fbpx Przeskocz do głównej zawartości.

Kim właściwie jest prawdziwy, zadbany facet i jakie cechy powinien mieć? Pierwsze, co zapewne przychodzi Ci do głowy to wypchany portfel, najnowszy model BMW i piękna kobieta na siedzeniu pasażera. Pora obalić te stereotypy i wyjaśnić sobie, jak być prawdziwym facetem!

Są takie cechy, które z chłopca czynią prawdziwego mężczyznę, a są i takie, które z dorosłego faceta robią Piotrusia Pana z przerośniętym ego. Dziś skupimy się na tych drugich i postaramy się raz na zawsze obalić kilka szkodliwych stereotypów. Przekonaj się, jakich cech nie musi mieć prawdziwy, zadbany mężczyzna, by robić wrażenie na innych!

wyprzedaż do 70%

Jak być prawdziwym facetem – 6 cech, których nie musisz mieć

Wierzysz, że istnieje określony wzór na męskość, a posiadanie konkretnych cech zapewni Ci powodzenie w życiu i rzeszę wielbicielek? Niestety, stereotypy na temat męskości często rozmijają się z prawdą. Oto 6 cechy, bez których też możesz być fajny – a Twoja męskość bynajmniej na ich braku nie ucierpi.

1. Portfel wypchany dolarami

To chyba jeden z najbardziej szkodliwych stereotypów i to dla obojga płci. O kobietach mówi się, że pragną mężczyzn z pieniędzmi, a facetów, którzy ich nie mają, często postrzega się jako życiowych nieudaczników. A przecież brak forsy wcale nie przeszkadza w byciu fajnym facetem, którym będą interesowały się kobiety. Jeśli nie wierzysz, zapytaj siostrę lub koleżankę. Już one same Ci powiedzą, że często to Ci nadziani faceci okazują się najmniej warci.

2. Motocykl albo droga fura

Są wciąż na świecie tacy faceci, którzy wierzą, że szybka fura albo motor zagwarantuje im sympatię wszystkich pań na dzielni. To kolejny mit, w który dla własnego dobra powinieneś przestać wierzyć i to jak najszybciej. Każdy prawdziwy, zadbany facet powinien wiedzieć, że stan posiadania nie świadczy o jego wartości i nie ma żadnego wstydu w jeżdżeniu do pracy rowerem. Pieniądze można zainwestować dużo lepiej, a dziewczyn, które dobierają sobie facetów pod kątem fur, którymi jeżdżą, po prostu unikaj.

3. Popularny kanał na Youtube albo na Instagramie

Dawno, dawno temu, w zamierzchłych czasach, czyli jakieś 10 lat temu, wszyscy chcieli być blogerami. Dziś każdy, kto tylko nie żyje w jaskini i jako tako ogarnia temat, pragnie zostać YouTuberem albo znanym Instagramerem. Brutalna prawda jest taka, że profili o naprawdę sensownym contencie jest jak na lekarstwo, a na całym YouTube ze świecą szukać ludzi, którzy faktycznie mają coś ciekawego do powiedzenia.

Pewnie, że pokazywanie zdjęć z podróży stopem po Azji albo budowy placu zabaw dla dzieci w Ghanie może być fajne. Równie fajne może być dzielenie się na kanale jakąś superniszową i widowiskową pasją. Rzecz w tym, że wcale nie trzeba robić tego wszystkiego, by być fajnym, lubianym przez wszystkich facetem.

4. Powszechna sympatia i duże grono znajomych

Zastanawiasz się, jak być prawdziwym facetem? Zacznij od budowania zdrowych, szczerych relacji z bliskimi. Dzwoń częściej do mamy, odwiedzaj babcię, a kumpla wyciągaj na piwo nie tylko od święta albo akurat wtedy, gdy coś od niego chcesz.

Pamiętaj też, że nie wszyscy muszą Cię lubić. To jasne, że każdy chciałby być lubiany, uchodzić za duszę towarzystwa, bez której żadna impreza nie może się odbyć. Prawdziwy facet powinien wiedzieć jednak, że lepiej jest mieć kilku oddanych kumpli, na których zawsze można liczyć, niż całe grono znajomych, z którymi relacja jest tylko powierzchowna.

5. Opinia na każdy temat i rada dla każdego

Jeśli kiedykolwiek brałeś udział w internetowej dyskusji, na przykład w sekcji komentarzy pod postem na Facebooku, z pewnością jest Ci dobrze znany syndrom człowieka „nie znam się, to się wypowiem”. Takich domorosłych ekspertów w każdej dziedzinie wszędzie jest pełno, więc nie ma sensu zagęszczać tego tłumu. Serio,  żeby uchodzić za prawdziwego faceta, wcale nie trzeba znać się na wszystkim, mieć słusznej opinii na każdy temat, dobrej rady dla każdego ani ciekawostki na każdą okazję. Faceci, którzy za punk honoru mają wypowiadanie się w każdej sprawie, nawet jeśli nie mają zielonego pojęcia, w czym rzecz, raczej nie cieszą się powszechną sympatią.

6. Kaloryfer na brzuchu i ciało superbohatera

Wcale nie musisz wyglądać jak Henry Cavill, by spodobać się dziewczynie. Każda rozsądna kobieta Ci powie, że prawdziwy facet, to przede wszystkim zadbany facet. Na pierwszej randce dziewczyna prędzej zwróci uwagę na to, czy wyprasowałeś koszulę, wypastowałeś buty czy ogoliłeś się, jak należy, niż na to czy masz ten nieszczęsny kaloryfer, czy nie.


Sklep OZONEE
 

Odpowiedz