fbpx Przeskocz do głównej zawartości.

Co będzie modne w nadchodzącym sezonie? Jakie trendy wyznaczą kurs nowej dekadzie? Wszystko wskazuje na to, że projektanci mają już kilka pomysłów. Niektóre z nich przeniosą modę męską w zupełnie inny wymiar, ale są i takie, które wiele czerpią z przeszłości. Sprawdzamy trendy na wiosnę i lato 2020!

wyprzedaż do 70%

Moda męska – co będzie modne w 2020?

Miniona dekada zupełnie zmieniła oblicze mody męskiej. Z sezonu na sezon pomysły projektantów były coraz śmielsze i mówiło się nawet, że w kolekcjach dedykowanych panom więcej jest nowości i świeżości niż w propozycjach dla pań. Zdecydowanie coś w tym jest, a wszystko wskazuje na to, że kolejna dekada przyniesie jeszcze więcej zmian. W modzie męskiej coraz wyraźniej odbijają się nowe idee i szybko postępujące zmiany społeczne. Kolekcje największych domów mody odzwierciedlają tematy, takie jak ekologia czy zmiany klimatyczne. Czego jeszcze można spodziewać się w trendach nowej dekady?

1. Jakość ponad ilość, czyli moda w trosce o środowisko

Ekologia, troska o środowisko i zdrowy tryb życia to zagadnienia, którym poświęca się coraz więcej uwagi, również w świecie mody. Największe marki ubraniowe szukają alternatywnych sposobów produkcji, generujących mniej odpadów i szkód dla środowiska. Duże znaczenie w modzie nowej dekady będzie miała także jakość i trwałość materiałów. W trendach stopniowo pojawiają się naturalne kolory ziemi, takie jak brąz, beż czy khaki. Zarówno na wybiegach, jak i w sieciówkach królują się obszerne kurtki, długie płaszcze oraz spodnie typu cargo z niezliczoną ilością kieszeni. Jak widać, moda nowej dekady stawia na wygodę i praktyczność ubrań.

moda męska 2020

Spodnie z obszernymi kieszeniami, czyli jeden z trendów na nową dekadę

2. Wielki powrót lat 80.

Moda u progu nowej dekady to także wielki powrót lat 80. W nadchodzących trendach można spodziewać się między innymi spodni z szeroką nogawką i podwyższonej talii, pojawią się także trencze, marynarki z szeroko rozmieszczonymi guzikami, a do tego koszule, bluzy i T-shirty z zabawnymi nadrukami i wyrazistymi kolorami. Wszystko to ma być wyrazem luzu i wolności, a przede wszystkim krokiem w stronę naturalności i ucieczką od sztucznego przekazu social mediów.

3. JOMO, czyli moda wolna od sztuczności

Skoro już o naturalności mowa, warto rozwinąć ten wątek i wspomnieć o kolejnym wyróżniającym się trendzie. Chodzi oczywiście o JOMO, czyli joy of missing out, co oznacza mniej więcej radość z wyłączenia się. Co to właściwie jest?

W świecie zdominowanym przez sztuczny wyreżyserowany obraz social mediów coraz silniej objawia się potrzeba odłączenia od tego wszystkiego. Wiele mówi się o sztuczności Insagrama i tego, jak negatywny wpływ ma na nas obserwowanie wyłącznie wyidealizowanych, szczęśliwych obrazów, niemających niczego wspólnego z rzeczywistością, która nas otacza. JOMO to trend proponujący ucieczkę od tego cukierkowego świata w stronę naturalności i autentyczności. Jak można było się spodziewać, idea znalazła swoje odbicie również w modzie. Zgodnie z trendem nasza garderoba powinna być stylowa, ale przede wszystkim wygodna. Na topie będą lekkie, przewiewne materiały i proste kroje pozbawione zbędnych ozdób i wstawek.

jomo

4. Pastele i tie-dye – czyli trendy nowej dekady

Wiosną w modzie męskie 2020 pojawią się także pastele, czyli coś, co wcześniej jakoś omijało naszą garderobę. Dotąd pastelowe kolory wydawały się niemęskie, zarezerwowane dla kobiet, a dziś barwy takie jak błękit, pudrowy róż czy seledyn królują także w stylizacjach dla panów. Równie popularne będą kolory typu écru czy beż, czyli uniwersalne barwy, które łatwo połączyć z innymi i stworzyć ciekawy zestaw na każdą okazję.

golf w kolroze ecru

Kolor beżowy i écru również mogą być męskie!

5. Wzory w modzie męskiej 2020

W nadchodzącym sezonie na topie będą także wzory, głównie motywy zwierzęce i roślinne. Co ciekawe, będą one pojawiać się nie tylko na oczywistych elementach męskiej garderoby, takich jak koszule czy t-shirty, ale również na płaszczach oraz spodniach. Na topie będą zwłaszcza cętki, paski, abstrakcyjne zygzaki, a także kwieciste printy w hawajskim stylu. Lato 2020 zdecydowanie zachęci nas do eksperymentowania z modą i większego luzu. Wszystko wskazuje na to, że w modzie nowej dekady nie będzie miejsca na nudę.

Moda to nie Twoja bajka? Zobacz więc, jakie nowe gry pojawią się w 2020 roku!


Sklep OZONEE
 

Odpowiedz