fbpx Przeskocz do głównej zawartości.

Detective

Czy jest tu ktoś, kto w dzieciństwie nie uwielbiał bawić się w detektywa? Czy zamiłowanie to przetrwało przez lata i dalej lubicie rozwiązywać zagadki?

Sherlock Holmes to prawdopodobnie najbardziej znany na świecie detektyw. Ciekawi, czy macie coś wspólnego z tą genialną postacią, czy raczej bliżej Wam do fajtłapowatego Inspektora Gadżeta?

Sztuka dedukcji

Holmes co prawda jest postacią fikcyjną, jednak metody jego detektywistycznego działania mają jak najbardziej naukowe podstawy. Sherlock opierał swoją pracę przede wszystkim na umiejętności obserwacji, a także znajomości psychologii i wielu nauk ścisłych. Także swoje zagadki rozwiązywał w pewien szczególny sposób. Charakterystyczny był dla niego niebywały stan skupienia, uwaga i pełna koncentracja.

Sherlockowi nie umknie żaden damski włos na płaszczu, żadna plama potu za koszulce, żadne spóźnienie, czy najmniejsze zmieszanie na twarzy. Dlatego, jeśli wśród Twoich znajomych znajduje się taki osobnik, lepiej od razu wykreśl go z listy znajomych albo przekup go wszystkimi możliwymi sposobami – nigdy nie wiadomo, kiedy taki typ postanowi przyjrzeć się bliżej właśnie Tobie.

Jeśli chciałbyś cieszyć się światową sławą wielkiego detektywa, naucz się robić jednocześnie nieco więcej niż utrzymanie puszki piwa i równoczesne oglądanie meczu (choć to też nie lada sztuka ;))

Chcesz nauczyć się myśleć jak Sherlock?
Możemy poradzić bestseller Anny Konnikovej, psycholożki po Harvardzie. W swojej książce z naukowego punktu widzenia tłumaczy fenomen Holmesa i podpowiada jak zaprogramować umysł, by cieszyć się równie wielką efektywnością.

Po nitce do kłębka

Uważasz, że i bez tej lektury możesz się równać detektywowi z Baker Street?
Od czasów przedszkola wszystkie zagadki rozwiązywałeś ze 100-procentową skutecznością i nie ma dla Ciebie spraw niemożliwych?
Mamy w takim razie dla Ciebie test, od którego być może będzie zależeć Twoja przyszłość. Poniżej krótki film z kanału „dothetest”, który sprawdzi Twoją spostrzegawczość.

A teraz przyznaj uczciwie: od samego początku wiedziałeś, kto zabił Lorda Smithe’a (a przy okazji zwróciłeś uwagę na dziesiątki innych szczegółów? Jeśli tak, ze swojej strony możemy tylko pogratulować i poradzić rzucenie studiów bądź pracy i jak najszybsze otwarcie własnego biura detektywistycznego.

Zatem kolejna zagadka to dla Ciebie łatwizna.

Zanim jednak rzucisz się w wir pracy, mała dawka inspiracji w postaci trailera zwiastującego najnowszy sezon brytyjskiego serialu „Sherlock” – już na początku przyszłego roku!

 


Sklep OZONEE
 

Odpowiedz