fbpx Przeskocz do głównej zawartości.

Kryzys wieku średniego z reguły uderza niespodziewanie, a najmniejszą świadomość jego wystąpienia ma jednostka, która akurat w tym kryzysie niczego nieświadoma, przebywa. Sprawdź 5 oznak, które mogą sugerować, że jesteś w kryzysie wieku średniego!

Przyjmuje się, że kryzys wieku średniego występuje zwykle w wieku 35-45 lat. Ta umowna granica jest jednak dosyć płynna i kryzys wieku równie dobrze można przechodzić tuż po skończeniu trzydziestu lat. Biologicznie jesteśmy zaprogramowani na trzydzieści kilka lat życia, wszystko, co ponadto, zyskaliśmy dzięki dobrodziejstwom cywilizacji i postępowi medycyny. Nic więc dziwnego, że właśnie wtedy, gdy przekraczamy magiczną barierę wieku biologicznego, pojawia się ten specyficzny stan, czyli kryzysu wieku średniego.

Niestety, wcale nie jest też powiedziane, że kryzys wieku można przeżywać tylko raz… Zobacz, jakie objawy mogą być niepokojące i sugerować, że kryzys wieku już następuje!

1. Oglądasz się za znacznie młodszymi kobietami

Jesteś w wieloletnim, szczęśliwym związku, a może nawet w małżeństwie i nagle podoba Ci się co druga dziewczyna, którą mijasz na ulicy? Każda jest atrakcyjniejsza od Twojej obecnej partnerki, a w szczególności interesują Cię dziewczyny znacznie od Ciebie młodsze? To jedna z tych oznak, że prawdopodobnie kryzys wieku się zbliża. Swego rodzaju specyficzne przewartościowanie własnego związku jest charakterystyczny właśnie dla tego etapu życia. Zastanów się dobrze, zanim wykonasz kolejny krok. Możesz go potem żałować.

via GIPHY

2. Próbujesz na siłę nosić się „młodzieżowo”

Jesteś już grubo za trzydziestką, ale nadal chodzisz w trampkach, kolorowych spodniach, kolorowych skarpetkach, bluzach, a Twoja stylówka niewiele różni się od tego, jak ubierają się obecni nastolatkowie? To kolejny sygnał, że kryzys wieku może być tuż, tuż. Najlepiej ubierać się stosownie do wieku. Nikt nie każe Ci całe życie chodzić w garniturach i marynarkach, ale w pewnym wieku stonowany look jest po prostu kulturowo wymagany!

via GIPHY

3. Nagminnie używasz emotek, xd i młodzieżowych słów roku

Cały czas mówisz o dzbanach, zamiast cześć, mówisz eluwina i cały czas starasz się nadążyć z młodzieżowymi słowami? Młodość nie trwa wiecznie. Używanie emotikon, w co drugim zdaniu raczej średnio przystoi w pewnym wieku. Kryzys wieku ma to do siebie, że mało kto zdaje sobie samodzielnie sprawę, że w nim tkwi. Lepiej, żeby tego rozpoznania nie dokonała Twoja partnerka, teściowa czy dzieci.

via GIPHY

4. Nagle musisz koniecznie lecieć na Ibizę

Z dnia na dzień obudził się w Tobie podróżnik? Koniecznie musisz lecieć na Ibizę, już rezerwujesz bilety i nie dbasz o nic innego? Planujesz tam oczywiście robić te wszystkie rzeczy, które się na Ibizie robi; czyli będziesz pił na umór, poznawał atrakcyjne kobiety i udawał, że poza wieczną imprezą nie ma życia? Dokładnie tak wygląda kryzys wieku średniego, symboliczna Ibiza może być tutaj dowolnym, imprezowym miastem na świecie.

via GIPHY

5. Wszystko jest nie tak, jak trzeba

Wszystko, co osiągnąłeś, jest nie takie, jak sobie kiedyś wymarzyłeś? Praca jest zła, partnerka też jest zła i najchętniej zmieniłbyś wszystko i wszystkich dookoła, razem z otoczeniem? Kryzys wieku potrafi wywrócić do góry nogami całe życie, a osoby będące pod jego wpływem często podejmują nieracjonalne decyzje, które są podobne do tych podejmowanych przez jednostki skrajnie egocentryczne. Lepiej nie idź tą drogą. Każda zmiana dokonuje się stopniowo, jak raz wywrócisz swoje życie do góry nogami, to potem możesz mieć problem, żeby z powrotem postawić stół.

via GIPHY

Nie zrozum mnie źle – nikt nie chce, żebyś był tak zwaną „nieruchomą sadzwką” – nic w swoim życiu nie zmieniał, nie miał marzeń, aspiracji i chęci do życia. W kryzysie wieku jednak wszystko chce się zrobić naraz, wbrew racjonalnemu planowaniu i często skutki tych impulsywnych działań są opłakane. Lepiej do każdej rewolucji podchodzić pragmatycznie, no i lepiej zastanowić się, czy nasze plany faktycznie wynikają, że czegoś nam w życiu brak, czy to po prostu kryzys wieku, a w nim zawsze nam brak wszystkiego. ; )


Sklep OZONEE
 

Odpowiedz