fbpx Przeskocz do głównej zawartości.

Grunt to dobrze rozpocząć dzień! To właśnie od poranka zależy, jak potoczą się kolejne godziny. Jeśli spędzisz go w odpowiedni sposób, przez cały dzień będziesz pełen energii. Jak wstać wcześnie rano? Podpowiadamy w dzisiejszym artykule!

wyprzedaż do 70%

Po pierwsze: wyśpij się!

To absolutna podstawa udanego poranka. Twój dzień nie będzie dobry, jeśli wstaniesz niedługo po tym, kiedy się położyłeś. Standardowe 8 godzin snu to dobry wyznacznik, ale wiele zależy od Twojego organizmu, przyzwyczajeń i tego, jak potoczył się poprzedni dzień. Jeśli byłeś na męczącym treningu, pozwól, by organizm się zregenerował. Masz problem z porannym wstawaniem? Staraj się nie siedzieć do późna, jeśli nie musisz, zadbaj o minimum 6-7 godzin solidnego, odprężającego snu. Wstawanie rano będzie wtedy o wiele łatwiejsze!

jak-wstac-wczesnie-ranoPo drugie: wstań z budzikiem

Jak wstać wcześnie rano? Ustaw budzik i pamiętaj, by podnieść się z łóżka z jego pierwszym sygnałem. Wszyscy kochamy włączać drzemki, ale dobrze wiemy — nie ma w nich nic dobrego. Szczególnie jeśli musisz wstać do pracy i masz wiele spraw do załatwienia przed wyjściem. Wczesne wstawanie pozwoli Ci na spokojne śniadanie, przygotowanie się do wyjścia, a może nawet na ćwiczenia?

Rozważ wstawanie rano razem z pierwszym budzikiem, dzięki temu:

  • spokojnie wypijesz kawę,
  • przeczytasz wiadomości,
  • uporządkujesz w głowie plan dnia, zanim na dobre się rozpocznie.

Po trzecie: zacznij od wody

Czysta woda zdrowia doda! To wcale nie jest czczy frazes: szklanka wody o poranku naprawdę może doładować Cię energią! Przede wszystkim uzupełnisz nawodnienie organizmu po nocy i oczyścisz organizm. Będzie to dla Ciebie wskazane szczególnie wtedy, kiedy wieczorem piłeś alkohol lub zjadłeś ciężki posiłek. A nie ma nic lepszego na metabolizm niż szklanka wody z cytryną. Warto też kombinować ze smakami. Dodaj do wody imbir lub miód: taki orzeźwiający napój z rana pozytywnie wpłynie także na Twój umysł, a co za tym idzie — kolejny produktywny dzień.

A może chcesz schudnąć? Woda może być i tutaj Twoim sprzymierzeniec! Dowiedz się więcej z naszego artykułu: „4 rady, które pomogą Ci schudnąć”.

sposob-na-produktywny-dzienPo czwarte: rusz się!

Jak wygląda relacja wczesne wstawanie a zdrowie? Zdecydowanie poranna pobudka pozytywnie wpływa na organizm, szczególnie jeśli zadbasz o niezbędną dawkę ruchu. Nie twierdzimy, że masz o poranku przebiec maraton, ale chociaż rozciąganie czy gimnastyka to zdecydowanie dobry pomysł.

Rano mamy najwięcej energii, więc na pewno będzie Ci łatwiej. Nie masz siły na trening? Spróbuj zacząć od kilku ćwiczeń, które dostarczą Ci niezbędnej dawki endorfin. Dzięki nim zyskasz o wiele więcej chęci do życia i energii na cały dzień.

Masz problem z porannym wstawaniem i pośpiech nie pozwala na ćwiczenie? Idź na spacer z psem lub wybierz podróż pieszo do pracy (zamiast jechać samochodem), lub chociaż pomaszeruj na przystanek komunikacji miejskiej. To zawsze krok w stronę zdrowia!

Rano nie masz siły i wolisz ćwiczyć wieczorami? Sprawdź, co jest lepsze dla Ciebie: „Ćwiczenia: rano czy wieczorem?”

Po piąte: uporządkuj swoją szafę!

Nie wiemy jak u Ciebie, ale u nas poranna krzątanina zawsze odbywa się w pośpiechu: choćbyśmy nie wiadomo jak wcześnie wstali, czasu zawsze jest za mało. Dlatego, aby maksymalnie ułatwić sobie organizację o poranku, zadbaliśmy o naszą szafę. Ubrania, z których łatwo skompletować outfit sprawiają, że o wiele łatwiej jest się „ogarnąć”. Najlepiej wypracować sobie swój styl i skomponować szafę kapsułową, dzięki której będzie Ci łatwiej stworzyć stylizację na różne okazje. Dodatkowo  schludny strój powoduje, że produktywność wzrasta, zwłaszcza jeśli pracujesz zdalnie.

O wiele lepsze efekty osiągniesz, jeśli ubierzesz coś bardziej stylowego niż dres. Łatwiej Ci będzie również oddzielić czas spędzony w pracy od czasu wolnego. Polecamy ten patent na ubieranie!

Po szóste: zaplanuj swój dzień

Ciężkie wstawanie rano? Może to ilość pracy Cię przeraża? Postaraj się zaplanować swoje działania tak, by dzień był bardziej produktywny. Zaznacz w notesie lub kalendarzu zadania, które masz do wykonania, a wstawanie rano z pewnością będzie znacznie łatwiejsze! Sukcesywnie skreślaj wykonane czynności, a kolejne dni nie będą budzić w Tobie przerażenia i poczujesz satysfakcję.

Wczesne wstawanie nie jest łatwe, ale warto zastanowić się, czy nie jest to rozwiązanie dla Ciebie. Może się okazać, że wpływa pozytywnie na Twój tryb życia! A może masz swoje patenty na poranne wstawanie? Podziel się nimi w komentarzu!


Sklep OZONEE
 

Odpowiedz