fbpx Przeskocz do głównej zawartości.

Randka to często duży stres również dla mężczyzn. To sprawia, że nieraz robią oni różne dziwne rzeczy, zanim spotkają się z kandydatką na partnerkę. O czym mowa? Poznaj przykłady najczęstszych błędów popełnianych przez facetów przed pierwszym spotkaniem z wybranką.

wyprzedaż do 70%

Jak przygotować się na randkę?

Stres przed randką jest rzeczą normalną, szczególnie jeśli niewiele wiesz o swojej partnerce. Każdy mężczyzna w takich sytuacjach chce zaprezentować się jak najlepiej w oczach kandydatki, co nierzadko przynosi odwrotny efekt. Jak przygotować się na randkę, aby nie popełnić żadnego faux-pas? To pytanie spędza sen z powiek większości facetów. Wiedz, że niektóre zachowania mogą sprawić, iż druga strona nie będzie chciała kontynuować znajomości. Poznaj 6 błędów popełnianych przed randką, które mogą zaprzepaścić Twoją szansę na drugie spotkanie.

przed-randkaZastanawianie się, „czy coś z tego będzie” jeszcze przed randką

Jak przygotować się na randkę, aby wypaść naturalnie? Przede wszystkim podejdź do wszystkiego spontanicznie i na luzie. Stawianie sobie zbyt wysokich wymagań i oczekiwań względem pierwszego spotkania to jeden z podstawowych błędów, jakie popełnia zakochany facet. Niektórzy faceci oczekują od kobiet deklaracji jeszcze zanim dobrze ją poznają. To pierwszy krok do zaprzepaszczenia potencjalnego związku. Żadna z pań nie chce przecież spotykać się z desperatem.

Niestosowny ubiór

Nie istnieje jeden uniwersalny dress code, który dotyczyłby randek. Jeśli jednak przyjdziesz na spotkanie w spodniach dresowych i rozciągniętej koszulce, Twoja kandydatka może uznać, że nie traktujesz jej poważnie. Równie dziwną rzeczą, jest założenie na siebie brudnej, nieświeżej odzieży, a także bielizny. Wbrew pozorom, takie rzeczy nie należą do rzadkości! Jeśli umawiasz się na spotkanie z dziewczyną, pamiętaj o tym, aby dzień wcześniej zrobić pranie i skompletować stosowną do okazji garderobę.

Niedostateczna higiena

Stres przed randką z dziewczyną potrafi na tyle zaburzyć trzeźwe myślenie i wpłynąć na koncentrację, że niektórzy faceci zbyt późno orientują się, że godzina ich spotkania zbliża się nieubłaganie. Zbyt intensywne rozmyślanie o kandydatce może sprawić, że… zapomnisz o właściwej higienę.  Przed wyjściem z domu powinieneś pamiętać o kąpieli lub prysznicu. Jeśli boisz się, że zaśpisz lub należysz do osób niezorganizowanych – ustaw budzik lub przypomnienie w telefonie, aby mieć wystarczająco czasu na zadbanie o siebie.  Koniecznie pamiętaj o zastosowaniu antyperspirantu!

Udawanie kogoś, kim się nie jest

Każda kobieta potrafi od razu wyczuć dziwne zachowanie. Przed randką postanawiasz udawać kogoś, kim nie jesteś? W takim razie możesz mieć pewność, że zostaniesz bardzo szybko zdemaskowany. Jeśli jesteś osobą nieśmiałą, nie udawaj uwodziciela. Nie staraj się zaimponować dziewczynie na siłę – bądź sobą! Oczywiście pewność siebie jest wskazana, ale żadna skrajność nie jest dobra.

co-robi-zakochany-facet

Przesadna dbałość o swój wygląd

Co robi zakochany facet? Przykłada zbyt dużą wagę do wyglądu, aby wypaść jak najlepiej. W konsekwencji efekt takich zamierzeń często jest odwrotny od zamierzonego. Zbyt przesadne skupianie się na wyglądzie może mieć efekt podobny jak w przypadku niedostatecznego dbania o siebie. Zbyt duża ilość perfum czy nałożonych na włosy kosmetyków (w szczególności żelu) prędzej spowoduje niechęć kobiety do Twojej osoby, niż zachęci do bliższego poznania.

Brak planu to nie zawsze plan

Choć spontaniczność jest doceniana przez kobiety, przed randką warto ustalić miejsce spotkania, a także dysponować planem B na wypadek wystąpienia czynników losowych. Panie oczekują, że to facet będzie decyzyjny. Twoja wybranka z pewnością doceni wybór nieoczywistego miejsca, zgodnego z jej zainteresowaniami. Wcale nie musi to być restauracja czy kino! Pamiętaj, że każdy plan jest lepszy niż jego brak.

Zamień stres na dobrą zabawę

Wiesz już, jak przygotować się na randkę i jakich zachowań unikać. Na co kobiety zwracają uwagę, oprócz powyższych przykładów? Bardzo ważna jest dla nich:

  • umiejętność prowadzenia rozmowy,
  • optymistyczne nastawienie,
  • przestrzeganie ogólnie przyjętych zasad (zarówno kultury, jak i savoir-vivre’u).

Strach przed porażką zniechęca Cię do poznania kobiet? Sprawdź, jak sobie z nim radzić!

Zapoznaj się także z listą zabiegów kosmetycznych, które pomogą Ci poczuć się komfortowo na randce z dziewczyną.


Sklep OZONEE
 

Odpowiedz