fbpx Przeskocz do głównej zawartości.

piesze-wycieczki

Nadszedł czas upragnionego weekendu majowego. Istnieje wiele metod na spędzenie tych kilku wolnych dni. Możesz leżakować przed telewizorem, rozpalić grilla na balkonie bądź postawić na aktywność fizyczną.

Osobiście jestem zwolennikiem ostatniej z opcji. Nie powiem, jak mam okazję, lubię poleżeć sobie nad basenem (nawet tym dmuchanym na działce) ze zmrożonym piwkiem w ręku, ale jeszcze bardziej kręcą mnie piesze wędrówki. Bez obaw, nie mówię o spacerach po plaży w świetle księżyca, ale prawdziwych męskich wycieczkach. Górskich wspinaczkach, leśnych i innego rodzaju wędrówkach.

wyprzedaż do 70%

Jak przygotować się do pieszej wędrówki

Przede wszystkim wybierz odpowiednie miejsce destynacji. Jeśli nie jesteś zaprawiony w boju, raczej nie wybieraj się z namiotem na plecach w dziką głusz. Lepiej znaleźć coś bardziej przyjaznego. Bez względu na miejsce, warto odpowiednio przygotować swój ekwipunek. Na jego temat pisaliśmy w naszym zeszłorocznym wpisie majówkowym, który wciąż nie traci na aktualności. Plecak po brzegi wypełniony mapami, kompasami i prowiantem to jednak nie wszystko.

Strój dla piechura

Nawet w lesie wypada zadbać o ciekawą stylówkę. Tam, co prawda, na pierwszy plan wysuwa się wygoda, jednak nie znaczy to, że nie możesz w chaszczach wyglądać modnie. Ja proponuję spodnie dresowe bądź luźne joggersy, najlepiej w kolorach ziemi lub moro, dzięki czemu kamuflaż masz gwarantowany. To samo tyczy się bluz i kurtek. W tym przypadku warto zadbać o szczegóły. Pamiętaj o odpowiednich skarpetach (w lesie stopki nie do końca się odnajdą), wygodnych butach trekkingowych, czymś przeciwdeszczowym, a nawet rękawiczkach wyczynowych.
Na koniec pozostaje mi jedynie życzyć szerokiej drogi! 🙂


Sklep OZONEE
 

Odpowiedz