fbpx Przeskocz do głównej zawartości.

Spędzasz ferie w mieście i nie wiesz, jak zorganizować sobie wolny czas? Wbrew pozorom nie trzeba wyjeżdżać daleko, by dobrze się bawić. Co można robić w  ferie w mieście? Zobacz nasze propozycje.

wyprzedaż do 70%

Co można robić w ferie w mieście?

Ferie to doskonała okazja, by choć na chwilę oderwać się od codzienności. Wiele osób w tym czasie wyjeżdża na krótki urlop. Niestety nie każdy może sobie na to pozwolić. Co robić w ferie, gdy trzeba zostać w mieście?

Spróbuj sportów zimowych

Nie zawsze trzeba jechać w góry, by pojeździć na nartach. W wielu większych miastach lub ich okolicach pojawiają się specjalne stoki narciarskie, w których można wypożyczyć sprzęt i oddać się białemu szaleństwu. Jeśli w Twojej okolicy brak czegoś podobnego, spróbuj jazdy na łyżwach. Wiele obiektów podczas ferii oferuje atrakcyjne zniżki i karnety, więc warto z nich skorzystać. Lodowiska pojawiają się też często w centrach większych miast, np. obok galerii handlowych.

jazda na łyżwach

W domu wcale nie musi być nudno

Nie miałeś czasu zagrać w najnowszego Wiedźmina czy Assassin’s Creed Odyssey? Masz zakolejkowaną listę seriali i filmów? Ferie to doskonały czas, żeby zarwać kilka nocy, może zaprosić znajomych i urządzić noc filmową? Spędzanie czasu w domu wcale nie musi być nudne – rób przede wszystkim to, na co masz ochotę. Jeśli jesteś prawdziwym kinomanem możesz oczywiście wykupić karnet do multipleksu i zamiast w domu – siedzieć w kinie, na najnowszych premierach filmowych.

Brakuje Ci propozycji na filmowy wieczór? Zobacz, jakie seriale kryminalne na Netflix warto obejrzeć.

Oglądanie filmu w domu

Korzystaj z karnawału

Pamiętaj, że wciąż trwa karnawał. Większość miejskich klubów i dyskotek urządza w tym czasie szalone imprezy, często tematyczne. Zaproś znajomych i dajcie się ponieść zabawie. Jeśli w Twoim mieście nie ma dobrych imprez, poszukaj ich za granicą. Sprawdź, najlepsze kluby w Berlinie.

Impreza karnawałowa

Wykaż się wyobraźnią

Ferie nie mogą być nudne! Nawet, jeśli nie możesz skorzystać z lodowiska, stoku czy zorganizowanych zajęć hobbystycznych, spróbuj sam wykazać się odrobiną wyobraźni. Wiele nie trzeba zważywszy, że zima w tym roku dopisała. W Twojej okolicy musi być miejsce dobre na sanki, a może kulig? Zabierz tam znajomych, urządźcie bitwę na śnieżki, budowę igloo czy lepienie bałwana. Zimowe szaleństwo w dobrym towarzystwie to kwintesencja ferii zimowych.

Bitwa na śnieżki

 

Dołącz do dyskusji 2 komentarze

  • anetamam pisze:

    Moja technika urlopowa jest bardzo prosta i też zawiera 5 punktów: dobre jedzenie, dużo snu, narty, spa i spokój od dzieci. Dzieci wysyłam na narty a sama korzystam z wygód Domu pod Koziołkami. Ktoś też tak spędza ferie w Szklarskiej? 😀

     

Odpowiedz