fbpx Przeskocz do głównej zawartości.

A$ap Rocky

A$ap Rocky to ostatnimi czasy coraz większe nazwisko w świecie nie tylko muzyki, ale i mody. Jak nikt potrafi łączyć luźne, sportowe ciuchy z klasycznymi garniturami od największych projektantów. Dzisiaj przedstawimy pokrótce główne filary jego niepowtarzalnego stylu.

Warto zacząć od tego, kim jest słynny Rocky… Urodził się on w kolebce rapu, centrum świata hip-hopu, czyli na nowojorskim Harlemie. Już po urodzeniu dostał pieczątkę z napisem „rap” w postaci imienia – Rakim – po jednym z najsłynniejszych raperów czasów classic rapu.

Jego życie rodzinne, jak łatwo się domyślić, wpisywało się w szablon patologii Harlemu – ojciec za kratami, brat zamordowany, on sam wychowywany na ulicach. Jak się jednak okazuje, czołowa postać A$AP Mob wyszła na ludzi i jest obecnie nie tylko ikoną kultury hip-hop, ale też bardzo rozpoznawalną personą w świecie mody.

Rocky style

Co powoduje, że ASAP Rocky jest postacią tak rozpoznawalną w „modnych kręgach”? Otóż uwierzcie – nie jest łatwo wybić się spośród raperów w Ameryce, przynajmniej jeśli chodzi o stylówę. Przykład? 50 Cent – gigantyczne płaszcze, styl P.I.M.P. Gucci Mane i jego banda – totalne szaleństwo i walące wręcz po oczach ciuchy; każdy element garderoby wart więcej, niż przeciętniak zarobi przez kilka lat.

ASAP Rocky jest inny. Można powiedzieć, że na tle kultury hip-hopu wybija się klasą i elegancją, jednocześnie zachowując pełny luz i elementy garderoby charakterystyczne dla ludzi z ulicy. Określiłbym go Fashion Killa – tak, jak jeden z jego kultowych kawałków – zabija stylem konkurencję.

Noś się jak A$ap Rocky

Styl ASAP Rocky’ego jest bardzo uniwersalny. Łączy on szerokie spodnie, koszule i sportowe buty do kosza z marynarką, eleganckim zegarkiem i szalikiem wartym tysiące zielonych. Znajduje pewien złoty środek między tym, co określamy jako luzackie i eleganckie. Idealnym tego przykładem jest jego stylówa z teledysku „Fuckin problems” z 2Chainz’em, Drake’iem i Lamarem.

[su_youtube url=”https://www.youtube.com/watch?v=liZm1im2erU”][su_youtube url=”https://www.youtube.com/watch?v=7sHDTwln67c” responsive=”no”]https://www.youtube.com/watch?v=wxKA9be_3Gk[/su_youtube]

Rocky potrafi też jednak zaszaleć i ubrać coś całkowicie nie z tego świata, co można zaobserwować na imprezach i oficjalnych galach, na których pojawiają się celebryci nie tylko z branży hip-hopu. ASAP osiągnął w muzyce i modzie mistrzowski poziom i w świecie rapu zdecydowanie nie ma sobie równych.

LONDON TOWN AKA HOME

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika PRETTY FLACKO (@asaprocky)

Pozostając w tych klimatach, odsyłamy do stylebook’a Popka.

zobacz w sklepie

[su_spacer size=”20″]

Autor zdjęcia głównego: Chad Cooper


Sklep OZONEE
 

Odpowiedz