fbpx Przeskocz do głównej zawartości.

Znamy już wszystkie pary ćwierćfinałowe na MŚ w Rosji. W 1/8 finału nie zabrakło emocji, rzutów karnych, czerwonych kartek, widowiskowych bramek i nagłych zwrotów akcji. Kto jest największym przegranym rozgrywek, a kto ma największe szanse na dotarcie do finału i zdobycie mistrzostwa świata?

wyprzedaż do 70%

Ćwierćfinał mundialu pełen niespodzianek

Reprezentacja Argentyny od początku nie rozpieszczała swoich kibiców. Najpierw remis z Islandią, potem upokarzająca i niespodziewana porażka aż 3 do 0 z niżej notowaną Chorwacją, a na koniec wymęczone zwycięstwo z Nigerią, dzięki któremu Argentyna awansowała dalej. Ci, którzy wierzyli w sukces Argentyńskiej reprezentacji z Leo Messi na czele, bardzo szybko zostali sprowadzeni na ziemię. Mecz pomiędzy Francją i Argentyną obfitował w przepiękne bramki i akcje, ale ostatecznie skończył się wynikiem premiującym „trójkolorowych” do gry w ćwierćfinale.

Z mundialem pożegnała się także Portugalia wraz z Cristiano Ronaldo, pokonana przez Urugwaj, do domu wracają także waleczni zawodnicy z Meksyku, który długo stawiali czoło frontalnym atakom Brazylii, ale finalnie nie powstrzymał Neymara i spółki. Z Mistrzostwami Świata pożegnała się także Japonia, która wygrywając już 2 do 0 z Belgią wypuściła awans w ostatnich dwudziestu minutach tracąc bramki w 69, 74 i 94 minucie gry. Po dramatycznych końcówkach i rzutach karnych awans zaklepali sobie także gospodarze turnieju oraz Anglia, która wyeliminowała Kolumbijczyków.

Ćwierćfinał mundialu w Rosji. Kto z kim?

Pary ćwierćfinałowe prezentują się następująco:

  • Urugwaj vs Francja
  • Brazylia vs Belgia
  • Szwecja vs Anglia
  • Rosja vs Chorwacja

Kto ma największe szanse w powyższych starciach? Wszystkie zespoły, które dotarły do półfinału prezentują stabilną i zrównoważoną formę, może oprócz Rosji, która w ostatnim meczu grupowym przegrała aż 3 do 0, a z Hiszpanią skupiła się jedynie na obronie (awans po rzutach karnych). Warto także zauważyć, że Brazylia awansowała do ćwierćfinału najpewniej, ogrywając Meksyk i nie tracąc przy tym ani jednego gola.

Naszym zdaniem największe szanse na zdobycie mistrzostwa ma Francja i Brazylia.
A waszym zdaniem – kto sięgnie po puchar?


 

Odpowiedz