fbpx Przeskocz do głównej zawartości.

Marzysz o długiej, gęstej brodzie, ale rzeczywistość odbiera Ci nadzieję? Twój zarost rośnie bardzo powoli, a może jest rzadki i nierówny? Na wygląd męskiej brody wpływa wiele czynników, w tym nieznające litości geny, ale na szczęście jest też kilka sposobów na to, by zagęścić zarost i przyspieszyć jego wzrost. Jak tego dokonać? Wszystkie odpowiedzi znajdziesz poniżej!

wyprzedaż do 70%

Słaby zarost – dlaczego broda nie rośnie?

Trzeba spojrzeć prawdzie w oczy – nie każdy facet może mieć brodę jak u Wikinga. Za kształt oraz gęstość męskiej brody odpowiadają geny i jeśli w Twoim kodzie DNA zabrakło informacji o bujnym zaroście, to prawdopodobnie będziesz musiał wymyślić sobie inny image. Naturę niestety trudno oszukać, ale nie ma co poddawać się bez walki. Złośliwość genów to nie tak częsta przypadłość, jak mogłoby się wydawać i większość facetów może wyhodować całkiem przyzwoitą brodę. Wszystko, czego im potrzeba to odrobina cierpliwości.

Właśnie tak, czas i cierpliwość to klucz do sukcesu, jeśli chodzi o zapuszczanie brody. Weź pod uwagę, że słabo rosnący i rzadki zarost może mieć po prostu związek ze zbyt młodym wiekiem. Jeśli masz około 20 lat, to prawdopodobnie na brodę drwala będziesz musiał jeszcze trochę poczekać. To jednak wcale nie znaczy, że masz czekać bezczynnie, wręcz przeciwnie – jest całkiem sporo rzeczy, które możesz zrobić, by trochę przyśpieszyć wzrost swojej brody.

mężczyzna z brodą

Jak zapuścić brodę?

Wiek i genetyka to poważni przeciwnicy, ale jest przecież jeszcze kilka innych czynników odpowiadających za wygląd brody, na które zdecydowanie masz wpływ. Słabo rosnący zarost może być na przykład wynikiem nieodpowiedniej pielęgnacji lub złego trybu życia. Zła dieta, brak snu oraz ruchu, czyli mówiąc wprost – zaniedbywanie siebie i swojego zdrowia ma ogromny wpływ na to, jak będzie wyglądała Twoja broda. A zatem, jeśli zależy Ci na poprawieniu kondycji zarostu i wyhodowaniu bujnej brody, zacznij od takich podstawowych kwestii, jak zmiana nawyków żywieniowych.

Kolejna rzecz, o której zdecydowanie warto wspomnieć to pielęgnacja. To, że nie masz jeszcze imponującej brody, nie znaczy, że nie musisz dbać o swój zarost. Proste czynności, takie jak oczyszczanie i odżywianie skóry mogą pomóc Ci w spełnieniu marzenia o brodzie jak u prawdziwego drwala.

Jak zapuścić brodę przy słabym zaroście?

Na początek warto obalić pewien popularny mit. Otóż częste golenie wcale nie stymuluje brody do szybszego wzrostu. Nie sprawi też, że broda stanie się bujna i gęsta, więc jeśli Twój plan zapuszczania zarostu zakładał golenie się 2 razy dziennie, porzuć te mrzonki. Co rozbić zamiast tego? Przede wszystkim pielęgnować – nie tylko zarost, ale i skórę pod nim.

mężczyzna z zapuszczoną brodą

Jedną z ważniejszych kwestii jest oczyszczanie skóry za pomocą peelingów i szamponów do brody. Dzięki nim usuniesz martwy naskórek oraz nadmiar sebum. Kolejny krok to odżywienie. Do tego przydadzą się specjalne olejki i balsamy do brody, które dostarczą jej składników odżywczych niezbędnych do wzrostu. Pamiętaj także o regularnym szczotkowaniu brody i masowaniu skóry. Akcesoria takie jak kartacz, czyli szczotka do brody, nie tylko rozczesują zarost i pomagają utrzymać go w ładzie, ale i masują skórę pod nim. To pobudza krążenie krwi, stymuluje meszki włosowe i pomaga w zagęszczeniu brody.

Gęsta broda – jaka dieta sprawi, że broda będzie szybciej rosła?

To, co jesz każdego dnia, ma ogromny wpływ na stan i wygląd Twojego zarostu. Jeśli zależy Ci na bujnej brodzie, włącz do diety produkty z dużą zawartością białka, takie jak jajka, ryby, drób czy ryż. Ważne będą także produkty bogate w beta-karoten, witaminę A, C i E oraz witaminy z grupy B. Substancje te wzmacniają włosy, poprawiają ich kondycję  i wygląd. Znajdziesz je między innymi w:

  • żółtkach jaj,
  • marchewce,
  • szpinaku,
  • brokułach,
  • jarmużu,
  • orzechach,
  • ziarnach słonecznika, a także w cytrusach.

Pamiętaj też o nawadnianiu – odpowiednia ilość płynów wpływa pozytywnie na kondycję skóry i włosów. Zmiana diety, pielęgnacja i zapuszczanie brody to poważne życiowe rewolucje. 😉 Czemu by zatem nie dodać do tego jeszcze zmiany wizerunku? Zobacz, co będzie modne w tym sezonie i zmień swoją stylówkę na wiosnę!


 

Odpowiedz