fbpx Przeskocz do głównej zawartości.

strój na wf

Ma być wygodnie, luźno i nie za bardzo lansersko. No i co wiadome, najlepiej w więcej niż jednym komplecie. W końcu liczą się nie tylko względy estetyczne, ale także higieniczne. A zatem, w co się ubrać na lekcje wychowania fizycznego?

Szkoła to – całe szczęście! – nie tylko zajęcia z polskiego, matmy i fizyki. Dla większości z nas prawdziwym wytchnieniem są lekcje WF-u, na których można odprężyć się, kopiąc czy biegając za piłką. Dobrze jednak nawet wtedy nie zapominać o swoim stylu (i nie mówię w tym momencie o stylu gry). W końcu na WF-ie wyhaczyć Cię może nie tylko łowca talentów z kadry narodowej, ale i dziewczyna z równoległej klasy. Podpowiemy więc, co ubrać na WF, by nie musieć się wstydzić, nawet kiedy powinie Ci się noga podczas rajdu na bramkę.

Stylówka idealna do nogi, kosza, a nawet gimnastyki

Póki na zewnątrz utrzymuje się umiarkowana temperatura, która sprzyja sportom w terenie, dobrze wyposażyć się w przynajmniej dwa zestawy na WF – jeden na halę i drugi na boisko. Co ubrać w zależności od miejsca rozgrywek?

  • WF w temperaturze pokojowej, czyli co ubrać na halę

Na zajęcia rozgrywane w szkole polecam prosty t-shirt i krótkie spodnie dresowe. Miękki materiał i odpowiednia szerokość nogawek z pewnością nie będą krępować Ci ruchów podczas nawet najbardziej wymyślnych akrobacji.

  • W czym do ludzi – co ubrać na WF na zewnątrz?

T-shirt to rzecz jasna. Do tego proponuję dorzucić klasyczne spodnie dresowe typu joggers i szarą bluzę z kontrastowymi wstawkami. Dzięki temu będziesz wyglądał dobrze nawet wtedy, gdy mocniej zawieje.

Strój, który pozwoli Ci uniknąć kontuzji

Uzupełnieniem obu stylizacji muszą być oczywiście wygodne sneakersy. Odpowiednia podeszwa sprawi, że będziesz w nich w stanie nie tylko wbijać bramki, ale i pobijać rekordy w bieganiu, a nawet skoku w dal. Zastanawiasz się czemu pominąłem kwestie kolorystyczne? Zrobiłem to celowo. Kolorystyka uzależniona jest bowiem tylko od Twojego gustu, ewentualnie widzimisię nauczyciela. No, to skoro już strój przygotowany, pozostaje mi życzyć samych piątek! 🙂

Oczywiście strój na WF to nie wszystko. Sprawdź, co jeszcze powinno się znaleźć w modowym niezbędniku każdego ucznia.

Sklep OZONEE
 

Odpowiedz