fbpx Przeskocz do głównej zawartości.

Brak zainteresowania ze strony partnerki to zawsze niepokojący sygnał. Choć nie musi oznaczać poważne kłopoty w związku, warto zastanowić się, co jest tego przyczyną. Oto 6 powodów, dla których Twoja dziewczyna może tracić zainteresowanie.

wyprzedaż do 70%

Dlaczego dziewczyna może stracić zainteresowanie?

Brak zainteresowania może mieć wiele różnych przyczyn i zdarzyć się na każdym etapie relacji. Czasami powody nie są w żadnym stopniu zależne od Ciebie. Nikogo nie da się zmusić do miłości. Czasami uczucie jest dla nas oczywiste, innym razem orientujemy się, że po prostu to nie to. Jeśli mimo Twoich wszelkich starań dziewczyna nie odwzajemnia uczucia, być może zwyczajnie nic do Ciebie nie czuje. Czasem jednak faktycznie wina leży po Twojej stronie. Co najczęściej zniechęca kobiety?

1. Brak dbałości o higienę

Jest to dość wstydliwy problem, ale niestety dotyczy wielu panów. Zdarza się, zwłaszcza na późniejszych etapach związku, że mężczyzna pozwala sobie zaniedbać czystość. Nie chodzi przy tym o kompletne zrezygnowanie z prysznicu, ale np. noszenie tej samej koszulki przez kilka dni czy nieużywanie dezodorantu. Kobiety są bardziej wyczulone na tym punkcie, dlatego takie zachowania u partnera mogą je mocno zniechęcać.

oznaki-braku-zainteresowania-dziewczyny2. Zbyt szybkie lub zbyt wolne działanie

Właściwe tempo w rozwijaniu relacji wymaga wyczucia po obu stronach. Utrata zainteresowania dziewczyny może wynikać zarówno ze zbyt szybko, jak i zbyt wolno podejmowanych działań. Jeśli za wcześnie zaproponujesz jej kolejne etapy, może poczuć presję i zniechęcić się. Z kolei za długi okres oczekiwania w końcu ją znudzi.

3. Brak kontaktu fizycznego

Niektórzy panowie ze stresu lub w obawie przed posądzeniem o niecne zamiary, starają się unikać wszelkiego kontaktu fizycznego. To błąd. Jeśli unikasz całowania, przytulania czy trzymania za rękę, nic dziwnego, że dziewczyna staje się oziębła.

4. Brak komplementów

Kobiety bardzo doceniają pozytywne komentarze na swój temat. Jeśli jednak nadmiernie kokietujesz swoją wybrankę — w pewnym momencie być zirytowana. Natomiast zupełny brak komplementów może sprawić, że poczuje się przez Ciebie niedoceniana albo pomyśli, że przestała Ci się podobać. Postaraj się nieco częściej głośno doceniać zalety swojej wybranki.

5. Niewystarczające zainteresowanie z Twojej strony

A może brak zainteresowania dziewczyny wynika z poczucia, że to Ty nie chcesz się angażować? Pamiętaj, że kobiety mają takie same obawy i niepewności, co mężczyźni. Możliwe, że w obawie przed odrzuceniem i zranieniem dziewczyna podchodzi do waszej relacji bardzo ostrożnie.

Oznaki braku zainteresowania dziewczyny

Po czym możesz poznać, że tracisz jej zainteresowanie? Wszystko zależy od stopnia Waszej relacji oraz charakteru dziewczyny. W niektórych przypadkach od razu zauważysz, że coś się zmieniło.

Na pewno powinieneś zwrócić uwagę na kilka charakterystycznych zachowań:

1. Przestaje doceniać Twoje starania

Jeśli Twoja dziewczyna nie cieszy się z miłych gestów czy prezentów, to znak, że nie są one dla niej ważne. Być może ma też wyrzuty sumienia, że nie czuje tego, co Ty i nie chce być przez ciebie nagradzana.

2. Unika kontaktu fizycznego

Niechęć do relacji intymnej i dotyku może mieć wiele przyczyn. Dziewczyna może na przykład źle się czuć lub zwyczajnie nie mieć dla Ciebie czasu. Jeśli jednak oziębłość partnerki trwa długo, to może niepokoić i oznaczać brak zainteresowania kontynuowaniem związku.

brak-zainteresowania3. Rzadziej rozmawia z Tobą na poważne tematy

Jeśli Wasze rozmowy coraz częściej sprowadzają się do wymiany zdań na temat pogody, prawdopodobnie związek nie zmierza w dobrym kierunku. Pary planujące wspólną przyszłość mają wiele wspólnych tematów, lubią omawiać bliższe i dalsze plany. Jeśli Twoja dziewczyna unika głębszych konwersacji, masz prawo podejrzewać, że nie myśli o Was poważnie.

4. Flirtuje z innymi mężczyznami

Chyba nie ma wyraźniejszej przesłanki, że dziewczyna nie jest już Tobą zainteresowana, niż okazywanie sympatii innym. Jeśli zauważasz to u swojej partnerki, bądź czujny — to niemal dosłowne powiedzenie „nie chcę z Tobą budować relacji”.

Chcesz poznać najlepszy sposób na poznanie dziewczyny? Sprawdź, na czym polega podryw w stylu daygame i nightgame.


Sklep OZONEE
 

Odpowiedz