fbpx Przeskocz do głównej zawartości.

Nie wiesz, co zabrać na wyjazd na narty? Sprzęt i ubrania już spakowane, ale co jeszcze może się przydać? Oto lista 5 rzeczy, które warto mieś ze sobą zarówno podczas krótszych, jak i dłuższych wyjazdów.

wyprzedaż do 70%

Weekendowy wypad na narty – co trzeba zabrać?

Akcesoria, takie jak narty, kask, gogle, buty narciarskie czy kijki to sprzęt, o którym żadnemu narciarzowi nie trzeba przypominać. Wybierając się na stok warto jednak pamiętać o kilku dodatkowych rzeczach, które przydadzą się nawet podczas krótkiego weekendowego wypadku.

Takimi nieoczywistymi, acz niezbędnymi akcesoriami są chociażby krem ochronny oraz okulary słoneczne z filtrem UV. Podczas zimowego szaleństwa skóra twarzy powinna być natłuszczona i chroniona kremem z filtrem minimum SPF 20. Okulary z kolei ochronią nasze oczy przed promieniami słonecznymi odbijającymi się od śniegu i lodu.

Poczytaj też, jak składać ubrania do walizki podróżnej.

Tydzień w górach – co spakować na narty?

Jeszcze lepszego przygotowania będzie wymagał dłuższy wyjazd zwłaszcza, jeśli planujemy wypad do zagranicznych ośrodków narciarskich. W takiej sytuacji warto pomyśleć o wyrobieniu karty EKUZ, czyli dokumentu zapewniającego bezpłatne świadczenia zdrowotne na terenie Unii Europejskiej i Szwajcarii.  Zakres świadczeń może różnić się w zależności od konkretnego kraju, ale po przedstawieniu większości rachunków z leczenia zagranicznego, możemy liczyć na ich zwrot od Narodowego Funduszu Zdrowia.

Wyjeżdżając na dłużej warto też mieć pod ręką mini apteczkę, z najbardziej potrzebnymi lekami. Podstawowa apteczka narciarza powinna zawierać plastry i bandaże, żel na stłuczenia, tabletki przeciwbólowe oraz leki na przeziębienie i katar.

wycieczka w góry

Dwutygodniowy wypad na narty

A co spakować na narty, gdy wybieramy się aż na dwa tygodnie? Do wyżej wymienionych akcesoriów dołóżmy jeszcze kilka dodatkowych kompletów bielizny termalnej. To będzie nasza druga skóra, która pomoże utrzymać prawidłową temperaturę ciała. Warto pamiętać także o zapasowej ciepłej kurtce. Chodzenie w przemoczonej kurtce pod koniec dnia to nic przyjemnego.

Zastanawiasz się jak upchnąć to wszystko do bagażu? Zobacz, jak spakować się na 2 tygodnie.

kurtki zimowe
Kurtka biała
Kurtka oliwkowa
Kurtka czarna

Sklep OZONEE
 

Odpowiedz