fbpx Przeskocz do głównej zawartości.

porady na karnawał

Początek roku to karnawał, czyli okres najdzikszych imprez, potańcówek, domówek, balów i innych melanży. Dzisiaj jednak nie czas na zabawę, a na stylowe porady, które sprawią, że bez względu na okoliczności, będziesz prezentował się perfekcyjnie.

1. Melanż rzecz święta

Impreza, nawet najbardziej nieformalna, to nie okazja do tego, by założyć ciuchy po domu czy te codzienne – do pracy bądź szkoły. Nie chodzi jedynie o to, by zwrócić na siebie uwagę, ale o własny stan ducha i możliwość poczucia się choć trochę wyjątkowo. To +100 do pewności siebie. Z takim podejściem na pewno nie pozostaniesz niezauważonym.

2. Najpierw zbierz drużynę

Gdy grasz w FIFĘ, wybierasz takich zawodników, by cały zespół i dobrze bronił, i dobrze atakował. Podobnie jest z ubraniem. Jakaś część stroju powinna być gwiazdą jak Leo Messi, na przykład turkusowa koszula w kratę, reszcie wystarczy rola tła.

Turkus to mocny kolor, więc nie potrzebujesz już krzykliwych barw. Zdecyduj się na te neutralne – zwykły jeans albo pastelowe chinosy. Buty też nie powinny być pstrokate, ale białe, czarne bądź szare. Chyba że idziesz na imprezę w stylu lat 80. – wówczas niemal wszystkie chwyty są dozwolone.

3. Zadbaj o fason

Mówi się, że klucz do bezbłędnej stylówki leży w dobrze dobranej koszuli. I to fakt – niewiele rzeczy wygląda gorzej niż zbyt szeroka lub zbyt ciasna koszula. Zamiast być gwiazdą imprezy, szybko możesz stać się obiektem żartów. To nie kwestia sylwetki, lecz wyborów.

Jak sprawdzić, czy wszystko jest w porządku? Są tacy, którzy mówią, że wybierają tylko takie rzeczy, które pasują tak, jakby byli do nich stworzeni. Jeśli nie jesteś przekonany, zawsze możesz zwrócić ubranie. Na łatwy zwrot zakupionego towaru w sklepie internetowym masz 14 dni.

4. Pomyśl o akcesoriach

Z dodatkami podobnie jak z całym strojem – powinna być hierarchia. Moc wisiorków, koralików, bransoletek i do tego spory zegarek na ręce, to dobra metoda na bal przebierańców, lecz na zwykłej imprezie bardziej wskazany jest umiar. Wystarczy skromny zegarek, zwłaszcza gdy wybierzesz bardziej elegancką, żółtą koszulę z bawełny na piątkową noc w klubie. To strój z klasą.

5. Moc w zapachu

To wisienka na stylowym torcie. Świetnie dobranym strojem oczarujesz wzrok, ale gdy połączysz to z atakiem na węch, możesz zostać gwiazdą imprezy. Zainwestuj w butelkę dobrych męskich perfum, najlepiej z mocnymi korzennymi nutami. One idealnie współgrają z zimą i imprezami. O tym, jak nosić perfumy, by zwiększyć ich trwałość, przeczytasz w naszym wcześniejszym wpisie.

6. Wrażenie jest najważniejsze

To ostatnia, ale nie najmniej istotna porada. Udana stylówka jest wtedy, gdy ją przemyślimy i nad nią popracujemy, ale jednocześnie nie wyglądamy tak, jakbyśmy włożyli bardzo dużo wysiłku, by dobrze wyglądać. Dystans.

Olbrzymie starania widać na pierwszy rzut oka. Takich facetów nazywa się często „try-hardami”. Można się wyróżnić, ale nie trzeba do tego zakładać garnituru i jedwabnego krawata. O wiele lepiej na imprezach można wyglądać w interesującej stylizacji z kraciastą koszulą w roli głównej.

Pozostając w temacie karnawału, polecamy sprawdzić, jak bawiono się przed kilkoma dekadami.

zobacz w sklepie


Sklep OZONEE
 

Odpowiedz