modnie, ale trzeba też wiedzieć, jak zachować umiar. Podpowiadamy, jak powinien wyglądać modny facet i jakich błędów unikać, by zachować klasę.

wyprzedaż do 70%

Fashion victim, czyli jak nie powinien ubierać się modny facet

Ofiara mody, czyli fashion victim to ktoś, kto ślepo i bezrefleksyjnie podąża za najnowszymi trendami, a jednoczenie nie bardzo zdaje sobie sprawę, w czym tak naprawdę wygląda korzystnie. Jeśli jesteś facetem, zapewne uśmiechasz się teraz pod nosem i myślisz sobie, że to zachowanie typowe wyłącznie dla płci pięknej. Niestety musimy sprowadzić Cię na ziemię – facetom też zdarza się paść ofiarą mody.

1. Kupowanie ubrań tylko dlatego, że są modne

Ofiary mody często zakładają na siebie to, co zupełnie nie pasuje do ich sylwetki czy estetyki, przez co całkiem gubią własny styl. Prawdziwy modny facet nigdy nie popełniłby takiego błędu, bo wie, że indywidualny styl to rzecz pierwszorzędna. Ty też to wiesz, prawda?

Warto oczywiście interesować się nowymi trendami, szukać inspiracji u gwiazd i stylistów, ale kupowanie czegoś, tylko dlatego, że nosi to Twój idol, nigdzie Cię nie zaprowadzi. Zanim zdecydujesz się na zakup czegokolwiek, zastanów się, jak będziesz w tym wyglądał i czy będziesz miał z czym to nosić. Może się zdarzyć, ze ta super modna rzecz nie pasuje do niczego, co masz już w swojej szafie. Wymiana całej garderoby to oczywiście nie taka zła opcja, ale nie zawsze warto to robić.

2. 30 identycznych koszulek, czyli modny facet w akcji

Ofiarom mody często zdarza się kupować po kilka niemalże identycznych sztuk odzieży. W efekcie kończą z 30 identycznymi koszulkami i 20 parami takich samych spodni, a połowa tych rzeczy wciąż wisi w szafie z metką i czeka na lepsze czasy. Tymczasem w ich garderobie brakuje porządnej bluzy, ciepłego swetra i eleganckiej koszuli.

Zanim wybierzesz się na zakupy, zrób dokładny przegląd szafy i realnie oceń, czego Ci potrzeba. Jeśli wybierasz się do sklepu po jeansy, a w zeszłym miesiącu kupiłeś już 3 nowe pary, to może lepiej postawić tym razem na coś innego?

3. Noszenie ubrań, które do siebie nie pasują

To, że wszystkie rzeczy, które właśnie masz na sobie, zaliczają się do aktualnych trendów, nie znaczy wcale, że powinny występować razem. Niestety łączenie zupełnie niepasujących do siebie elementów to częsty błąd osób, które pragną podążać za modą. Warto zachować wyczucie i pamiętać, że krzykliwe, przerysowane stylizacje może i są dobre na paryski pokaz mody, ale na co dzień raczej się nie sprawdzają.

Najnowsze trendy stanowią świetne źródło inspiracji dla modnego faceta. Pamiętaj by z tego, co oferuje Ci świat mody wyłuskać to, co najlepiej koresponduje z Twoim stylem.

4. Uleganie chwilowym trendom

Kolejnym częstym błędem jest uleganie chwilowym trendom. Trzeba pamiętać, że moda jest zmienna i kapryśna, więc nie ma co stawiać wszystkiego na jedną kartę i kupować 10 neonowych koszulek albo 5 par szerokich spodni naraz. W szafie lepiej mieć więcej rzeczy uniwersalnych i klasycznych, które nigdy nie wyjdą z mody. Będzie to na przykład elegancka biała koszula, wygodny sweter w stonowanym kolorze, bluza z kapturem czy granatowa sportowa marynarka.

5. Kupowanie ubrań za małych lub za dużych

To zaczęło się już jakiś czas temu, gdy na szczyt popularności wspięły się ubrania o fasonie slim fit. Dopasowane spodnie i koszule wciąż są modne i większość facetów wygląda w nich dobrze, ale i tu pojawiły się tendencje do przesady. Niektórzy modni faceci, chcąc być bardziej na czasie, wybierają ubrania niedopasowane, a wręcz opięte – co najmniej o jeden rozmiar za małe. W efekcie nogawki spodni są za krótkie i za bardzo opinają uda, a rękawy koszul nie sięgają nadgarstków. Druga grupa mężczyzn to fani oversize’u, z tym, że całkiem przerysowanego i efekcie – niechlujnego. Zbyt długie rękawy kurtek, nogawki spodni podwijające się na butach i koszula, w której niejeden by utonął, to stylówka jak najbardziej pożądana u raperów… ale niekoniecznie dla Ciebie.

Szukasz inspiracji i własnego stylu? Co powiesz o stylizacji na shipstera


 

Odpowiedz