fbpx Przeskocz do głównej zawartości.

To, jak się ubieramy, dokładnie odzwierciedla naszą osobowość. Nie wierzysz? Poznaj 5 faktów na temat różnych stylów ubierania. Być może odkryjesz na swój temat coś, o czym nie miałeś pojęcia.

wyprzedaż do 70%

Co ubiór mówi o człowieku?

Na pewno znasz stare, polskie powiedzonko: jak Cię widzą, tak Cię piszą. Niby mówi się, by nie oceniać książki po okładce, ale i tak wszyscy analizujemy osobowość i charakter ludzi na podstawie ich wyglądu czy ubioru. Sam pewnie robisz to samo, nie ma co się wypierać.

Różne style ubierania się mówią o ludziach więcej, niż im się wydaje. Zarówno krój, jak i kolory ubrań mogą świadczyć o:

  • osobowości,
  • temperamencie,
  • sposobie bycia.

Często sugerują też nastrój danej osoby, a nawet jej podświadome potrzeby czy nastawienie do świata. To, jak Cię widzą ludzie, w znacznym stopniu wpływa na to, jak Cię odbierają.

Różne tyle ubierania się. Co o nas mówią?

Ubiór mówi o człowieku bardzo wiele. Styl ubierania się może być sposobem na wyrażenie siebie i swojego charakteru. Kiedy nosisz to, co Ci się podoba i w czym czujesz się dobrze, pokazujesz swą osobowość, a także swój nastrój i nastawienie do świata. Na podstawie tego, jak wyglądasz, inni mogą postrzegać Cię bardziej lub mniej pozytywnie; przyjaźnie bądź niechętnie. Oto 5 najciekawszych faktów o różnych stylach ubierania się!

1. Styl oversize – co mówi o człowieku?

Uważa się, że osoby, które lubią luźne i obszerne ubrania, potrzebują dużo wolności, swobody i przestrzeni do działania. Nie znoszą one:

  • ograniczeń,
  • zakazów,
  • presji ze strony innych.

W życiu szukają niezależności i możliwości wyrażania siebie. Starają się uciec od tradycji, struktur i reguł społecznych. Często wybierają więc tak zwane wolne zawody, zostają artystami lub spełniają się w innej pracy, która nie ogranicza ich wolności.

rozne-style-ubierania-sie2. Styl klasyczny i casual a osobowość

Klasyczny styl ubierania się to coś dla osób spokojnych i ułożonych. Rzeczy o prostym kroju i neutralnych kolorach wybierają zwykle Ci, którzy lubią wyglądać dobrze, ale nie koniecznie marzą o spędzaniu długich godzin przed lustrem. Przez innych postrzegane są jako spokojne, zrównoważone i solidne. To minimaliści, na których zawsze można liczyć. Są ułożeni i rzetelni, więc szybko wzbudzają zaufanie i sympatię.

3. Ubrania dopasowane w stylu slim fit

Lubisz nosić czarne spodnie rurki, dopasowane koszule i T-shirty? Taki styl ubierania się może świadczyć o tym, że ubranie traktujesz, jak drugą skórę.

Uważa się, że osoby wybierające ubrania o dopasowanym kroju są bardziej wrażliwe albo mają problemy z okazywaniem uczuć.

4. Styl młodzieżowy u osób dorosłych

Jak myślisz, jakie wrażenie robią na innych osoby, które grubo po trzydziestce ubierają się jak nastolatki? Niestety nie najlepsze. Styl młodzieżowy u dorosłych ludzi może świadczyć o próbie zatrzymania uciekającego czasu i powrotu do beztroskich lat młodości. Osoby, które ubierają się w ten sposób pomimo dorosłego wieku, mogą być postrzegane jako niedojrzałe i nieodpowiedzialne.

Może to też świadczyć o uciekaniu przed problemami albo podejmowaniem trudnych decyzji.

5. Garnitury i uniformy, czyli elegancki styl ubierania się

Garnitury, marynarki oraz inne formalne ubrania to coś, co ma dodawać odwagi. Taki styl często wybierają osoby, którym brakuje wiary w siebie lub poczucia własnej wartości. Schowanie się za tarczą z eleganckiej marynarki dodaje im pewności siebie.

Jeśli na co dzień starasz się wyglądać elegancko, niczym Daniel Craig w Bondzie, to może znaczyć, że jesteś osobą uporządkowaną i zdyscyplinowaną. Lubisz zasady i struktury, bo dają Ci poczucie bezpieczeństwa i pozwalają odnaleźć się w rzeczywistości. Zgadza się?

jak-cie-widza-tak-cie-piszaJak widzisz, styl ubierania się może być dla otoczenia źródłem informacji na Twój temat. Znałeś wcześniej te wymienione przez nas w artykule? Identyfikujesz się z którymś z nich?

To tylko kilka najpopularniejszych, tak naprawdę istnieje ich znacznie więcej. Warto wiedzieć, co to, jak się ubieramy, mówi o nas. Być może czasem wysyłamy światu sprzeczne sygnały…


Sklep OZONEE
 

Odpowiedz