fbpx Przeskocz do głównej zawartości.

Coraz więcej facetów przykłada uwagę do tego, jak się ubierać. Wielu z nich twierdzi, że dobór garderoby to prosty sposób na wyróżnienie się z szarego tłumu. Kiedy kolorowe skarpety zdają się być zbyt mainstreamowe, do gry wkraczają bokserki, śmiało i swobodnie wystające ze spodni.

wyprzedaż do 70%

Męskie bokserki wystają ze spodni – skąd ten pomysł?

Zastanawiałeś się kiedyś, skąd wziął się fenomen męskich bokserek wystających zza spodni? Dokładna geneza powstania tego zjawiska nie jest znana, ale w celu bliższego nakreślenia tematu można powołać się na pewne tropy. Jednym, a zarazem najprawdopodobniejszym z nich, jest związek wystającej bielizny ze subkulturami hip-hopowymi.

Trend ten był mocno widoczny wśród czarnoskórych pionierów rapu. Towarzyszył temu image ulicznego gangstera z charakterystycznymi, nisko opuszczonymi spodniami oraz wyróżniającym paskiem utrzymującym je na pewnej wysokości. Kwintesencją całej kompozycji były wystające męskie gacie, najlepiej z wyróżniającym się logiem znanego projektanta. Młodzież mocno zaabsorbowana tym stylem przenosiła go na domowe podwórka. Po pewnym czasie stało się to jednym z najbardziej rozpoznawanych symboli buntu, gangów i ulicznego rapu.

Wystające bokserki. Czy dziś dalej jest to spotykane?

Są dalej społeczności czarnoskóre i nie tylko, które się z tym utożsamiają, choć jest to raczej wąskie grono. W modzie trudno znaleźć powrót do tego stylu, ale można wskazać pewne nawiązania. Niemniej jednak luźne spodnie z nieco opuszczonym krokiem dalej są spotykane w wielu wariantach i odmianach, zarówno w popularnych sieciówkach, jak i na światowych wybiegach.

Jako dowód załączamy Kendricka Lamara i „ELEMENT.” z jego najnowszej płyty, do odsłuchu której serdecznie zapraszamy.

Slipy wystające ze spodni – warto?

Stając przed wyborem tego typu sposobu noszenia się powinieneś przemyśleć to dokładnie i na wielu płaszczyznach. Wynika to z faktu, że możesz być bardzo różnie odebrany. Bokserki wystające ze spodni są dość wyzywające, a co najważniejsze – to nie jest styl dla dojrzałego faceta. Jeśli w jakimś stopniu utożsamiasz się z hip-hopową kulturą, albo w pewien sposób chcesz zamanifestować siebie – droga wolna! Pamiętaj jednak, że wielu Paniom to się nie podoba. Dzięki temu możesz stracić już przy pierwszym wrażeniu.

Rozpatrywanie tego w kategorii „hot or not” nie będzie dobrym wyborem. Jeśli bardzo mocno i natrętnie będziesz eksponował swoje, o zgrozo, majtkowe wdzięki, to zostaniesz odebrany jako cowboy, który pustynne stepy pokonywał bez kapelusza. W efekcie pozostanie Ci zapał Johnnego Bravo oraz udar spowodowany przegrzaniem organizmu. I tylko to.

Co zamiast tego?

Stosując się do zasad klasycznego, męskiego casualu, zostaniesz dużo bardziej przychylnie przyjęty przez płeć piękną. Bardziej od kawałka bawełny wystającego ze spodni, kobiety preferują mężczyzn stanowczych, pewnych siebie, a co najważniejsze – schludnie ubranych. Nie staraj się wyróżniać na siłę i bądź sobą.

Postaw na prostotę w swojej garderobie. Klasyczne podkoszulki, koszule, bluzy lub swetry sprawdzą się idealnie. Oczywiście nie musisz rezygnować ze swoich bokserek, która trochę wystaje zza Twoich joggesrów lub jeansów. Pamiętaj jednak o podstawowej funkcji bielizny, w którą nie wpisuje się jej przesadne eksponowanie.

Jeśli zastanawiasz się, czy facet powinien wybrać bokserki zamiast slipów lub odwrotnie, to sprawdź nasz wcześniejszy wpis. Dowiesz się w nim, jakie wady i zalety stoją za każdym z tych dwóch typów bielizny.


Sklep OZONEE
 

Dołącz do dyskusji Jeden komentarz

  • bokserki męskie pisze:

    nie żeby mi ktos pod koszulke zagladal, ale ja lubie jak bokserki troche wystaja, klamra od paska sie wtedy w brzucholca nie wbija 😀

     

Odpowiedz