fbpx Przeskocz do głównej zawartości.

jak być szczęśliwym w związku

Niezależnie od tego czy jesteś już w związku, czy też szukasz dopiero drugiej połówki, to dobrze jest wiedzieć trochę o tym, czym wyróżnia się trwała relacja. Dziś porozmawiamy o tym, jakie nawyki cechują najlepiej dobrane pary i jak sprawić, żeby w związku nie było niepotrzebnych zgrzytów. Przeczytaj nasz mały poradnik i sprawdź, co robić, by być szczęśliwym w związku.

Jak być szczęśliwym w związku?

Budowanie trwałego związku to wbrew pozorom ciężka praca. Istnieje jednak kilka zasad postępowania, które zdecydowanie w tym pomagają. I, wbrew pozorom, nie są aż tak trudne do wprowadzenia w życie.

1. Kłótnie? Tak, ale z głową

Kłótnia zdarza się praktycznie w każdej relacji. Grunt to, kiedy się pojawi, umieć rozwiązać sprawę bez niepotrzebnych, głośnych awantur. Lepiej skupić się na rozmowie z drugą osobą i starać się dojść do kompromisu, w końcu krzyki i wyzwiska zazwyczaj osiągają efekt odwrotny do zamierzonego. Warto takie rozmowy o różnicach poglądów przeprowadzać częściej, by uniknąć nagromadzenia się emocji i niespodziewanego wybuchu kłótni.

2. Okazywanie uczuć nie tylko w domu

Według badań przeprowadzonych na Uniwersytecie w Michigan, częstym powodem rozstawania się par było zbyt rzadkie okazywanie sobie uczuć. I nie chodzi tutaj o gigantyczne bukiety kwiatów czy przejażdżki  gondolą, ale o codzienne, małe gesty, takie jak na przykład trzymanie się za ręce. Takie właśnie proste czynności, mające miejsce jak najczęściej (najlepiej codziennie!), mogą mieć bardzo pozytywny wpływ na związek.

3. Wspieranie się nawzajem

Wspieranie drugiej osoby wydaje się dość oczywiste, jest jednak bardzo istotne. Chodzi tutaj nie o wspieranie wspólnych celów, ale właśnie indywidualnych decyzji partnera i szansy na rozwój osobisty drugiej osoby. Jeśli Twoja druga połówka uznała na przykład, że chce nauczyć się chińskiego, to zamiast mówić o tysiącu trudnych do zapamiętania znaczków, po prostu okaż swoje wsparcie!

4. Komplementy, czyli mała ważna rzecz

Komplement to kolejny z tych niewielkich gestów, który może znacząco poprawić relacje w związku. Im więcej słyszymy komplementów, tym lepiej czujemy się z drugą osobą, co więcej dodają nam one też pewności siebie. Nie musi być to mickiewiczowski poemat – jedno „ładne dziś wyglądasz” może naprawdę zdziałać cuda.

Nie zapominaj też o wspólnym spędzaniu czasu, czyli randkach. W tym miejscu odsyłamy więc do naszego wcześniejszego wpisu, w którym radzimy, co ubrać na randkę w plenerze. Taka wiedza z pewnością się przyda, zwłaszcza wczesną wiosną, kiedy pogoda potrafi zaskoczyć.


Sklep OZONEE
 

Odpowiedz