fbpx Przeskocz do głównej zawartości.

Tych damskich charakterów unikaj jak ognia! Sprawdź, które typy dziewczyn są szczególnie toksyczne. Być może ta, z którą się rozstałeś to właśnie jedna z nich.

Kiedy zaczynasz się z kimś spotykać, Twoją rzeczywistość filtrują różowe okulary. Partnerka wydaje się być wcieleniem doskonałości i trudno doszukać się w niej jakichkolwiek wad. Cała prawda wychodzi jednak na jaw, gdy przeminie pierwsze zauroczenie. Zazwyczaj wtedy dopiero ukazuje się prawdziwa, toksyczna natura partnerki.

Toksyczne dziewczyny zdarzają się bardzo często, więc już na początku znajomości warto wiedzieć, na jakie zachowania zwracać uwagę. Poniżej znajdziesz podpowiedź, które objawy wskazują na to, że trafiła Ci się taka właśnie dziewczyna.

wyprzedaż do 70%

Czy moja dziewczyna jest toksyczna? 6 typów toksycznych dziewczyn, na które trzeba uważać

Tego typu dziewczyny nie tylko niszczą relację, ale mogą też negatywnie wpływać na Twoje życie i samopoczucie. Zdarza się, że faceci w toksycznym związku izolują się od znajomych, rezygnują z planów i marzeń, całkowicie podporządkowując się woli partnerki. Oto 6 typów toksycznych dziewczyn, od których lepiej trzymać się z daleka!

1. Królowa atencji

To dziewczyna, która lubi, gdy wszystko kręci się wokół niej. Zawsze chce być w centrum uwagi, pragnie być adorowana i nieustannie zapewniana o swojej wartości. Te jednak ze strony własnego faceta nie są dla niej wystarczające, więc szuka ich także u innych mężczyzn. Bez ceregieli flirtuje i zawsze otacza się wianuszkiem wielbicieli. Ten opis przypomina Ci Twoją byłą? W takim razie bez wątpienia miałeś do czynienia z toksyczną dziewczyną.

toksyczne-dziewczyny2. Rozpieszczona księżniczka

Księżniczka to kolejny typ toksycznej dziewczyny, której lepiej unikać jak ognia. Zwykle wyrastają na nie kobiety, które w dzieciństwie dostawały wszystko, czego tylko zapragnęły. Teraz gdy są już dorosłe, coś idzie nie po ich myśli — śmiertelnie się obrażają. Takie toksyczne dziewczyny nie inwestują też zbyt wiele w związek, bo uważają, że przecież i tak wszystko im się należy. Są zdania, że to Ty masz dawać z siebie wszystko i być na każde ich skinienie.

3. Dziewczyna z niskim poczuciem wartości

Na wstępnie wyjaśnijmy sobie jedno – nie każda kobieta z problemami jest toksyczna. Jest wiele dziewczyn, które borykają się z traumą, problemami emocjonalnymi czy niskim poczuciem własnej wartości, ale walczą z tym, chodzą na terapię i starają się żyć pełnią życia. Są jednak i takie, które swoje problemy przerzucają na innych.

Toksyczne dziewczyny z niskim poczuciem wartości szukają potwierdzenia w oczach mężczyzn. Każdą uwagę biorą za atak, a chwilowy brak uwagi za groźbę zerwania. Po 10 razy dziennie pytają co, do nich czujesz, a kiedy raz nie możesz się spotkać, bo akurat chcesz wyjść z kumplami, robią scenę rodem z melodramatu. To typowa kobieta bluszcz, która chce Cię mieć do dyspozycji każdego dnia i zawsze wiedzieć, co oraz z kim robisz.

4. Dziewczyna zazdrośnica

Odrobina zazdrości w związku nie zaszkodzi. Czasem może nawet podgrzać emocje i dodać szczypty pikanterii. Problem zaczyna się jednak wtedy, gdy partnerka jest zazdrosna o wszystko i wszystkich. Jeśli dziewczyna zaczyna Cię sprawdzać, czytać Twoje smsy albo ciągle wypytywać, gdzie jesteś i co robisz, to znak, że trzeba brać nogi za pas! Jeśli nie uciekniesz w porę, będzie tylko gorzej.

5. Duże dziecko

Toksyczna dziewczyna z syndromem dużego dziecka nie jest w pełni dojrzała. Mimo swego wieku nie potrafi podjąć żadnej odpowiedzialnej decyzji. Szybko się nudzi, traci zainteresowanie facetami i nie wiąże się na stałe. Jej zachowania nie da się przewidzieć, bo zmienia zdanie co 5 minut.

toksyczny-związek6. Dziewczyna narcyz

Pośród toksycznych dziewczyn zdarzają się i te z syndromem narcyza. Po czym je poznać? Ich zdanie i potrzeby zawsze są na pierwszym miejscu. Twoje pragnienia zupełnie się nie liczą i powinieneś ustępować jej na każdym kroku. Jeśli nie jesteś gotów na toksyczny związek, w którym dziewczyna będzie zawsze w centrum uwagi, to lepiej od razu daj sobie spokój.

Któryś z powyższych opisów pasuje do Twojej byłej? Ciesz się, że to już za Tobą, Jeśli jednak aktualnie jesteś w związku z toksyczną dziewczyną, zastanów się dobrze, czy warto.


Sklep OZONEE
 

Odpowiedz