fbpx Przeskocz do głównej zawartości.

spodnie-chinosy

Pewnie masz co najmniej jedną parę w swojej szafie. Jeśli nie, zdecydowanie czas to nadrobić, a przy okazji dokształcić się nieco w tym temacie.

Chinosy to od kilku sezonów prawdziwy hit. Spodnie te stanowią doskonałą alternatywę nie tylko dla dżinsów, ale także bardziej eleganckich spodni. Zwykle uszyte są z miękkiego materiału i dostępne w całej gamie kolorystycznej. Zacznijmy jednak od początku.

CHINOSY: Spodnie z militarną przeszłością

Podobnie jak w przypadku wielu innych elementów męskiej garderoby, początków chinosów należy szukać w wojsku. To właśnie dla amerykańskich żołnierzy, walczących w XIX-wiecznej wojnie z Hiszpanią, zostały pierwotnie uszyte te spodnie. Ze względu na ograniczony budżet armii, spodnie od początku pozbawione były jakichkolwiek dodatkowych elementów zdobniczych. Prosta konstrukcja, a także wytrzymały lecz przewiewny materiał sprawiły, że na dobre zagościły w szafach nie tylko żołnierzy, ale i cywilów.

CHINOSY: Od żołnierza do studenta

Spodnie początkowo szyte były tylko w Chinach, skąd też ich nazwa. Kojarzone z wojskiem, szybko zostały spopularyzowane przez wracających z wojny młodych żołnierzy. Dzięki nim trafiły na uniwersytety, gdzie zagościły na stałe. Natychmiast stały się symbolem eleganckich i bogatych studentów z najlepszych uczelni, a tym samym elementem stylu preppy. Na szczęście (także moje i Twoje), zamiast zostać jedynie elitarnym ubiorem, trafiły do szerszej publiczności, a w tym do szaf wielu z nas.

Jak i z czym nosić SPODNIE CHINOSY?

Chinosy dzięki swej różnorodności kolorystycznej pasują prawie każdemu i do prawie każdej sytuacji. Są klasycznym elementem casualu. Doskonale prezentują się zarówno w stylizacjach bardziej formalnych, w połączeniu z marynarkami i koszulami, jak i tych nonszalanckich, z t-shirtami czy bluzami. W zależności od rodzaju dobranego obuwia, chinosy możesz nosić w dwojaki sposób. W połączeniu z mokasynami bądź oryginalnymi sneakersami, świetnie nadawać się będą do tzw. pinrolla, czyli podwinięcia nogawki.

zobacz w sklepie


Sklep OZONEE
 

Odpowiedz