fbpx Przeskocz do głównej zawartości.

Modelki i modele oraz gwiazdy popkultury po raz kolejny wzięły udział w tworzeniu nowej edycji kultowego kalendarza Pirelli. Prawdopodobnie najbardziej oczekiwany na świecie kalendarz po raz kolejny zachwycił oryginalnym konceptem, który można zobaczyć w krótkim filmiku z backstage’u.

Pirelli – kalendarz, który zaskakuje

Pierwszy  numer kalendarza ukazał się w 1964 roku. Początkowo był jedynie kolejnym wydawnictwem reklamowym – dopiero z czasem nabrał artystycznego sznytu prezentując wysmakowane fotografie znanych aktorek i modelek. Przez wiele lat jego głównym tematem były kobiece akty.

W 1974 roku Pirelli zdecydowało się wstrzymać wydawanie kalendarza na niemal dekadę. Była to reakcja na kryzys paliwowy, który dotknął większość wysoko rozwiniętych gospodarek na świecie. Na szczęście, po latach firma wznowiła swoje prestiżowe wydawnictwo.  Warto również wiedzieć, że pierwszy egzemplarz każdej edycji kalendarza przekazywany jest w prezencie brytyjskiej królowej Elżbiecie II.

Choć kalendarz Pirelli był kojarzony głównie z artystycznie wykonanymi zdjęciami, to od jakiegoś czasu zmienił nieco swój wygląd. Oczywiście seksowne kobiety nadal pojawiają się na jego łamach, ale coraz większą rolę gra sam koncept, a za to mniejszą akty. Nie inaczej ma być w 2018 roku. Pojawią się piękne modelki, z których słynie Pirelli. Kalendarz będzie jednak utrzymany w bardzo specyficznej stylistyce.

Duckie Thot jako Alicja. Jak wam się podoba?

Współczesna Alicja w Krainie Czarów, czyli kalendarz Pirelli 2018

Po edycji 2017, w której mogliśmy oglądać gwiazdy bez makijażu, w naturalnym świetle i bez retuszu. ma przyjść czas na kolejny projekt, z równie interesującym konceptem. W przyszłym roku motywem przewodnim ma być współczesna wersja Alicji w Krainie Czarów. W sesji wzięły udział między innymi takie gwiazdy jak Naomi Campbell, Lupita Nyong’o czy Whoopi Goldberg. Kalendarz Pirelli 2018 otworzył też  nową kartę w historii – pierwszy raz od początku istnienia kalendarza wszyscy modele i modelki, którzy wzięli udział w sesji, są czarnoskórzy.

Chcesz wiedzieć czego w tym roku spodziewać się od Pirelli? Backstage został sfilmowany, a film umieszczony w sieci! Sprawdź więc, co przygotował najsłynniejszy kalendarz świata. Jeśli wciąż nie masz dość oglądania pięknych kobiet, zobacz wideo przygotowane przez studentki z bractwa Alpha Phi.

wyprzedaż do 70%

Kalendarz Pirelli w przeszłości

Jak już wspomnieliśmy wcześniej, na przestrzeni lat koncepcja kalendarza zmieniała się wielokrotnie. Warto zobaczyć, jak twórcy wydawnictwa podchodzili do tematu jeszcze na początku obecnej dekady. Podczas sesji zdjęciowej starano się skupić na podkreśleniu urody pięknych modelek i aktorek, zaś ewentualna nagość była eleganckim dodatkiem do całej kompozycji.


Sklep OZONEE
 

Odpowiedz