fbpx Przeskocz do głównej zawartości.

Jesteście na początku związku? To dobry moment, by dowiedzieć się o sobie wielu rzeczy, które mogą okazać się ważne w przyszłości. W artykule podpowiadamy, o co zapytać dziewczynę i czego warto dowiedzieć się o swojej partnerce na wczesnym etapie relacji!

Początek związku to ten bajowy moment, gdy wszystko układa się doskonale, a nowa partnerka jest uosobieniem wszelkich najlepszych cech. Na tym etapie myślisz pewnie tylko o tym, jaka jest wspaniała i jak bardzo chcesz z nią być. To całkiem zrozumiałe, w końcu ona jest czarująca, a na dotarcie się przyjdzie jeszcze czas. Czy na pewno?

wyprzedaż do 70%

o-co-zapytac-dziewczyne-na-poczatku-zwiazkuPoczątki związku, czyli jak poznać dziewczynę?

Zauroczenie i endorfiny buzujące we krwi na początku związku sprawiają, że dziewczyna wydaje się chodzącym ideałem. Zwykle dopiero po kilku miesiącach na jaw wychodzą pewne szczegóły, które rzucają cień na ten bajkowy obraz. Gdy poznajesz kogoś lepiej, zaczynasz dostrzegać jego przyzwyczajenia i cechy, które mogą nie do końca Ci pasować albo nie zgrywać się z Twoimi. Z czasem pojawią się pierwsze rozczarowania, a w końcu poważne kłótnie — czasem zwieńczone nawet przykrym końcem znajomości.

Jak sobie tego zaoszczędzić? Najlepiej zdjąć na chwilę różowe okulary i już na początku związku zadać partnerce kilka istotnych pytań. Co warto przedyskutować i jak lepiej poznać się z dziewczyną?

O co zapytać dziewczynę na początku związku?

Jeśli na etapie silnego zauroczenia nie przychodzi Ci do głowy nic, co mogłoby Was poróżnić, przybywamy z pomocą! Oto 5 pytań, które warto zadać dziewczynie na początku związku!

1. Gdzie widzisz siebie za 5 lat?

Pewnie myślisz sobie teraz „a jakież to ma znaczenie?”. Ano, niestety ma to ogromne znaczenie. Co jeśli okaże się, że po skończeniu studiów ona zamierza wrócić do rodzinnego miasta? Pojedziesz razem z nią? A co jeżeli Twoja dziewczyna marzy o gromadce dzieci albo o wieloletniej wyprawie w głąb amazońskiej dżungli?

OK, to ostatnie to ekstremalny przykład, ale chyba kumasz już, o co chodzi. Wasze wizje przyszłości mogą być diametralnie różne, więc chyba warto ustalić, czy w ogóle jest w nich miejsce na ten związek.jak-poznac-dziewczyne-i-jej-plany-na-przyszlosc

2. Czego szukasz w związku/oczekujesz od partnera?

Te pytania może i wydają się trochę wyświechtane, ale stanowią doskonały sposób na to, jak poznać dziewczynę. Może okazać się, że jej ideał faceta to różne cechy, z którymi nie masz nic wspólnego i nawet nie chce Ci się do niego pretendować. Albo, że Twoje oczekiwania wobec tej relacji są zupełnie inne. O to także warto zapytać dziewczynę już na początku związku.

3. Czy masz jakieś zasady dotyczące…

Czy masz jakieś zasady dotyczące:

  • palenia papierosów,
  • picia alkoholu,
  • sprzątania w domu,
  • prania,
  • gotowania,
  • podróżowania?

Właściwie możesz podstawić pod to pytanie cokolwiek, co może wydawać Ci się ważne w perspektywie długiego, poważnego związku.

Każdy ma jakieś przyzwyczajenia i nawyki, a niektóre zachowania kobiet mogą być kompletnie niezrozumiałe. Jedne lubią spać przytulone do partnera, a inne nie. Niektórym przeszkadzają brudne skarpetki rzucone w kąt pokoju, a innym nie. Lepiej od razu ustalić, do których grup zalicza się Twoja dziewczyna, dzięki czemu unikniecie niepotrzebnych nieporozumień, czy nawet sprzeczek.

jak-poznac-kobiete-i-jej-plany-i-jej-plany-na-przyszlosc4. Dlaczego skończył się Twój poprzedni związek?

Rozmowy o byłych nie należą do przyjemnych i Twoja dziewczyna może nie chcieć o tym gadać. Powody mogły być różne, być może:

  • męczył ją związek na odległość,
  • nie chciała przeprowadzić się do niego,
  • kłócili się o coś ważnego.

Mimo wszystko warto delikatnie zadać to pytanie. Poznając odpowiedź, dowiesz się czegoś, co może być istotne również dla Waszego związku.

5. Co lubisz w łóżku?

To delikatny temat, więc raczej nie nadaje się na pierwszą randkę. Wstrzymaj się z nim do chwili, aż trochę lepiej się poznacie i zaczniecie czuć swobodnie w swoim towarzystwie. Seks to istotny element każdego związku i już niejedna zakochana para rozstała się przez niepowodzenia w tej sferze. Jeśli jesteście już na wyższym etapie związku, zapytaj ją o to, co lubi, a czego nie; o to, czego chciałaby spróbować i o to, co zupełnie jej nie odpowiada.

Ważne pytania na początek związku

Pierwsze wrażenie jest ważne, ale to nie ono decyduje o sukcesie w związku. Jeśli myślisz poważnie o swojej dziewczynie, zrób wszystko, by poznać ją jak najlepiej już na początku. Czasem wystarczy kilka pytań i szczera rozmowa, by przekonać się, czy związek ma przyszłość albo ile pracy będzie wymagało od Was jego utrzymanie.


Sklep OZONEE
 

Dołącz do dyskusji 2 komentarze

Odpowiedz