Buty na dłużej: jak dbać o sneakersy i inne buty sportowe?

jak dbac o buty sportowe

Nasze sneakersy nie mają łatwego życia. Zwykle to one są uzupełnieniem większości codziennych stylówek. To w nich także biegamy, gramy w nogę, kosza, tenisa czy co tam jeszcze. Co robić, by przedłużyć im (i tak już ciężkie) życie?

Jeśli jesteście na bieżąco, wiecie już jak dbać o zimowe buty. W niektórych kwestiach sprawa ma się podobnie. Jednak tak jak buty sportowe nie do końca przypominają potężne trapery, tak też ich pielęgnacja różni się (nie)znacznie.

Jak czyścić sneakersy?

Zwykle wystarczy wilgotna szmatka bądź gąbka, którą usuniesz piach, błoto czy inne zabrudzenia. Są jednak przypadki, kiedy ta metoda nie wystarczy i konieczne będzie powzięcie silniejszej amunicji, czyt. kompletne mycie. Warto pamiętać, że należy to robić jak najdelikatniej i mimo wszystko jak najrzadziej, w przeciwnym razie buty mogą zacząć to ciężko znosić. Co robić krok po kroku by nawet najbrudniejszym butom przywrócić drugą młodość?

  1. Wyciągnij z butów wkładki i sznurówki.
  2. Delikatnie zmocz obuwie w miejscu zabrudzeń.
  3. Miękką szmatką lub gąbką nasączoną łagodnym mydłem pozbądź się zabrudzeń.
  4. Wypierz sznurówki i wkładkę.
  5. Opłucz buty bieżącą wodą.
  6. Papierowym ręcznikiem osusz but, a w razie potrzeby także jego wnętrze.
  7. Pozostaw buty w suchym i ciepłym miejscu. Nie myśl jednak o kaloryferze czy suszarce!

Supertriki każdego sneackerheada

Mimo mycia, Twoim butom daleko do pierwszej świeżości? Użyj odświeżacza w sprayu, dzięki któremu przywrócisz odpowiednią atmosferę we wnętrzu sneakersów. Masz buty w białym kolorze, na których pojawiły się nieestetyczne zarysowania i zadrapania nie do naprawienia? Tylko z pozoru! Wystarczy zaopatrzyć się w białą kryjącą pastę do butów i po kłopocie.

zobacz w sklepie

Źródło zdjęcia głównego: Unsplash. Autor: Austin Prock

 

Join the discussion 4 komentarze

Zostaw odpowiedź