fbpx Przeskocz do głównej zawartości.

Premiera drugiego sezonu serialu „Dark” to jedno z najważniejszych wydarzeń tego roku. Ogromny sukces pierwszej serii rozgrzał wyobraźnię fanów i rozbudził ich oczekiwania. Czego możemy spodziewać się po kontynuacji kultowej serii? Gdzie można obejrzeć „Dark 2”?

wyprzedaż do 70%

„Dark 2” – kiedy premiera?

Zanim zagłębimy się w skomplikowane wątki fabularne i fenomen serialu „Dark” wyjaśnijmy sobie sprawę kluczową, a mianowicie datę premiery. Jak wiemy, serial pojawił się na platformie Netflix 21 czerwca i można go już obejrzeć na platformie.

Sądząc po wypuszczonych niedawno zwiastunach oraz kilku informacjach medialnych wygląda na to, że naprawdę jest na co czekać! Już za kilka dni dowiemy się bowiem, jak potoczą się dalsze losy bohaterów i co oznacza złowieszcze hasło „Apokalipsa musi nadejść”, które pojawiło się pod koniec trailera. Pierwszy sezon pozostawił także kilka otwartych wątków i pytań. Czy kontynuacja przyniesie odpowiedzi na nie wszystkie?

Skąd wziął się fenomen serialu „Dark”?

Początkowo serial „Dark” reklamowano jako niemiecką odpowiedź na bijące rekordy popularności „Stranger Things”. Jednak już po kilku pierwszych odcinkach niemieckiej produkcji trzeba było przyznać, że serial ma w sobie coś wyjątkowego i niepowtarzalnego. Serial odniósł ogólnoświatowy sukces, a fani na całym świecie wstrzymują oddech w oczekiwaniu na kontynuację przygód bohaterów z miasteczka Winden.

Serial „Dark” opowiada o wydarzeniach z niewielkiej niemieckiej mieściny, gdzie losy czterech rodzin splatają się ze sobą bardziej, niż można by sądzić. Pierwszy sezon zafundował nam zagadkowy, mroczny klimat, tajemnicze zniknięcia oraz budzące grozę wydarzenia. Atmosfera jest gęsta od tajemnic i domysłów, a wątek podróży w czasie jeszcze bardziej podgrzewa emocje.

„Dark 2” – czego spodziewać się w tym sezonie?

Trailer serialu oraz informacje udzielane mediom przez producentów serialu rzucają nieco światła na to, co może wydarzyć się w drugim sezonie „Dark”. Tym, którzy nie oglądali jeszcze pierwszej serii, odradzamy jednak dalszą lekturę – tekst może zawierać groźne dla zdrowia psychicznego spoilery. Jeśli zostali już sami swoi, przechodzimy do rzeczy. Co wiemy o nadchodzącej produkcji?

Otóż „Dark 2” ma pokazywać dalsze lody czterech rodzin, które za wszelką cenę próbują odmienić swoje przeznaczenie. Drugi sezon będzie składał się z ośmiu godzinnych odcinków, w których bohaterowie mają przekonać się, że każda podjęta decyzja odbije się na ich przeszłości, teraźniejszości i przyszłości. Brzmi złowieszczo? To jeszcze nie koniec!

Przewidywania na temat serialu „Dark 2”

Końcówka pierwszego sezonu „Dark” to klasyczny cliff hanger. Jonas trafił do przyszłości, prawdopodobnie do roku 2052 i próbuje odnaleźć drogę do domu. Wciąż znajduje się w miasteczku Winden, choć wszystko wokół niego wygląda zgoła inaczej, jak po apokalipsie.

Zwiastun drugiego sezonu sugeruje, że dowiemy się więcej o podróżach w czasie i związanych z nimi konsekwencjach. Jak już wspomnieliśmy ostatnie zdanie, jakie padło w krótkiej zajawce brzmi: Apokalipsa musi nadejść. Co to może oznaczać? Być może dowiemy się, dlaczego Winden w roku 2052 wygląda jak po katastrofie nuklearnej, choć ten wątek akurat łatwo połączyć z zakończeniem pierwszego sezonu i wybuchem podczas majstrowania przy maszynie do podróży w czasie.

W międzyczasie przyjaciele Jonasa – Martha, Magnus i Franziska – spróbują dowiedzieć się jaki związek z tajemniczymi zjawiskami ma Bartosz oraz jaki jest cel porwań i morderstw na dzieciach, jakich dokonywał ojciec Noah. Czy odkryją prawdę? Zwiastun sugeruje też, że w tym sezonie będziemy śledzić losy postaci, które do tej pory niezbyt często gościły na ekranie. Pojawią się też nowi bohaterzy, którzy wniosą do historii nowe interesujące wątki, a być może odpowiedzą na kilka nurtujących nas pytań. Wiemy też na pewno, że to nie ostatnia część serialu. Twórcy już planują zamknięcie serii, która będzie się mieścić w trzech sezonach.

Oglądaliście już pierwszy odcinek „Dark 2”? Jakie są Wasze pierwsze wrażenia?

Zobacz też, jakie seriale warto obejrzeć na HBO GO jakie inne seriale możesz obejrzeć. Lubisz zagadki? Sprawdź 10 najlepszych seriali kryminalnych na Netflix, które powinieneś obejrzeć.


Sklep OZONEE
 

Dołącz do dyskusji 2 komentarze

Odpowiedz