fbpx Przeskocz do głównej zawartości.

Spodnie z podwiniętymi nogawkami to moda, która obecna jest z nami już od kilku dobrych sezonów. Dominuje zazwyczaj w bardziej eleganckim stylu, jednak czasem pojawia się również w codziennym casualu. Grunt to bowiem nie sama stylizacja, ale krój spodni. Jakie spodnie można podwijać?

Spodnie do kostek, czyli moda na skrócone spodnie

Podwinięte nogawki to moda, przy której trzeba uważać, żeby nie osiągnąć groteskowego wyglądu. Moda na podwijanie przybrała na sile zwłaszcza w momencie, kiedy popularne zaczęły być wzorzyste skarpetki, a takie połączenie jest dość wymagające. Fason spodni będzie kluczowy i tak naprawdę żaden inny czynnik nie gra tutaj większej roli, choć przy podwiniętych spodniach warto odrzucić na bok wyższe trampki czy wysokie sneakersy na rzecz butów z cholewką maksymalnie do kostki.

Jakie spodnie możesz skracać?

Zasada w tej kwestii jest dość prosta: do pinrollu nadają się fasony węższe, a przy szerszych nogawkach powinieneś sobie odpuścić. Fasony takie jak chinosy czy jeansy będą doskonale wyglądały z podwiniętą nogawką, natomiast przy zwykłych dresach czy bojówkach takie kombinowanie przy nogawce może wyglądać zwyczajnie śmiesznie. Nie robisz tego przecież po to, żeby przygotować się do pracy na budowie, tylko żeby wyglądać modnie. Pamiętaj też, by uważać na to, jak wysoko sięga podwinięcie – jeśli jest nad kostką to lepiej zastanów się dwa razy, czy na pewno chcesz tak wyjść z domu.

I jak, wiesz już, jaki krój spodni można podwijać?

Spodnie z podwiniętymi nogawkamiSpodnie z podwiniętymi nogawkamiSpodnie z podwiniętymi nogawkami


Sklep OZONEE
 

Odpowiedz