fbpx Przeskocz do głównej zawartości.

anorak

Anorak brzmi bardziej jak starożytny potwór niż element garderoby. Pod tym słowem kryje się jednak praktyczna i stylowa kurtka, idealna na chłodniejsze dni. W artykule pomówimy o tym, jaka tak naprawdę jest jego historia oraz jak go nosić.

Czym jest anorak?

Anorak to nic innego, jak ciepła kurtka zakładana przez głowę, wyposażona w ściągacz i kaptur. Anorak jest wykonany z cienkiej, wodoodpornej tkaniny. Jego podstawową funkcją jest ochrona przed uciążliwą pogodą. Dzięki niemu ani wiatr, ani deszcz nie będą nam straszne. Przyjmuje się, że anoraki wymyślili Inuici, którzy ubierali się w nie, idąc na polowanie. Zapewniali sobie w ten sposób nie tylko ciepło, ale i komfort.

Jak nosić anorak – kilka porad

Tę kurtkę możesz założyć zawsze, gdy za oknem widzisz deszcz czy wiatr. Łatwo można się domyślić, że to ubranie idealne na pogodowo okrutną, polską jesień. Sama kurtka wcale nie musi być równie przygnębiająca – warto zdecydować się na odważniejszy odcień, na przykład czerwony lub niebieski.  Do anoraka polecamy jeansy, dzięki którym zyskasz casualowy wygląd.

 

zobacz w sklepie


Sklep OZONEE
 

Odpowiedz