fbpx Przeskocz do głównej zawartości.

Kontrafałda i inne elementy koszuli

Można chyba ze spokojem powiedzieć, że każdy z nas choć raz w życiu założył koszulę. Jednak czy jesteś w stanie wymienić jej podstawowe elementy? Wiesz, czym jest kontrafałda, a czym klin? W dzisiejszym wpisie przyjrzymy się bliżej budowie tej klasyki mody męskiej.

Odmian koszul męskich powstało już wiele, jednak w większości posiadają one te same elementy. Z czego powinna być zbudowana koszula?

Listwa guzikowa

Brzmi dość skomplikowanie, ale to w gruncie rzeczy bardzo prosty element. Listwa guzikowa to po prostu ta linia materiałowa, na której umieszczane są guziki.

Klin w koszuli

Klin to niewielka, ale bardzo istotna część koszuli. To małych rozmiarów naszycie, które umacnia koszulę z przodu, z tyłu oraz na dole.

Kołnierz prosty

Najbardziej klasyczna wersja kołnierza, którą spotkamy w większości jej odmianach, zarówno tych eleganckich, jak i codziennych. Wyłogi takiego kołnierza są dość długie i delikatnie podniesione. Większość Twoich koszul będzie prawdopodobnie miała kołnierzyk tego typu.

Kontrafałda

Jak sama nazwa wskazuje, kontrafałda to po prostu nachodzące na siebie fałdy materiału. W koszuli zazwyczaj stosowane na plecach, rzadziej tuż przy kołnierzu z tyłu.

By dopełnić wiedzy, zachęcamy też do lektury naszego wpisu o tkaninach koszulowych.

zobacz w sklepie


Sklep OZONEE
 

Odpowiedz