fbpx Przeskocz do głównej zawartości.

Co zdaniem kobiet znaczy atrakcyjny mężczyzna? Co w największym stopniu wpływa na zakwalifikowanie mężczyzny jako atrakcyjnego? Poznaj 6 rzeczy, na które w pierwszej kolejności zwraca uwagę płeć piękna.

wyprzedaż do 70%

Atrakcyjny facet, czyli czego pragną kobiety

Chcesz wiedzieć, jak być bardziej atrakcyjnym mężczyzną? Nie Ty jeden! Chyba nie ma na świecie faceta, który nie głowiłby się nad tym, czego właściwie pragną kobiety. O ile nam wiadomo, jak dotąd ten dylemat nie został rozwiązany. W końcu męska atrakcyjność jest pojęciem względnym, a każdą kobietę kręci coś innego.

Na szczęście jednak można wyróżnić pewien zespół cech, które większość pań wskazuje jako cechy atrakcyjnego mężczyzny. Jak można się było spodziewać, nie wystarczy być przystojnym i dobrze zbudowanym. Kobiety zwracają uwagę na coś jeszcze!

meska-atrakcyjnoscAtrakcyjny facet to jaki? 6 cech atrakcyjnego mężczyzny

Jaki facet jest atrakcyjny dla kobiet? Co powinno go wyróżniać? Oto 6 najważniejszych cech atrakcyjnego mężczyzny:

1. Odważny i zmotywowany do działania

Pierwszą cechą, która decyduje o męskiej atrakcyjności, jest motywacja, siła i odwaga w realizowaniu swoich celów. Faceci, którzy mają jasne priorytety, wiedzą czego chcą — są dla kobiet bardziej seksi. Ich determinacja, śmiałość i emanowanie wewnętrzną siłą – to właśnie  kręci płeć piękną.

Oczywiście i tutaj można przesadzić. Kiedy poznajesz nową dziewczynę, nie staraj się za wszelką cenę sprawiać wrażenia kogoś, kto dąży po trupach do celu. Arogancja i brak empatii wcale nie pomogą Ci zrobić dobrego wrażenia. Wystarczy, że opowiadając o sobie, wspomnisz o swoich planach związanych z pracą czy dalszą nauką. Pokaż się jako osoba zaradna życiowo i konsekwentna a na pewno zapulsujesz w oczach każdej dziewczyny!

2. Jest otwarty i umiejący wyrażać uczucia

W jednym z poprzednich artykułów wspomnieliśmy Ci już o tym, że bycie macho dawno przestało być modne. Kobietom o wiele bardziej podobają się faceci, z którymi po prostu łatwiej budować relacje. A więc tacy, z którymi można pogadać o swoich uczuciach, obawach czy lękach. Jeśli chcesz być bardziej atrakcyjnym mężczyzną, pokaż, że rozumiesz potrzeby partnerki i jednocześnie potrafisz mówić też o własnych.

3. Wyróżnia go szarmanckość

Atrakcyjny facet to dżentelmen, który zna się na małych gestach, takich jak otworzenie drzwi czy podanie kobiecie płaszcza. Niby nic, a jednak robi wrażenie. Kobiety lubią, gdy mężczyzna potrafi zachować się uprzejmie i taktownie, ma dobre maniery i traktuje je z szacunkiem. Można powiedzieć, że dziś takie cechy u faceta stanowią niestety coś na kształt złotego Graala, więc kobiety cenią je nawet bardziej niż w dawnych czasach.

4. Jest zadbany i dobrze ubrany

Męska atrakcyjność kryje się także w cechach zewnętrznych. Nie chodzi jednak o piękną twarz czy ceny ubrań. Atrakcyjny mężczyzna powinien być zadbany i dobrze ubrany. Mowa tu o dbaniu o higienę osobistą, noszenie ubrań, które dobrze na nim leżą i w których wygląda korzystnie. Kobiety zwracają uwagę również na to, czy ubranie jest dopasowane do okazji, wieku faceta i jego pozycji społecznej.

Jeśli zatem chciałeś wiedzieć, jak być bardziej atrakcyjnym mężczyzną, to masz gotową odpowiedź: przede wszystkim zadbaj o siebie i swój wygląd. Nic tak nie odstrasza kobiet, jak brak higieny i niechlujny strój. Facet, który o siebie nie dba, po prostu przestaje być w jej oczach atrakcyjny, nawet jeśli natura obdarzyła go urodą. Schludne ubranie, zadbana skóra, włosy i paznokcie, a do tego ładny zapach – to pierwszy krok do sukcesu!

5. Ma poczucie humoru

Kolejną cechą atrakcyjnego mężczyzny jest poczucie humoru. Faceci, którzy potrafią rozbawić kobietę i szczerze się uśmiechają, szybko wzbudzają sympatię i zaufanie. Milczący ponurak może i ma w sobie coś romantycznego, ale większość kobiet przyzna, że słabo sprawdza się w roli partnera.

atrakcyjny-mezczyzna6. Potrafi gotować

Okazuje się, że cechą atrakcyjnego faceta, która kręci większość kobiet jest umiejętność gotowania. I bynajmniej nie chodzi tu o wygodnictwo. Facet, który potrafi sam przyrządzić sobie posiłek, a nawet upichcić coś specjalnego na romantyczną kolację, wzbudza w kobiecie w pewnym stopniu poczucie bezpieczeństwa. Ta prosta umiejętność świadczy o zaradności i gotowości do zadbania o siebie oraz swoich bliskich.

Oto nasze top 6 cech atrakcyjnego mężczyzny. Oczywiście nie musisz posiadać ich wszystkich. Wystarczy opanowanie kilku i ich pielęgnowanie. Zobaczysz – kobieta z całą pewnością to doceni!


Sklep OZONEE
 

Odpowiedz