fbpx Przeskocz do głównej zawartości.

Czy wieczór kawalerski musi oznaczać picie wódki do rana, albo w najlepszym wypadku – wspólny wypad na gokarty? Niekoniecznie. Oto kilka wskazówek, jak podejść do tego święta w oryginalny sposób.

Wieczór kawalerski kojarzy Ci się z pijanymi, roznegliżowanymi Anglikami, którzy przyjeżdżają na weekend do Polski? Czy na pewno chodzi o to, by o 22.00 zakończyć wieczór i dalszy ciąg poznać rano, z opowieści i z obciachowych zdjęć?

Jeśli jesteś zmęczony takimi pomysłami na wieczór kawalerski, urządź własną imprezę dla przyjaciela z większą klasą. Kawalerski, który będziesz pamiętał latami, będzie zdecydowanie cenniejszy niż klasyczne „zalanie się w trupa”. Oto 5 pomysłów na kawalerski, które na pewno zrobią wrażenie na przyszłym Panu Młodym.

wyprzedaż do 70%

1. ASG – zabawa w wojsko

Nawet jeśli nie byłeś w wojsku, przeżyj choć raz wojskowy dryl na własnej skórze i zróbcie sobie weekend z ASG. Airsoft jest strzelanką, w której akcja dzieje się na żywo. Rozrywkę od paintballu różni stopień odwzorowania broni palnej – wierne repliki prawdziwych karabinów snajperskich potrafią mieć zasięg nawet do 100 metrów. Można więc popisać się sokolim wzrokiem… no, chyba , że na co dzień również „masz cela jak baba z wesela”. 😉

ASG to dość kosztowne hobby, jednak sprzęt, w tym repliki oraz umundurowanie i buty można na początek wypożyczyć.

Więcej o ASG dowiesz się z tekstu „ASG dla początkujących. Od czego zacząć zabawę w wojsko?”.

ASG

2. Laser house – zabawy z laserami

Dla tych, którzy wolą imprezować w mieście, świetna będzie impreza w jednym z laser hausów. Laserowa strzelnica, labirynt do przejścia, laser tag (laserowy paintball) czy VR, od którego całkiem może pomieszać się w głowie, i to na trzeźwo? Oto kreatywne pomysły na wieczór kawalerski, które ucieszą graczy i fanów RPG. Po pokonaniu całego labiryntu w tego typu miejscach można często zamówić dla wszystkich kolejkę zimnego piwka (lub trzy) i pyszną pizzę. Niezobowiązująco, bez napinania się i wyjazdów, zwłaszcza, gdy kawalerowie zjeżdżają się już i tak z różnych stron Polski.

zabawka, laser

3. Dla odważnych – wycieczka do Czarnobyla

Oglądałeś serial Czarnobyl? Dziś, po ponad 35 latach od tej katastrofy odradza się tam dzika przyroda, a wiele opuszczonych podczas ewakuacji domów wygląda niemal dokładnie tak, jak wtedy, w 1986 roku. Ten teren to gratka dla miłośników Urbexu (eksploracji miejskich i wiejskich terenów, na które nikt inny się nie zapuszcza).

Można też wybrać się na zorganizowaną wycieczkę do Czarnobyla – dobrze zawczasu wiedzieć, które strefy są bezpieczne (gdzieniegdzie promieniowanie wciąż wykracza poza dopuszczalną skalę).

Czarnobyl

Obecnie Strefa Czarnobylska obejmuje 2600 km kw. (dla lepszego wyobrażenia, jest to pięciokrotność powierzchni Warszawy). Na tym terenie znajdują się monumentalne budowle, w tym radar pozahoryzontalny Duga, nazywany również Okiem Moskwy czy Rosyjskim Dzięciołem. Jest on zlokalizowany w byłym tajnym mieście Czarnobyl-2, a wyższa z anten ma ok. 155 metrów wysokości.

Słynny czwarty blok elektrowni, w której miało miejsce epicentrum katastrofy, został osłonięty tzw. sarkofagiem, osłoną oddzielającą go od środowiska. Przez 7 miesięcy budowało go ponad 90 tys. ludzi. W Czarnobylu i wiosce Teremtsy można do dziś spotkać osoby, które pozostały w swoich domach, mimo nakazu ewakuacji i są najlepszym źródłem informacji na temat wydarzeń z 1986 roku.

Zachęciliśmy Cię? Sprawdź, co spakować i o czym warto wiedzieć w artykule „Wycieczka do Czarnobyla na własną rękę. Co zabrać, o czym pamiętać?”.

4. Survivalowy weekend w lesie

Wśród kreatywnych pomysłów na wieczór kawalerski nie może zabraknąć weekendowego wypadu do lasu. Zostań choć na jeden dzień (i noc) facetem pozbawionym cywilizacyjnych zdobyczy, skazanym na przetrwanie w lesie preppersem. Spakujcie niezbędne rzeczy i wybierzcie się całą grupą w dzicz.

Nie wybierajcie na nocleg miejsc narażonych na zalanie oraz pod suchymi drzewami i gałęziami. Strońcie też od miejscówek pod zboczami, które grożą osunięciem. To ma być wypad na krawędzi, ale bez ryzykowania życia. Zwróćcie też uwagę na obecność zwierząt w okolicy i pamiętaj… Dzik jest dziki, dzik jest zły, dzik ma bardzo ostre kły ;-).

W lesie możecie natknąć się nie tylko na lisy, ale też dziki (w tym broniące młodych lochy) oraz wilki i niedźwiedzie. Z tego względu obozowiska nie należy też rozkładać przy wodopojach i wydeptanych przez zwierzęta ścieżkach.

5. Ekstremalne przeżycia – skok na spadochronie

Pomysły na wieczór kawalerski mogą być wyskokowe, wystrzałowe (ASG), wybuchowe (Czarnobyl) lub… wysokościowe, dla tych, którzy nie boją się latać. Co powiesz na skoki na spadochronie w tandemie lub samodzielne (dla doświadczonych)? Możesz też wybrać paralotnię. Na platformach z kuponami rabatowymi  często można trafić na vouchery na jednorazowy skok, np. z wojskowego desantowca.

Całe wydarzenie można oczywiście również nagrać na pamiątkę – to jeden z tych pomysłów na wieczór kawalerski, które na pewno zapamiętasz do końca życia.

 

grupowy skok na spadochronie


Sklep OZONEE
 

Odpowiedz