fbpx Przeskocz do głównej zawartości.

Tom Ford porady dotyczące stylu

Tom Ford mógłby być Twoim ojcem, choć wygląda bardziej na starszego brata. 56-letni projektant mody chętnie dzieli się radami, które przydadzą się każdemu facetowi. Specjalnie dla Ciebie przypomnimy najważniejsze z nich.

Doceniany projektant i… reżyser

Ford znów jest na ustach wszystkich – tym razem nie dzięki swoim projektom, ale dzięki swojej drugiej pasji – filmowi. Jego „Zwierzęta nocy” zostały nominowane do wielu nagród, a on sam był wśród faworytów do sięgnięcia po Złotego Globa jako najlepszy reżyser i scenarzysta. Ostatecznie przegrał z Damienem Chazellem, którego „La La Land” zgarnia niemal wszystko.

Filmy Forda, podobnie jak jego moda, doceniane są za estetykę, wynikającą z dbałości o szczegóły. Efekty jego pracy nie są jedynie ładne same w sobie – mają służyć jakiemuś celowi. Do tego samego – spoglądania w detale – zachęca też zwykłych mężczyzn.

Tom Ford radzi

1. „Każdy facet powinien mieć powiększające lustro. Jeśli dobrze wyglądasz w powiększeniu, wyglądasz świetnie” – GQ.

Diabeł tkwi w szczegółach. Czasem drobny pryszcz może być niezauważalny na pierwszy rzut oka, ale gwarantujemy, że jeśli ktoś go dostrzeże, nie będzie w stanie go odwidzieć. Dokładnie obejrzyj swoją twarz i jeśli jest gdzieś okazja do poprawek, zrób to natychmiast.

2. „Nigdy nie zakładaj czegoś, w czym źle się czujesz. Wtedy będziesz tylko myślał o tym, że wyglądasz jak głupek. Nawet jeśli tak nie jest, będziesz na tyle spięty, że przyniesie to problemy” – rozmowa z Lady Kinvarą Balfour.

To kwestia, o której sami często wspominamy (przypomnij sobie chociażby nasze stylowe porady na karnawał). Często najistotniejszą częścią stylówki jest to, jak sami się w niej czujemy. Jeśli w lustrze widzisz faceta, który może przenosić góry, inni też to dostrzegą. I dadzą Ci pracę albo zaczną się z Tobą umawiać.

3. „Zawsze pokazuj światu najlepszą wersję siebie – wtedy okazujesz szacunek ludziom dookoła” – Another Mag.

Nigdy nie wiesz, czy za rogiem nie czai się okazja Twojego życia – czy to w miłości, czy w karierze. Żeby jak najwięcej z tego wycisnąć, trzeba wyglądać jak najlepiej. Inaczej do końca życia będziesz pluł sobie w brodę, że spotkałeś piękną dziewczynę, a na sobie miałeś znoszony sweter.

4. „Spójrz na zdjęcia nowojorskiego chodnika z początków XX wieku. Tam każdy facet ma trzyczęściowy garnitur, kapelusz. Oni mogli mieć tylko ten jeden garniak. Ale robili wszystko, by wyglądał jak najlepiej. To daje specjalny rodzaj komfortu” – GQ.

Mówiąc krótko: dbaj o swoje najlepsze ciuchy. Przy praniu patrz na metki, używaj dobrych detergentów, naucz się prasować. Wówczas każdy zauważy ile wysiłku wkładasz w to, by dobrze wyglądać. A każde pełne podziwu spojrzenie doda Ci pewności siebie. Gra jest jak najbardziej warta świeczki.

5. „Maniery są bardzo ważne. Musisz wiedzieć jak odpowiednio się zachowywać. Zawsze otwieram drzwi kobietom i noszę im płaszcze” – Another Mag.

Możesz mieć nawet najlepsze ubrania, wykonane z najznakomitszych materiałów, ale jeśli zachowujesz się jak prostak, wszystko to pójdzie na nic. Pamiętaj o stylu, ale jeszcze bardziej o klasie.

6. „Zdecyduj się, jak powinna wyglądać Twoja stylówka. Ja nie noszę czarnego garnituru i białej koszuli, by być ikoną, ale dlatego, że jest mi w tym najwygodniej i już nie muszę eksperymentować” – Men’s Health.

Szukaj takiego stroju, w którym czujesz się najlepiej, którego potem nie mógłbyś zamienić na nic innego. To mogą być koszulki longsleeve, swetry czy koszule w kratę. Wszystko, będzie Ci pasować wchodzi w grę.

7. „Najważniejsze dla mężczyzny to uprawiać sport i utrzymywać wagę. To klucz, by wciąż wyglądać młodo” – Esquire.

Najpewniej nie martwisz się tym, jak wyglądać młodo – nawet po najcięższej imprezie wyglądasz znakomicie i świeżo. Ale pamiętaj, że czym skorupka za młodu nasiąknie… Dbaj o siebie, odwiedzaj często siłownię, a najpewniej wejdzie Ci to w krew. I nawet po trzydziestce będziesz mógł nosić wciąż te same, „wiecznie młode”, ubrania.

zobacz w sklepie

Źródło zdjęcia głównego: (Creative Commons Attribution 2.0 Generic)


Sklep OZONEE
 

Odpowiedz