fbpx Przeskocz do głównej zawartości.

Chcesz się podobać kobietom, ale cały czas zaliczasz… kolejne porażki? Poznaj 7 grzechów głównych u mężczyzn, które obniżają Twoją atrakcyjność w oczach kobiet!

Zastanawiasz się, czego kobiety naprawdę nie lubią u facetów? Poznaj 7 grzechów głównych, które wpływają negatywnie na postrzeganie Twojej osoby przez płeć przeciwną. Prawdziwy mężczyzna powinien unikać wszystkich siedmiu wspomnianych poniżej grzeszków!

wyprzedaż do 70%

1. Bałaganiarstwo

Prawdziwy facet i sprzątanie? Przerasta Cię obsługa miotły, rzucasz skarpetki pod łóżko, a z pizzy układasz imponujące wieżowce? Być może takie zachowania uchodziły Ci na sucho, gdy mieszkałeś w domu rodzinnym lub na studiach, ale pora raz na zawsze wykorzenić bałaganiarskie nawyki. Nikt nie chce mieszkać z niechlujem i budować związku z kimś, kto nie umie ogarnąć swojej kuwety. Odkurzacz czy miotła to nie jest fizyka kwantowa, to samo tyczy się zmywania naczyń czy sprzątania łazienki. To, że zawsze ktoś Cię w życiu wyręczał, wcale nie oznacza, że będzie to robił w przyszłości. Bałaganiarstwo to jeden z tych grzechów głównych facetów, na który kobiety zwracają szczególną uwagę.

bałagan w pokoju

2. Brak empatii i egoizm

Widzisz tylko czubek własnego nosa? Nie obchodzi Cię nic, co bezpośrednio Cię nie dotyczy? Bez względu na to, czy problem dotyczy amazońskich lasów, cierpienia zwierząt, czy problemów rodzinnych, zawsze masz tę samą odpowiedź, że przecież „To nie jest moja sprawa”? Kobiety są wyczulone na egocentryków. Czasami warto wyjść ze swojego Matrixa, wczuć się w los innych, umieć współczuć, doradzić komuś w potrzebie. Choćbyś nie wiem, jak chciał się odciąć od otaczającego Cię świata, to często jesteś zmuszony polegać na innych, czasem będziesz potrzebował czyjejś pomocy. Kobiety szukają inteligentnych partnerów, którzy będą umieli przełożyć własne korzyści nad większe dobro.

3. Przemądrzałość

Nie jestem ekspertem, ale… no właśnie, skoro nie jesteś ekspertem, to nie zabieraj głosu w każdej możliwej sprawie. Fakt, że urodziłeś się facetem, nie powoduje automatycznie, że masz zawsze lepsze i trafne zdanie na tematy, o których masz blade pojęcie. Umiejętność niewchodzenia w niepotrzebne dyskusje, klarownego wypowiadania się oraz – przyznawania się do niewiedzy – nie są może na pierwszy rzut oka umiejętnościami, które imponują kobietą. Lepiej jednak nie zgrywać alfy i omegi, bo bardzo łatwo możesz się wtedy skompromitować, co na pewno zostanie zauważone przez płeć przeciwną.

4. Wystający brzuch

Nie zrozum mnie źle – w kulcie idealnego, wyrzeźbionego ciała, który króluje na Instagramie, jest wiele toksyczności. Mało kto ma czas na pracę, codzienną siłownię i basen do tego. Nikt nie wymaga od Ciebie tego, żebyś zawsze miał idealny kaloryfer, stalowe łydki i bary jak zawodowy pływak.

Jeśli jednak nie masz jeszcze nawet trzydziestu lat i już zdążyłeś wyhodować sobie oponkę i piwny „bebzol”, to może warto zmienić nawyki żywieniowe; pić mniej piwka, unikać słodyczy i gazowanych, dosładzanych napojów? My, faceci, lubimy, gdy kobieta dobrze wygląda i jest wysportowana i działa to w dwie strony.

wystający brzuch

5. Wątpliwe aromaty i higiena

Raczej nie trzeba tego nikomu tłumaczyć… ale czasem jednak trzeba. Jeśli jesteś fanem noszenia jednego podkoszulka przez dwa dni, oszczędzasz na antyperspirantach czy perfumach, to możesz mieć spory problem z płcią przeciwną. Ktoś, to niezbyt ładnie pachnie, po prostu nie ma większych szans u kobiet. O tym, że zapach potu przyciąga kobiety, mogłeś pewnie gdzieś kiedyś przeczytać, ale to jedna z tych bzdur, które kolportuje się bezmyślnie w internecie.

6. Przedmiotowe traktowanie

Kobieta nadaje się tylko do kuchni i do łóżka i każdy prawdziwy mężczyzna dobrze o tym wie? Dalej nie wyrosłeś z dowcipów śmiesznych w gimnazjum? No to możesz mieć spory problem. Nikt nie lubi być traktowany wyłącznie jako obiekt seksualny czy przydzielony tylko do jedynej słusznej roli. Im wcześniej nauczysz się szanować kobiety, tym szybciej znajdziesz partnerkę. Przedmiotowe traktowanie nadal nie wyszło z mody; widać je w mediach społecznościowych, słychać na ulicy, w tramwajach i nocnych klubach. Jeśli chcesz być facetem z klasą, nie gwiżdż na nawet najpiękniejsze na świecie dziewczyny, nie gap się im ostentacyjnie w biust, jakbyś miał czternaście lat. Pora dorosnąć!

seksizm

7. Przechwalanie się

Jesteś we wszystkim najlepszy; masz super pracę, super szefa, super mieszkanie i w ogóle żadna Ci się nie oprze? Im głośniej będziesz się przechwalał, tym większe prawdopodobieństwo, że odstraszysz od siebie potencjalną partnerkę. Chwalić się też trzeba umieć z klasą. Odrobina skromności jeszcze nikomu nie zaszkodziła.

Pamiętaj, że wszystkie powyższe grzechy główne mężczyzn równie często występują u osobników będących już w związku, jak i tych, którzy partnerki szukają. Faceci często po „zdobyciu” kobiety odpuszczają; nie dbają o siebie, stają się chamscy, przemądrzali i przestają się starać. Z męskim antydekalogiem nie ma żartów – lepiej przestrzegać jego wskazówek przez całe życie.

PS

Nie wierzysz w przyjaźń damsko-męską? Przeczytaj nasz poprzedni artykuł! A jeśli zastanawiasz się, czy związek na odległość ma sens, zajrzyj tutaj!


 

Odpowiedz