fbpx Przeskocz do głównej zawartości.

Portrait of a beautiful young woman selfie in the park with a smartphone doing v sign

Są takie sytuacje, w których lepiej wyłączyć lub wyciszyć telefon. Są takie miejsca, w których nie wypada robić selfie. Poniżej dziesięć przykazań każdego smart-gentlemana.

Współcześnie praktycznie ani na chwilę nie rozstajemy się ze swoimi smartfonami. Istnieją jednak takie miejsca i sytuacje, w których lepiej zwalczyć ten nałóg. O czym należy pamiętać, by w towarzystwie nie mieli nas za ostatnich telefonicznych prostaków?

1. W kinie/teatrze oglądaj (i daj oglądać innym!) film/sztukę

Jeśli nie możesz wyłączyć telefonu, chociaż go wycisz – nikt nie chce wsłuchiwać się w Twój dzwonek, a już tym bardziej rozmowę. Telefon naprawdę nie może poczekać? Zanim go odbierzesz, wyjdź na zewnątrz. Wiedz, że pisanie SMS-ów i postów na Facebooku raczej też nie wchodzi w grę – nikt nie przyszedł przecież do kina, by być oślepiany blaskiem ekranu Twojego telefonu.

2. Nie zmuszaj kierowcy autobusu do wysłuchiwania Twoich opowieści z piątkowej imprezy

Podróżujesz środkiem publicznego transportu? Daj i innym przeżyć tę jazdę bez zbędnych przygód. Muzyki słuchaj tylko w słuchawkach (czasy odtwarzania w towarzystwie swoich „empetrójek” minęły bezpowrotnie!), a rozmawiając, rób to jak najciszej. Uwierz, nikt nie chce być świadkiem Twoich dyskusji, jak bardzo ciekawe by nie były.

3. Podzielność uwagi to podobno domena kobiet, więc nie kombinuj

Prowadzisz auto? Nie dzwoń ani nie pisz. Jesteś na klasówce, rozmowie o pracę, spotkaniu biznesowym bądź randce? Skup się na jednym zadaniu na raz i odpuść sobie sprawdzanie nowych snapów. Unikniesz niebezpieczeństw na drodze, bycia posądzonym o ściąganie, a nawet siarczystego policzka.

4. Ogranicz korzystanie z funkcji kamery

No chyba, że jesteś na wycieczce krajoznawczej. Wiedz, że istnieją takie miejsca, w których po prostu nie wypada robić sobie zdjęć. Lepiej odpuścić sobie selfie na cmentarzu, w kościele, szpitalu czy na basenie – no chyba, że masz model w 100% odporny na wodę.

5. Piłeś? Nie pisz!

Wiem, że czasem ciężko się powstrzymać. Chyba jednak nie muszę Cię przekonywać, że z takiego postępowania nigdy nie wyniknęło nic dobrego dla żadnego mężczyzny. Jeśli nie wyłączysz telefonu przed imprezą, kolejnego dnia zamiast zwykłego kaca, może Cię męczyć także ten moralny.
Jeśli już wiesz jak postępować z telefonem, czas na kolejne lekcje. Z naszych wcześniejszych artykułów dowiesz się co i jak powinien pić prawdziwy gentleman (i dlaczego musi to być właśnie whisky), a także jak skutecznie zaimponować kobiecie.

Przy okazji polecamy nasz inny wpis o tym, jak i czy dżentelmeni imponują kobietom. 


Sklep OZONEE
 

Dołącz do dyskusji 2 komentarze

Odpowiedz