fbpx Przeskocz do głównej zawartości.

Pytanie, czy związek na odległość ma realne szanse przetrwania jest tym bardziej aktualne, że wiele par było (a możliwe, że nadal jest) rozdzielonych na skutek kwarantanny i szalejącej pandemii. Czy zatem zdalny związek ma rację bytu?

Być może poznałeś partnerkę za granicą podczas ferii czy wakacji, może też trafiłeś na miłość swojego życia przez internet i nie było wam dane okazji się jeszcze spotkać.  Związek na odległość to także test dla obecnych par – kiedy jedna z połówek wyjeżdża za granicę do pracy, na studia… Czy utrzymywanie takiej relacji ma sens?

wyprzedaż do 70%

Związek od początku… do końca na odległość?

Jeśli poznałeś swoją partnerkę przez internet i do tej pory nie widzieliście się ani razu to raczej trudno o to, żeby nazwać was parą. Choć technologia cały czas idzie do przodu, to jednak nic nie zastąpi prawdziwego fizycznego kontaktu i jeśli relacja będzie utrzymywana jedynie za pomocą videochatów, rozmów przez WhatsApp, to wasz płomienny romans raczej nie przetrwa próby czasu. Prędzej czy później albo Ty, albo Ona, poznacie kogoś w realu, więzi się rozluźnią i tyle będzie z Waszych wielkich planów na przyszłość. Jeśli zatem poznałeś partnerkę zza granicy lub drugiego krańca polski, postaraj się o to, żeby do realnego spotkania w końcu doszło. Przeszkodą w tym mogą być ograniczenia dotyczące mobilności, odwołane loty i pandemia. Lepiej teraz nie bawić się w tego typu związki i nie narażać zarówno siebie, jak i postronnych osób w imię egoizmu.

Tymczasowy związek na odległość

Jeśli takiej sytuacji nie doświadczyłeś, to masz szczęście. Jednakże takie momenty rozłąki zdarzają się coraz częściej. Wyjazd na Erasmusa, podjęcie tymczasowej pracy za granicą, kilkutygodniowe delegacje… to wszystko to prawdziwa próba dla każdego związku, szczególnie tych z niskim stażem, ale równie trudna dla związków, które liczą kilka, a nawet kilkanaście lat.

związek na odległość

Jeśli Twoja dziewczyna wyjeżdża za granicę, to:

1. Postaraj się pohamować zazdrość
Jeśli nagle z idealnego partnera zmienisz się w zawistnego i obsesyjnie kontrolującego swoją partnerkę faceta, to nagle rzeczywiście Twoja wybranka może „przejrzeć na oczy” i znaleźć sobie kogoś innego. Wyznaczcie sobie pory na videochat, rozmawiajcie ze sobą często, ale przeginajcie w żadną ze stron. Zarówno brak kontaktu, jak i jego nadmierna intensyfikacja mogą być męczące i spowodować, że coś w związku może zacząć się „psuć” podczas rozłąki.

2. Znajdź sobie zajęcie
Jeśli do tej pory mnóstwo czasu spędzaliście razem, to właśnie teraz nadeszła chwila na realizacje wszystkich tych planów, które przekładałeś. Wychodź częściej z kumplami, napraw rower, kup sobie grę, w którą miałeś ochotę pograć już dawno temu. Pokaż swojej partnerce, że umiesz być samodzielny, masz swoje pasje i pomysł na życie, nawet gdy nie ma jej w pobliżu. W ten sposób tylko jej zaimponujesz.

3. Nie użalaj się nad sobą i nie przesadzaj z alko
Wlewanie w sobie hektolitrów piwa i wódy tylko dlatego, że Twoja partnerka pojechała na Erasmusa czy do pracy na kilka miesięcy za granicę, to nie jest najlepszy pomysł. Rozłąka to naprawdę nie jest koniec świata i powód, żeby zachowywać się nieodpowiedzialnie i w dodatku niszczyć swoje zdrowie oraz potęgować złe samopoczucie.

4. Nie zgrywaj twardziela
Odwrotną taktyką, jaką często stosują faceci w tego typu przypadkach, jest olewactwo i udawanie, że wyjazd tak naprawdę, to nic takiego, że w ogóle ze swoją partnerką nie tęsknimy, zdawkowo rozmawiamy przez telefon itp. Nie graj kogoś, kim nie jesteś, tylko dlatego, że ktoś Ci powiedział, że to dobry sposób na przetrwanie tego trudnego czasu. Oziębłość i sztuczna „twardość” charakteru może spowodować efekt odwrotny od zamierzonego.

Jeśli Ty wjeżdżasz, a Twoja partnerka zostaje, przeczytaj jeszcze raz wszystkie punkty powyżej. Mogą być one pomocne, żeby zrozumieć zachowanie Twojej dziewczyny, a także doradzić jej w sytuacji, gdy tęsknota stanie się nie do zniesienia.

rozstanie

Pamiętaj też, że jeśli rozłąka spowodowała rozstanie, to powinieneś traktować ten fakt jako przysługę. Prawdopodobnie rozstalibyście się i tak, tyle że z wiele większym bagażem negatywnych emocji oraz dodatkowymi komplikacjami w postaci kosztownego rozwodu, traumy Waszych dzieci oraz innych pesymistycznych scenariuszy. Związek na odległość to test dla każdej pary i warto czegoś takiego w życiu doświadczyć, żeby utwierdzić się, że związek jest rzeczywiście taki silny, jak nam się wydaje.

Czytaj także:


Sklep OZONEE
 

Dołącz do dyskusji 2 komentarze

Odpowiedz